Παξοί Παξοί γενικές πληροφορίες

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.552
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Έκανα την ενημέρωση που ήθελες :cool:
Ευχαριστώ πολύ! Σε είδα οργανωμένο και είπα να σε εκμεταλλευτώ για να έχω μια ιδέα από τις τιμές που παίζουν. :)
Τσιμπημένες, αφού μάλλον δεν περιλαμβάνουν ποτό - το περίμενα.
 

hawk

Member
Μηνύματα
91
Likes
75
Ευχαριστώ πολύ! Σε είδα οργανωμένο και είπα να σε εκμεταλλευτώ για να έχω μια ιδέα από τις τιμές που παίζουν. :)
Τσιμπημένες, αφού μάλλον δεν περιλαμβάνουν ποτό - το περίμενα.
Οι τιμές είναι ψηλά αλλά εαν ακολουθήσεις αυτά που έγραψα στις περιγραφές μου γλυτώνεις πολλά , άλλωστε νυχτερινή ζωή δεν έχει , εκτός από κάτι μπαράκια για χαλαρό ποτάκι ( όλο το παιχνίδι παίζει στα έξοδα σπιτιού και στις εκδρομές για τους Αντιπαξούς , αλλά αξίζει να πας με τα χίλια με τον Άγιο Σεβαστιανό ) εμείς φέτος πήγαμε δασκαλεμένοι από πέρυσι , οπότε ξέραμε πως θα κινηθούμε , το φαγητό δεν είναι ακριβό ( αν πας εκεί που σου είπα , οι μερίδες είναι τόσο μεγάλες που μια φορά την ημέρα φθάνει για να χορτάσεις ) .
Απλά είναι νησί για ζευγάρια μόνο με χαλαρούς ρυθμούς , αν επέλεγα θα πήγαινα και τρίτη φορά , μας άρεσε πολύ :cool:
 

Katerinakame

New Member
Μηνύματα
4
Likes
1
Θα σου πρότεινα να μείνεις στη Θέκλη. Όσες φορές έχω πάει έχω μείνει ευχαριστημένη και με το παραπάνω. Πολύ όμορφα δωμάτια, πεντακάθαρα στην κυριολεξία με πολύ ωραία θέα. Και αρκετά οικονομικά.
Σου παραθέτω τη δική μου ταξιδιωτική ιστορία για τους Παξούς. Αν χρειαστείς κάποια επιπλέον πληροφορία μη διστάσεις, γνωρίζω το νησί αρκετά καλά.

http://www.travelstories.gr/%F4%E1%...%E9%EF%F2-%F0%E1%F1%DC%E4%E5%E9%F3%EF%F2.html
Καλησπέρα. Ενδιαφέρομαι για παξους αρχές Σεπτέμβρη. Αυτό που παρατήρησα όμως είναι ότι τα δρομολόγια Ηγουμενίτσα παξους είναι πραγματικά δυσεύρετα. 1 με 2 την ημέρα. Ισχύει;

Οι τιμές είναι ψηλά αλλά εαν ακολουθήσεις αυτά που έγραψα στις περιγραφές μου γλυτώνεις πολλά , άλλωστε νυχτερινή ζωή δεν έχει , εκτός από κάτι μπαράκια για χαλαρό ποτάκι ( όλο το παιχνίδι παίζει στα έξοδα σπιτιού και στις εκδρομές για τους Αντιπαξούς , αλλά αξίζει να πας με τα χίλια με τον Άγιο Σεβαστιανό ) εμείς φέτος πήγαμε δασκαλεμένοι από πέρυσι , οπότε ξέραμε πως θα κινηθούμε , το φαγητό δεν είναι ακριβό ( αν πας εκεί που σου είπα , οι μερίδες είναι τόσο μεγάλες που μια φορά την ημέρα φθάνει για να χορτάσεις ) .
Απλά είναι νησί για ζευγάρια μόνο με χαλαρούς ρυθμούς , αν επέλεγα θα πήγαινα και τρίτη φορά , μας άρεσε πολύ :cool:
Μπορείτε να μου πείτε και για τα δρομολόγια από Ηγουμενίτσα για παξους; το μόνο που βρίσκω είναι ένα την ημέρα.
 
Last edited by a moderator:

Katerinakame

New Member
Μηνύματα
4
Likes
1
Θα μπορούσε να μου πει κάποιος πόσα δρομολόγια υπάρχουν από Ηγουμενίτσα για παξους την μέρα;; Ενδιαφέρομαι για 2 με 6 Σεπτέμβρη. Κλείσαμε δωμάτια στο Thomas apartments. Καλή επιλογή;
 

paxinos

Member
Μηνύματα
163
Likes
151
Επόμενο Ταξίδι
Μπρυζ - Βρυξελλες
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΜΕΞΙΚΟ
Θα μπορούσε να μου πει κάποιος πόσα δρομολόγια υπάρχουν από Ηγουμενίτσα για παξους την μέρα;; Ενδιαφέρομαι για 2 με 6 Σεπτέμβρη. Κλείσαμε δωμάτια στο Thomas apartments. Καλή επιλογή;
Καλησπέρα σας αυτή τη στιγμή έχει 2 δρομολόγια την ημέρα από Ηγουμενίτσα πιθανότητα και τις ημερομηνίες που λέτε να ισχύουν ακόμα τα δύο δρομολόγια αλλιώς 1 την ημέρα συνήθως γύρω στις 11 - 11.30 το πρωί από την Ηγουμενίτσα. Όσο για τα δωμάτια θέλω περισσότερες πληροφορίες για να σας πω αν είναι καλά ή όχι
 

Katerinakame

New Member
Μηνύματα
4
Likes
1
Καλησπέρα σας αυτή τη στιγμή έχει 2 δρομολόγια την ημέρα από Ηγουμενίτσα πιθανότητα και τις ημερομηνίες που λέτε να ισχύουν ακόμα τα δύο δρομολόγια αλλιώς 1 την ημέρα συνήθως γύρω στις 11 - 11.30 το πρωί από την Ηγουμενίτσα. Όσο για τα δωμάτια θέλω περισσότερες πληροφορίες για να σας πω αν είναι καλά ή όχι
11 το πρωί ε; Το κτελ φτάνει 1 στην Ηγουμενίτσα. Ξέρω απλά ότι είναι γαιος.

Μα καλά είναι δυνατόν να υπάρχει μόνο μία εταιρία 2 δρομολόγια για ολόκληρο νησί;
 
Last edited by a moderator:

paxinos

Member
Μηνύματα
163
Likes
151
Επόμενο Ταξίδι
Μπρυζ - Βρυξελλες
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΜΕΞΙΚΟ
11 το πρωί ε; Το κτελ φτάνει 1 στην Ηγουμενίτσα. Ξέρω απλά ότι είναι γαιος.

Μα καλά είναι δυνατόν να υπάρχει μόνο μία εταιρία 2 δρομολόγια για ολόκληρο νησί;
Καλημερα ναι δυστυχως ειναι δυνατον... υπαρχει μονοπωλειο οποτε κανουν οτι γουσταρουν..
 

hawk

Member
Μηνύματα
91
Likes
75
11 το πρωί ε; Το κτελ φτάνει 1 στην Ηγουμενίτσα. Ξέρω απλά ότι είναι γαιος.

Μα καλά είναι δυνατόν να υπάρχει μόνο μία εταιρία 2 δρομολόγια για ολόκληρο νησί;
Τι σε πειράζει η ώρα ; Καλύτερα είναι γιατί φθάνεις στους Παξούς νωρίς , οπότε έχεις όλη τη μέρα μπροστά σου :cool:
 

Katerinakame

New Member
Μηνύματα
4
Likes
1
Τι σε πειράζει η ώρα ; Καλύτερα είναι γιατί φθάνεις στους Παξούς νωρίς , οπότε έχεις όλη τη μέρα μπροστά σου :cool:
Το θέμα είναι πως το κτελ φτάνει 1 η ώρα στην Ηγουμενίτσα. Και το πλοίο φεύγει 11;πως θα περάσω απέναντι;;
 

angelo_kav

Member
Μηνύματα
384
Likes
419
Επόμενο Ταξίδι
ΤΑΛΙΝ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΟΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΕΙ
Το καραβακι που κανει ημερήσια εκδρομη απο Πάργα για Παξους- Αντιπαξους αξίζει?
 

Nikos Christ

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
καλησπέρα!!
θα ήθελα να ρωτήσω εκτός από τα ΚΤΕΛ Κηφισού εάν γίνεται να κλείσω ΚΤΕΛ για Ηγουμενίτσα με ανταπόκριση στα πλοία που πάνε παξούς. Στα ΚΤΕλ Κηφισού μου είπαν το νωρίτερο δρομολόγιο είναι 7 το πρωί και φτάνει 3 μιση, και στην ηγουμενίτσα έχει μόνο 2 δρομολόγια 10:30 και 15:30 για παξούς που σημαίνει δεν το προλαβαίνεις. Μπορεί κανείς να βοηθήσει;;
 

IonioAgaphmou

Member
Μηνύματα
26
Likes
17
Αν περνουσε κανεις απο Κέρκυρα λύνεται το πρόβλημα ισως.Ηγουμενίτσα-Κερκυρα έχει πολυ πιο συχνά φέρρυ.και μετα Παξούς απο Κέρκυρα(Λευκίμμη?),νομίζω έχει κάποια δρομολόγια ανα ημερα,τουλαχιστον σιγουρα εχει και πιο μεσημεριανα-απογευματινα.Ακομα και στη χειρότερη,θα εμενε κανεις μια νύχτα στην πανέμορφη Κέρκυρα.Απο το ν' αναγκαστεί να μείνει στην Ηγουμενίτσα καλυτερο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.572
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom