Παπούτσια για ταξίδια

paefstra

Member
Μηνύματα
12.932
Likes
40.776
Δε φοράω βαριά παπούτσια, βασικά ένα ζευγάρι έχω πάντα από πολύ ελαφρά αθλητικα΄. Για πρώτη φορά λόγω καιρού μάλλον θα πρέπει να αγοράσω παπούτσια, ψάχνω κάτι ΕΛΑΦΡΥ που να είναι όμως αδιάβροχο, ζεστό και να μη γλιστράει στους πάγους. Καμία ιδέα;
Columbia Hiking
Δεν εχω φορεσει κατι πιο ζεστο και ελαφρυ στη ζωη μου. Εχω φαει κολλημα.

εγώ φοράω πάντα Clarks και μ΄έχουν βγάλει παλληκάρι. Κλειστά τον χειμώνα και πέδιλα το καλοκαίρι. Είναι ανατομικά και μαλακά. Στα χιόνια βέβαια φοράω αδιάβροχο ανατομικό μποτάκι με επένδυση
Ειχα Clarks και δεν αντεξαν παρα πολυ. Αρκετα ευαισθητο δερμα, δεν ηταν ζεστα.
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ονειρεμένο Ταξίδι
θα το αποφασίσω αύριο

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
για δοκίμασε τα Clarks που χρησιμοποιώ εγώ. Κάνουν και για περπάτημα και για θέατρο αφού τα ξεσκονίσεις βέβαια! ;)
Από το 2010 που τα είχα γράψει, έχουν αλλάξει πολλά. Μεταξύ αυτών και τα αθλητικά υποδήματα. In Nike Air Force 1 we trust...
 

marian90

Member
Μηνύματα
83
Likes
18
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ισλανδία
Καλησπερα σας,

ελπιζω να εχω ανοιξει το θέμα στο σωστό μέρος. Εχει καποιος να μου προτείνει παπουτσια (μποτάκια) για περπάτημα μεσα στην πόλη; Ψαχνω ζεστά μποτάκια, αδιαβροχα, το οποια να ειναι και ανετα για περπατημα (ξερω πολυ δυσκολος συνδυασμος) αλλά δεν θελω να φορεσω αθλητικά μέσα στις γιορτές των Χριστουγέννων. Μήπως να μην επενδύσω σε αδιαβροχα αλλά να πάρω καλλύματα για παπούτσια σε περίπτωση βροχής;
 

niax

Member
Μηνύματα
255
Likes
800
Ονειρεμένο Ταξίδι
βολτα με τον υπερσiβηρικο
Μπορεις να κοιταξεις λιγο τη μαρκα Μerrell. Φτιαχνουν ολων των ειδων τα ανετα παπουτσια απο πεζοπορικα μποτακια μεχρι σανδαλια. Κατι σανδαλια που ειχα παρει παλια ηταν υπερανετα, τα φορας και πετας. Δεν ειναι τα κομψοτερα βεβαια ουτε ξερω αν τα μποτακια τους ειναι εξισου ανετα
Ενδεικτικα Merrell womens waterproof boots 11 | eBay
Γενικα εχουν πολλων ειδων σχεδια και υπαρχουν σε φυσικα καταστηματα στην Ελλαδα.
 

Iris_90

Member
Μηνύματα
752
Likes
3.792
Επόμενο Ταξίδι
Στο άγνωστο ...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γιατί , σε νοιάζει ;;;
Άνετα , αδιάβροχα και ανθεκτικά μποτάκια θα βρεις σίγουρα στη Clark's ...
 

EviTan

Member
Μηνύματα
424
Likes
2.885
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα
Η μαρκα που εχω κολλησει τα τελευταια 2 χρόνια, είναι η ελβετική Rieker.
Μπορει καποια σχεδια να φαινονται λίγο ανατομικά τύπου φαρμακειου, αλλά αν ψαξεις θα βρεις πολυ ωραια παπουτσακια. Δερματινα, αδιαβροχα, ανατομικά(φουλ), πολύ ελαφριά και εχει μποτακια με επενδυση γουνινη μεσα, ολο τον περσινο χειμωνα τον εβγαλα με αυτα, εκτος βουνου βεβαια, που ειχα τα Salomon με GoreTex, αλλα δεν τα προτεινω για περπατημα στην πολη, ειναι πιο κουραστικα απο τα Rieker.
Ενδεικτικά έχει καποια σχεδια εδω, αλλά και σε πολλά άλλα site και καταστήματα:

Γυναικεία μποτάκια Rieker
 

ibarumahhh

Member
Μηνύματα
86
Likes
22
Παιδια καλησπερα. Εχω παρει πριν παεα πολλα χρονια κατι ωραια μποτακια με goretex πληρως αδιαβροχα κ πολυ ζεστα, φουρνος το ποδι. Δε θυμαμαι μαρκα γνωστη ειναι.
Το μόνο κακο που εχουν ειναι οτι ειναι λιγο σκληρα αν περπατας πανω απο 2 ωρες αρχίζει και ποναει σδ καποια σημεια.

Σκεφτομαι λοιπον μηπως παρω αλλα.
Θελω ναναιWaterproof,ομορφα,ημιμποτακι και ζεστα. Ισως υπάρχουν κ αθλητικα τετοια δε ξερω.
Προορίζονται για ταξίδια βόρεια ευρωπη χειμώνα. Να αντεχουν χιόνια βροχες αλλα μιλαμε πάντα για περπάτημα σε πολη.
Ακουω προτασεις.
Ευχαριστώ
 
D

Delmem38110

Guest
για τρεκινγ σαλομον αδιαφροχα με γκορτεχ, (σκληρά δυστυχώς με χοντρές κάλτσες γίνονται πιο άνετα) για περπάτημα αντιντας ουλτραμπουστ, ούτε καν καταλαβαίνεις ότι έχεις παπούτσι, η ασικς τζελ νιμπους η τζελ καϊανο.
 

ibarumahhh

Member
Μηνύματα
86
Likes
22
για τρεκινγ σαλομον αδιαφροχα με γκορτεχ, (σκληρά δυστυχώς με χοντρές κάλτσες γίνονται πιο άνετα) για περπάτημα αντιντας ουλτραμπουστ, ούτε καν καταλαβαίνεις ότι έχεις παπούτσι, η ασικς τζελ νιμπους η τζελ καϊανο.
Aυτα που λες για περπστημα, ειναι και ζεστα; μιλαω για περπατημα σε υπο το μηδεν θερμοκρασίες.
 

ibarumahhh

Member
Μηνύματα
86
Likes
22
Παιδια μαλλινες καλτσες για περπατημα σε βορεια ευρωπη εντος πολης (0 εως μειον 5 βαθμους) για μεσα απο μποτάκια.. Που κοιταω;
Προτασεις;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.658
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom