Μολδαβία Ουκρανία Παράκληση για πληροφορίες

Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γύρος του κόσμου
Πολύ trendy η Υπερδνειστερία! Να σκίσω τα πτυχία μου στις Διεθνείς Σχέσεις, πρώτη φορά την άκουσα...(καλά αυτά πρέπει να τα σκίσω όπως και να'χει..)
Αλλά πείτε μας το τι φοβερό έχει..Τι σας ελκύει; Το status quo της; Που θέλει να προσαρτηθεί σε μια χώρα με την οποία δε συνορεύει και η οποία τη φτύνει; Η φυσική ομορφιά; Οι άνθρωποι; Άντε ενημερώστε τους λοιπούς θνητούς, γιατί κάτι κρύβεται εδώ πέρα..κάτι σάπιο υπάρχει στο βασίλειο της Δανιμαρκίας!

Ή ίσως έχω επηρεαστεί πολύ από τις ιστορίες για τα πάρτυ στο Ιράν;
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ονειρεμένο Ταξίδι
RTW
σε μερικούς αρέσει η κουλτούρα αλλά κι η ευκολία της δυτικής Ευρώπης, σε άλλους (όπως κι εμένα) οι χώρες του Πρώην Ανατολικού Μπλοκ, κι σε μερεικές στις οποίες ο τουρισμός, είναι άγνωστη λέξη. Σε εκείνες τις χώρες είδα τους ποιο φιλικούς ανθρώπους (Λευκορωσία, Ουκρανία, Σλοβακία).

η Υπερδνειστερία με μαγεύει, που διατηρεί το ΕΣΣΔ στυλ του (περισσότερο από την Λευκορωσία του συντρόφου Σασα), με τα μπλοκ κτηρίων, αλλά κι με τα αγάλματα του Λένιν όπως ότι είναι ένα κράτος, που θεωρητικά δε υπάρχει
 

the Lycan

Member
Μηνύματα
215
Likes
90
Επόμενο Ταξίδι
Βοστώνη...10 και σήμερα..
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σκωτία
Πολύ trendy η Υπερδνειστερία! Να σκίσω τα πτυχία μου στις Διεθνείς Σχέσεις, πρώτη φορά την άκουσα.....κάτι σάπιο υπάρχει στο βασίλειο της Δανιμαρκίας!
Ή ίσως έχω επηρεαστεί πολύ από τις ιστορίες για τα πάρτυ στο Ιράν;
καλά , αλήθεια υπάρχει αυτή η Χώρα?????????
:shock::shock::shock:
 

North66

Member
Μηνύματα
4.298
Likes
5.032
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία
Nαι υπάρχει όπως υπάρχει και η Αμπχαζία, η Νότια Οσσετία, το Ναγκόρνο-Καραμπάχ, η Σομαλιλάνδη, η Αραβική Σαχαριανή Δημοκρατία κ.ά.
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.594
Likes
9.771
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ονειρεμένο Ταξίδι
New Zealand
φυσικα και υπαρχει .. εδω ολοκληρος Ολυμπιακος εχει παιξει προκριματικα Τσαμπιονς Λιγκ με την τοπικη ομαδα,την ενδοξη Sheriff Tiraspol ...
 

mermaid

Member
Μηνύματα
14
Likes
2
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αργεντινή
Γεια σας!Λοιπόν επειδή το καλοκαίρι θα πάω για ενάμιση μήνα στην Ουκρανία και συγκεκριμένα στο Κίεβο θα μπορούσε κάποιος να μου προτείνει τα μέρη που αξίζει να επισκεφτώ και σχετικά να μου πει για κόστος ζωής,νυχτερινή ζωή κτλπ? Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
 
Μηνύματα
19
Likes
8
Για τα αξιοθέατα του Κιέβου μπορώ να συμβουλέψω
(συγνώμη μπορώ να γράψω λάθος στα Ελληνικά)
- Κίεβ Πετσέρσκ Λαύρα
-Μεγάλο Πατριωτικό Μουσείο του πολέμου
-Εξοχικό λαογραφικό μουσείο Πιρογόβο
-Μουσείο μικρομινιατούρων του Σιαντρίστιυ
-Ναός Αγίας Σοφίας
-Οδός Χρεσιάτικ
-Ναός Αγίου Μιχαήλου
-Εκκλησία Αγίου Ανδρέα

Αυτά μου έρχονται τώρα....
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.812
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom