Παρέα για Ταξίδια...

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Εχουμε ξανακανει αυτη την κουβεντα και αλλοτε.
Εγω και αρκετοι αλλοι εδω μεσα θα πηγαιναμε χαλαρα μονοι μας ..χωρις να περιμενουμε παρεα.
Οσο για την ιδεα ...δεν υπαρχει περιπτωση να παιξει κατι τετοιο εδω μεσα ..για λογους που ανεφερα παραπανω.
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
Κοιτα μια ιδεα θα ηταν να υπαρχει εδω μεσα κατι σαν πινακας ανακοινωσεων που θα λεει: Ειμαι η ΚΛΕΟΠΑΤΡΑ και θα παω απο τοτε μεχρι τοτε εκει.Ενδιαφερεται κανεις?
Και σου φαίνεται εφικτό κάτι τέτοιο βρε Κλεοπάτρα μου;;; Εγώ πριν χρόνια ανακοίνωσα ότι πάω Ιταλία σε φίλους και μου "κατσικώθηκε" μια "φίλη" η οποία έλεγε ότι μόνη της δε θα το αποφάσιζε ποτέ, αλλά τώρα που βρήκε κάποιον να το οργανώσει θέλει να έρθει κι εκείνη. Οι προσπάθειες μου να την αποτρέψω ήταν μάταιες:( Το είχε πάρει απόφαση!!! Θα ερχόταν ντε και καλά μαζί μου:mad: Και φυσικά πήγαμε μαζί... τσακωνόμασταν όλη την ώρα... πέρασα πολύ χάλια...μου χάλασε, κατά κάποιο τρόπο όλη τη μαγεία του ταξιδιού και από τότε δεν ξαναεπικοινωνήσαμε! Γιατί λοιπόν να ανακοινώσω ότι πάω τότε ταξίδι και όποιος ενδιαφέρεται να επικοινωνήσει μαζί μου; Σκέψου να βγάλω μια τέτοια ανακοίνωση και να πλακώσουν 2-3 άνθρωποι άγνωστοι που θα μου χαλάσουν αυτό που τόσο καιρό ονειρευόμουνα :roll:
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.055
Likes
7.813
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Και σου φαίνεται εφικτό κάτι τέτοιο βρε Κλεοπάτρα μου;;; Εγώ πριν χρόνια ανακοίνωσα ότι πάω Ιταλία σε φίλους και μου "κατσικώθηκε" μια "φίλη" η οποία έλεγε ότι μόνη της δε θα το αποφάσιζε ποτέ, αλλά τώρα που βρήκε κάποιον να το οργανώσει θέλει να έρθει κι εκείνη. Οι προσπάθειες μου να την αποτρέψω ήταν μάταιες:( Το είχε πάρει απόφαση!!! Θα ερχόταν ντε και καλά μαζί μου:mad: Και φυσικά πήγαμε μαζί... τσακωνόμασταν όλη την ώρα... πέρασα πολύ χάλια...μου χάλασε, κατά κάποιο τρόπο όλη τη μαγεία του ταξιδιού και από τότε δεν ξαναεπικοινωνήσαμε! Γιατί λοιπόν να ανακοινώσω ότι πάω τότε ταξίδι και όποιος ενδιαφέρεται να επικοινωνήσει μαζί μου; Σκέψου να βγάλω μια τέτοια ανακοίνωση και να πλακώσουν 2-3 άνθρωποι άγνωστοι που θα μου χαλάσουν αυτό που τόσο καιρό ονειρευόμουνα :roll:
Σωστά αυτά που λες αλλά, αν δε θέλεις να πας με κάποιον, γιατί να σου "φορτωθεί" και να τον "κουβαλήσεις"? Του λες απλά, "No, thank you, dear, μαζί σου δεν πάω". Ακόμη και χωρίς εξηγήσεις. Θα θυμώσει? Ξύδι. Δε θα σου ξαναμιλήσει? Ε, και? Έτσι κι αλλιώς, εκεί θα καταλήγατε, και θα σου χαλούσε και το ταξίδι.
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
Σωστά αυτά που λες αλλά, αν δε θέλεις να πας με κάποιον, γιατί να σου "φορτωθεί" και να τον "κουβαλήσεις"? Του λες απλά, "No, thank you, dear, μαζί σου δεν πάω". Ακόμη και χωρίς εξηγήσεις. Θα θυμώσει? Ξύδι. Δε θα σου ξαναμιλήσει? Ε, και? Έτσι κι αλλιώς, εκεί θα καταλήγατε, και θα σου χαλούσε και το ταξίδι.
Έχεις δίκιο... αλλά να... δυσκολεύομαι να το πω αυτό. Αν και αρχικά δεν μπορούσα ούτε καν να φανταστώ τι θα "έβγαζε" σ' αυτό το ταξίδι... δεν πίστευα ότι θα δημιουργούνταν τόσα μα τόσα προβλήματα και ότι θα μου χαλούσε το ταξίδι. Έλεγα οκ θα διαφωνούμε σε κάτι, μεγάλοι άνθρωποι είμαστε θα το συζητάμε και θα το λύνουμε. Αλλά μπαααααα...
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Οπως ειπα παραπανω η ιδεα αυτη δεν προκειται να γινει γιατι ο Δεφ ειχε πει παλια οτι σε αντιστοιχη περιπτωση ,δημιουργηθηκαν θεματα στο φορουμ...καποιοι ηθελαν να γκομενιασουν και παρενοχλουσαν καποιους αλλους ή κατι τετοιο τελοσπαντων.
Τωρα ,αναφορικα με αυτο που ειπε η bahari : υποτιθεται οτι αν καποιος εφτανε στην αποφαση να βγαλει ανακοινωση στο φορουμ και να ζηταει παρεα για ταξιδι ...θα ειχε επιγνωση οτι μπορει να τον πλευρισουν και ακαταλληλα ατομα ..και θα εκανε τις αντιστοιχες επιλογες ...κοντολογις θα ηταν προετοιμασμενος και για τα χειροτερα και για τα καλυτερα.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.149
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Σωστά αυτά που λες αλλά, αν δε θέλεις να πας με κάποιον, γιατί να σου "φορτωθεί" και να τον "κουβαλήσεις"? Του λες απλά, "No, thank you, dear, μαζί σου δεν πάω". Ακόμη και χωρίς εξηγήσεις. Θα θυμώσει? Ξύδι. Δε θα σου ξαναμιλήσει? Ε, και? Έτσι κι αλλιώς, εκεί θα καταλήγατε, και θα σου χαλούσε και το ταξίδι.
Γιατι ρε barba να σου χαλουσε το ταξιδι; Λοιπον, η θεωρια ειναι απλη. Πας με οποιον να 'ναι αρκει να μην βρωμα.
1)Αν τα βρειτε στο προγραμμα καλως.
2)Αν οχι, χωριζετε και κανει ο καθενας το προγραμματακι του (στη διαδρομη θα βρειτε αλλη παρεα). Τα βραδια που συναντιεστε περιγραφει ο ενας στον αλλον. Αν δεν τον συμπαθειτε του τα φουσκωνετε και λιγο. Ετσι για να σκασει απο το κακο του. Αν εκει που πηγατε δε ηταν καμμια φολα, του το παρουσιαζετε σαν το απολυτο must. Να παει κι αυτος και να την πατησει.
Τελος για την περιπτωση επιμενει να σας ακολουθει και σας τα κανει τσουρεκια, ε δεν μπορει, καποιο ποταμι, καποια θαλασσα, καποιος γκρεμος θα βρεθει στο δρομο σας για να τον πεταξετε.

Πως το πε η KLEOPATRA; Ενδιαφερεται κανεις;
 

nenena

Member
Μηνύματα
979
Likes
154
Επόμενο Ταξίδι
αναζητείται
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Έχεις δίκιο... αλλά να... δυσκολεύομαι να το πω αυτό. Αν και αρχικά δεν μπορούσα ούτε καν να φανταστώ τι θα "έβγαζε" σ' αυτό το ταξίδι... δεν πίστευα ότι θα δημιουργούνταν τόσα μα τόσα προβλήματα και ότι θα μου χαλούσε το ταξίδι. Έλεγα οκ θα διαφωνούμε σε κάτι, μεγάλοι άνθρωποι είμαστε θα το συζητάμε και θα το λύνουμε. Αλλά μπαααααα...
Αυτά παθαίνει κάποιος που δεν μπορεί να πει όχι:bleh::bleh: . Αλλά φαντάζομαι έβαλες μυαλό:haha::haha:
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.055
Likes
7.813
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Πόσο δύσκολο είναι, αλήθεια, να πει κανείς: "Κοίτα να δεις, δε γνωριζόμαστε καλά, αλλά έχω την αίσθηση (που μπορεί νά'ναι και λάθος) ότι ίσως θά'ταν καλύτερα να μην το κάνουμε αυτό το ταξίδι μαζί, το ξέρω ότι το θέλουμε κι οι δυό (τρεις, τέσσερις...) πάρα πολύ, αλλά, προκειμένου να τύχει κάτι και να χαλαστούμε, να το δούμε για το επόμενο, αφού γνωριστούμε καλύτερα;" Ούτε ψέμματα θα είναι, καθαρή εξήγηση, κι απ' την αντίδραση θα δεις αν έχεις δίκηο για τις επιφυλάξεις σου...
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
Αυτά παθαίνει κάποιος που δεν μπορεί να πει όχι:bleh::bleh: . Αλλά φαντάζομαι έβαλες μυαλό:haha::haha:
Μπα... την πάτησα και άλλη μια φορά, αλλά λιγότερο:haha: Την τρίτη φορά όμως που παραλίγο να μου ξανασυνέβαινε είπα STOP:clap: (Δηλαδή δεν το είπα εγώ, έβαλα άλλον να το πει, αλλά τέλος πάντων:haha:). Είπα ότι, δυστυχώς:D, είχα ήδη κλείσει αεροπορικά και ξενοδοχείο και ότι τώρα δεν υπήρχε θέση ούτε στο αεροπλάνο, αλλά ούτε και στο ξενοδοχείο :lol:

Πόσο δύσκολο είναι, αλήθεια, να πει κανείς: "Κοίτα να δεις, δε γνωριζόμαστε καλά, αλλά έχω την αίσθηση (που μπορεί νά'ναι και λάθος) ότι ίσως θά'ταν καλύτερα να μην το κάνουμε αυτό το ταξίδι μαζί, το ξέρω ότι το θέλουμε κι οι δυό (τρεις, τέσσερις...) πάρα πολύ, αλλά, προκειμένου να τύχει κάτι και να χαλαστούμε, να το δούμε για το επόμενο, αφού γνωριστούμε καλύτερα;" Ούτε ψέμματα θα είναι, καθαρή εξήγηση, κι απ' την αντίδραση θα δεις αν έχεις δίκηο για τις επιφυλάξεις σου...
Το θέμα είναι ότι όταν στην αρχή είχα τους ενδοιασμούς μου γι αυτό το ταξίδι, η "φίλη" μου έλεγε: Μην ανησυχείς! Και μου αράδιαζε μια σειρά από πειστικές απαντήσεις στα ερωτήματά μου: Ναι, θα σηκωνόμαστε πρωί... ναι θα περπατάμε όλη μέρα... ναι, αν κάποια θέλει να κάνει κάτι που η άλλη δε θέλει θα "χωρίζουμε" για λίγο για να μην είναι καμία δυσαρεστημένη... Ε, τελικά δεν έγινε τίποτα απ' όλα αυτά :(
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
Γιατι ρε barba να σου χαλουσε το ταξιδι; Λοιπον, η θεωρια ειναι απλη. Πας με οποιον να 'ναι αρκει να μην βρωμα.
1)Αν τα βρειτε στο προγραμμα καλως.
2)Αν οχι, χωριζετε και κανει ο καθενας το προγραμματακι του
Αρκεί να μη βρωμά και να μη ροχαλίζει:haha::haha::haha: Η "φίλη" με την οποία πήγα εκείνο το υπέροχο ταξίδι στην Ιταλία, ροχάλιζε σαν κομπρεσέρ!!!

Ούτε στο πρόγραμμα μπορούσαμε να τα βρούμε, αλλά ούτε και ήθελε να χωρίσουμε γιατί: "Ε, αφού ταξιδεύουμε μαζί πρέπει να είμαστε μαζί, αλλιώς ας ταξιδεύαμε μόνες"!!! Βέβαια μετά χωρίσαμε γιατί αλλιώς θα την έπνιγα, αλλά είχα τη γκρίνια στο δωμάτιο και στο αεροπλάνο στο γυρισμό...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.260
Μηνύματα
885.398
Μέλη
38.936
Νεότερο μέλος
alexispi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom