Παρέα για Ταξίδια...

North66

Member
Μηνύματα
4.304
Likes
5.040
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Συμφωνώ κι εγώ ότι άδεια & χρήμα για χώρες πρώην ανατολικού μπλοκ δεν χαλαλίζω.
Τι έχουν οι χώρες του πρώην ανατολικού μπλοκ; Τα καλύτερα χάνεις.
 

basilisraf

New Member
Μηνύματα
2
Likes
15
Παιδιά καλησπέρα!
Συμφωνώ κι εγώ ότι άδεια & χρήμα για χώρες πρώην ανατολικού μπλοκ δεν χαλαλίζω. Πορτογαλλία και ιδιαίτερα Ελβετία (Αλπικό Τρένο) /Βόρεια Ιταλία είναι πολύ καλύτερα. Πως σας φαίνονται Σκωτία / Αίγυπτος (όταν ηρεμήσουν τα πνεύματα);
Πάντως, όπου και να πάμε θα πρέπει να γίνει μια γνωριμία πρώτα.
Αφού δεν έχετε Facebook, ίσως βολεύει η Αθήνα που είναι στη μέση;
Την Αίγυπτο την κόβω να ειναι one way ticket για πολύ καιρό ακόμα.

Αυτό για Ελβετία προϋποθέτει σωστή εποχή εκεί που αρχίζει να πρασινιζει.

Το ανατολικο μπλοκ είναι καλo για χειμώνα με τα πολλά χιονια.
 

depy!!!

Member
Μηνύματα
737
Likes
1.884
Επόμενο Ταξίδι
Ουζμπεκισταν
Ταξίδι-Όνειρο
Με βανάκι στη Νορβηγία
Χαχα ναι ναι θα συνεχισω να τρωω τα λυσακα μου μιας κι εχει πεσει μεγαλη πεινα εδω εξω,κατι ας φαω κ γω.τιμη μπυρας δεκαπεντε ευρω..λιποθυματε χριστιανοι τι σας ζητησα;;;;να θυμηθω να μην ξαναπατησω το τακουνι μου σαυτη τη χωρα χαχα μα καλα σε 2 χρονια πως ακριβυνε κ αλλο??ο δρομος με τις λευκες ..
Που εισαι βρε nena
Καλημερα σε ολους,,,
 

frenchman

Member
Μηνύματα
623
Likes
1.495
Επόμενο Ταξίδι
Venice
Ταξίδι-Όνειρο
Antarctica
Το θέμα είναι να αρχίσουμε να "γνωριζόμαστε" σιγά σιγά. Γίνεται άραγε σ'αυτήν εδώ τη σελίδα να ανταλλάξουμε κάποια στοιχεία (π.χ. σελίδα στο Facebook) χωρίς να είναι αυτό εμφανές σε όλο τον κόσμο αλλά μόνο μεταξύ μας; Όποιος ξέρει ας μας πει!
Συμφωνώ 100% με Μαρλεν. Η αρχή πρέπει να γίνει με κάποια συνάντηση, τουλάχιστον ανά περιοχές, και από την κουβεντούλα να προκύψουν οι προορισμοί!

Κι εγώ πάντως το χειμώνα ζορίζομαι να πάρω άδεια (πιο πολύ για κανά πσκ Ρωμη-Βαλκάνια κλπ με κόβω). Εκτός αν ψήνεστε για Ισλανδία περίπου Απρίλιο! :D

ΥΓ: Bonjour..
 

depy!!!

Member
Μηνύματα
737
Likes
1.884
Επόμενο Ταξίδι
Ουζμπεκισταν
Ταξίδι-Όνειρο
Με βανάκι στη Νορβηγία
Μπορουν να δωσουν μια απαντηση οσοι ειναι μεσα για πορτογαλια γεναρη φλεβαρη;
 

travelina

Member
Μηνύματα
425
Likes
818
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία [√]
Η αγωνία κορυφώνεται...
Δεν λέτε για κανένα Ελατοχώρι σε πρώτη φάση; (που είναι και δοκιμασμένο)
Γιατί αν η πρώτη συνάντηση γίνει σε κάποια ευρωπαϊκή πόλη, οι περισσότερες τουρ θα γίνουν σε καφέ και εστιατόρια. :D
 

mariath

Member
Μηνύματα
2.223
Likes
5.763
Ταξίδι-Όνειρο
Όλη η Νότια Αμερική
Άστους αυτούς να τρέχουν στας Ευρώπας. Δεν μαζευόμαστε εμείς για κανένα (τύπου) Ελατοχώρι που είναι και δοκιμασμένο; ;)
 

gatath

Member
Μηνύματα
108
Likes
62
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου
Κοπελια ζηλεψε μας οταν παρουμε τα εισιτηρια..ως τοτε βλεπω να φοραμε μασελες χαχα θα κανουν κ τρελες πολλες
Ναρθεις παρεα μας ..χειμωνα δεν σας δινουν αδεια;;
Ασε, σε λίγο θα φέρουμε και τα κρεβάτια μας στο γραφείο! Είπα πάντως στο αφεντικό μου πως κανονικά πρέπει να μου πληρώσει τον χειμώνα διακοπές σε εξωτικό μέρος μιας και έφαγα όλο το καλοκαίρι στη δουλειά! Λες να τσιμπήσει; :p Θα αρκεστώ και με μια Πορτογαλία :)
 

travelina

Member
Μηνύματα
425
Likes
818
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία [√]
Άστους αυτούς να τρέχουν στας Ευρώπας. Δεν μαζευόμαστε εμείς για κανένα (τύπου) Ελατοχώρι που είναι και δοκιμασμένο; ;)
Ωραία ιδέα, με την ευκαιρία των γενεθλίων.
 

chris or

Member
Μηνύματα
176
Likes
81
Επόμενο Ταξίδι
Όσλο
Ταξίδι-Όνειρο
Πεκίνο,Λαπώνια,Μάλτα
1.Πρεπει αν βρουμε αλλο τροπο επικοινωνιας γιατι γραφε γραφε κουραζει λιγο :confused:
2.Εγω ερχομαι ως μπαλαντερ οπου και αν πατε..Ρωμη, Πορτογαλια ,Ελατοχωρι ,Νεα Ζιχνη Σερρων, εκδρομη να ειναι και δεν λεω οχι... :D :D :D
3.Αντε θα προεδευσει κανεις να συναντηθουμε...αρχιζω και ανυσηχω οτι μονο μπανια θα κανω τελικως και το χειμωνα... :eek:
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.061
Likes
41.255
Άστους αυτούς να τρέχουν στας Ευρώπας. Δεν μαζευόμαστε εμείς για κανένα (τύπου) Ελατοχώρι που είναι και δοκιμασμένο; ;)
Πώς και δε βάζετε την Κωνσταντινούπολη στο τραπέζι, που είναι υπέροχη, οικονομική και με πολλαπλούς τρόπους πρόσβασης και από Βόρεια και από Νότια Ελλάδα.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.226
Μηνύματα
884.337
Μέλη
38.918
Νεότερο μέλος
Gvar

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom