Παρέα για Ταξίδια...

tr@velFrea@k

Member
Μηνύματα
10
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
ΙΡΛΑΝΔΙΑ - ΔΟΥΒΛΙΝΟ
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ , ΑΜΑΖΟΝΙΟΣ
Καλημέραααααααααααααααααααααα γιου κρέιζι κίντς !!!
Ψιλοχάθηκα γιατί βγήκε ταξιδάκι στο άσχετο ( δεν με χάλασε βέβαια 5νθημεράκι στα Χανιά !)
Επιστρέφουμε στα δικά μας τώρα ! Τι έγινε ρε παιδιά ?? Μας πήραν φαλάγγι οι Νότιοι ??? Εμείς τελικά ισχύει για 6/10 κατα τις 12.00 Σαλόνικα ??
Περιμένω για να κανονίσω τα περαιτέρω ...
 
Last edited by a moderator:

Marlen123

Member
Μηνύματα
107
Likes
175
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Παιδιά ο κύβος ερρίφθη: Η συνάντηση στη σχολή θα είναι Κυριακή 13-10-2013 (ελπίζω να μην έχουμε καμιά δυσάρεστη έκπληξη), οπότε με βολεύει η 12-10. Να το κανονίσουμε λοιπόν! Προσωπικά, θα μένω Πειραιά...
 

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ταξίδι-Όνειρο
greenland-φεροε-svalbard
τραβελοφρικιο εγω δεν ακολουθω για τοτε,ερχομαι την επομενη φορα!αυτο προυποθετει βεβαια να γινει επιτελους κ η "πρωτη σας φορα" :p
νεκρα ο βορας μας φαγανε οι φραπεδες!
 

ilioselie

New Member
Μηνύματα
3
Likes
2
Καλημέρα σε όλους!

Παιδιά, μία συνάντηση στην Αθήνα σε αυτούς που ενδιαφέρονται για γνωριμίες και ταξίδια γίνεται;
Μπορούμε να οργανώσουμε και ένα σύλλογο, τι λέτε;
Και για να μην αγχωνόμαστε μπορούμε να ορίσουμε μία ημερομηνία και ένα γνωστό μέρος και όποιος μπορεί έρχεται....και βλέπουμε.
 

ilioselie

New Member
Μηνύματα
3
Likes
2
Εάν συμφωνείτε όλοι μπορούμε να βρεθούμε στην Κηφισιά, στο κέντρο, ή όπου αλλού για καφέ και γνωριμία πρώτα από όλα. Εάν συμφωνούμε κάποιοι πως θέλουμενα να μπορούμε να ταξιδεύουμε έστω και κάτω από αυτές τις δυσμενείς οικονομικές συνθήκες, σε μικρά γκπουπ με δική μας οργάνωση και χαμηλό κόστος, θα βρούμε την άκρη. Εάν είστε λάτρεις του ταξιδιού, φυσιολάτρεις και πολίτες του κόσμου, ας ξεκινήσουμε.
Εγώ είμαι 50+ έχω ταξιδέψει σε πολλά και μακρινά μέρη του κόσμου αλλά τα ταξιδιωτικά γραφεία με κούρασαν με τις κακές επιλογές, τον εξωφρενικό ρυθμό και τις υπέρογκες τιμές.
Εάν ενδιαφέρονται κάποιοι περίπου σε αυτή την ηλικία, έστω και λίγοι 5-6 άτομα, μπορούμε να φτιάξουμε ένα μικρό γκρουπ και να κανονίσουμε να ταξιδεύουμε μόνοι. Σιγά σιγά, θα γίνουμε περισσότεροι. Στην παρέα θα χρειαστεί ένας γιατρός, ένας που του αρέσει να ψάχνει τις λεπτομέρειες για τις διαδρομές και τα καταλύμματα και πολύ χιούμορ. Πρέπει να το χαρούμε παιδιά. Η ζωή μας είναι ήδη πολύ δύσκολη. Προτείνω γύρω στις 15-20 οκτωβρίου μία συνάντηση. Δέχεται κανείς; Εάν ναι, το κανονίζουμε. Δεν έχουμε τίποτα να χάσουμε. Αρχίζουμε από μικρές εξορμήσεις και εάν όλα πάνε καλά, ξεκινάμε για τα μακρινά και ωραία.
Απαντήστε.
 
Last edited:

taksideyo padou

New Member
Μηνύματα
0
Likes
1
ειμαι κι εγω 50+ και συμφωνω με οσα λεει ο ilioselie για τη δημιουργια ενος γκρουπ . Οσο για την ημερομηνια συναντησης συμφωνω
 

Marlen123

Member
Μηνύματα
107
Likes
175
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Πολύ ωραίο topic. Με ενδιαφέρει κι εμένα καθώς αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα με τις παρέες. Ψήνομαι να έρθω στη συνάντηση από Κρήτη...
Κι εγώ από Κρήτη θα έρθω (για άλλο λόγο βέβαια) αλλά θα το συνδυάσω. ´Εχουμε πει για 12 Οκτωβρίου.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.181
Μηνύματα
883.235
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom