Παρέα για Ταξίδια...

chris or

Member
Μηνύματα
176
Likes
81
Επόμενο Ταξίδι
Όσλο
Ταξίδι-Όνειρο
Πεκίνο,Λαπώνια,Μάλτα
Αν αναζητατε εναν ακομα ειμαι μεσα εγω...Να λειπω πρωτοχρονια κ τιποτα αλλο δεν θελω...επισης θα προτεινα προορισμους οπου πετανε η "φτηνες" εταιριες για αρχη...
 

tr@velFrea@k

Member
Μηνύματα
10
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
ΙΡΛΑΝΔΙΑ - ΔΟΥΒΛΙΝΟ
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ , ΑΜΑΖΟΝΙΟΣ
Λοιπόν παίδες προτείνω να οργανωθούμε !!!
Ρίξτε ιδέες και προορισμούς !
χεεχεχεχεχεχε
 

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ταξίδι-Όνειρο
greenland-φεροε-svalbard
εντάξει μη με μαλώσετε ξέρω οτι η Αμερική για πολύυυυυυυυυυυυυ κόσμο είναι όνειρο όπως για μένα η Αλάσκα/Ισλανδία κτλ..
Εγω δεν τρελαίνομαι (παροτι λατρευω τα ψωνια) μαλλον λογω αρχιτεκτονικης και χαους που επικρατεί.
Τη στιγμή που υπάρχει η Ιαπωνία, το Περού, η Κουβα, το Θηβετ δεν μπορω να κοιταξω τοσο κατω στη λιστα -για το δικα μου δεδομενα παντα. "i did it myyyyyyyyyyy way" xaxaxaxax Frank for ever :)
 

mad4paok

Member
Μηνύματα
414
Likes
63
Επόμενο Ταξίδι
ΑΠΩ ΑΝΑΤΟΛΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΤΟΥΜΠΑ-ΙΡΑΝ-ΚΑΜΠΟΤΖΗ-ΝΑΜ
εντάξει μη με μαλώσετε ξέρω οτι η Αμερική για πολύυυυυυυυυυυυυ κόσμο είναι όνειρο όπως για μένα η Αλάσκα/Ισλανδία κτλ..
Εγω δεν τρελαίνομαι (παροτι λατρευω τα ψωνια) μαλλον λογω αρχιτεκτονικης και χαους που επικρατεί.
Τη στιγμή που υπάρχει η Ιαπωνία, το Περού, η Κουβα, το Θηβετ δεν μπορω να κοιταξω τοσο κατω στη λιστα -για το δικα μου δεδομενα παντα. "i did it myyyyyyyyyyy way" xaxaxaxax Frank for ever :)
Εντάξει μωρέ γούστα είναι αυτά κανείς δεν θα σου πει τπτ :) Το παν είναι η καλή ταιριαστή παρέα στο ταξίδι και όχι τόσο το που :)
 

Gaea

Member
Μηνύματα
104
Likes
135
Επόμενο Ταξίδι
Μεγαλη Βρετανια- Ιρλανδια
Ταξίδι-Όνειρο
Το γύρο του κόσμου
Ωραίο θέμα συζήτησης και ο προβληματισμός όντος υπαρκτός, μόνος μέσα σε παρέα ή μόνος χωρίς παρέα? :rolleyes:
Πρώτον, θα ήθελα να επισημάνω ότι υπάρχουν δύο είδη διακοπών, αυτές που θέλεις να ξεκουραστείς, το μόνο που κάνεις είναι το τρίγωνο, παραλία-ταβέρνα-κρεβάτι και αυτές που θέλεις να γυρίζεις όλο το κόσμο και να περπατάς 25 ώρες το 24ωρο. Λογικό είναι ότι αν οι μισοί θέλουν το μεν και οι άλλοι μισοί το δε, θα υπάρχει μία αντιδικία...
Εγώ το πρώτο το κάνω στο νησί μου, διαλέγω μία παραλία και πάω για ένα τριήμερο μόνο με το μαγιό και το βιβλίο μου, αλλά όταν πάω στο εξωτερικό δεν με ενδιαφέρει να κάτσω όλη τη μέρα μου σε μία παραλία. :)
Την τελευταία φορά πήγα με παρέα στη Βενετία και ενώ εγώ ξύπναγα στις 7 και ετοίμαζα πρωινό να προλάβουμε να δούμε την πόλη οι άλλοι σηκωνόντουσαν με το πάσο τους στις 11 και στις 5 έλεγαν ότι είχαν περπατήσει πολύ :mad: :mad: :mad:
και όταν τους έλεγα το πρόγραμμα της επόμενης μέρας και αν θέλουν να ακολουθήσουν έλεγαν ναι, ναι και μετά τους περίμενα να ξυπνήσουν.... Never again

Υπάρχει και η άλλη λύση το να έχεις χρόνο και χρήμα και να κάνεις πολυήμερες διακοπές και να μπορείς να τα συνδυάσεις όλα μαζί. Αχχχ οι αγαπημένες μου:cool:

Τώρα στο ερώτημα αν πήγαινα μόνη μου διακοπές μόνο και μόνο γιατί κανείς δεν ακολουθεί η απάντηση είναι όχι, Θέλω να μοιράζομαι εμπειρίες για να μπορώ να συζητάω αυτά που βλέπω.
ευτυχώς με τον άντρα μου έχουμε ταιριάξει και θέλουμε τα ίδια πράγματα στα ταξίδια μας. Δεν υπάρχει πιο ωραίο πράγμα να βρισκόμαστε μπροστά σε ένα μοντέρνο έργο τέχνης και να προσπαθούμε να καταλάβουμε τι θέλει να πει ο ποιητής :confused: :confused: :confused: ή το βράδυ τρώγοντας σε μία τοπική ταβέρνα να κάνουμε ανασκόπηση της μέρας μας :)
 

Marlen123

Member
Μηνύματα
107
Likes
175
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Παιδιά διακρίνω μια σύμπνοια εδώ πέρα!!! Προβλέπω θετικές εξελίξεις. Η Σκανδιναυία τέλεια, δεν το συζητάω... Δεν θα έλεγα και όχι στη Νέα Υόρκη βέβαια!
Όσο για το Περού, είναι όνειρο ζωής, αλλά λίγο...τσουχτερό ταξίδι, ακόμα και αν δεν μας διαθέσουν/μετακινήσουν/απολύσουν κ.λπ.!!!
 

MELAS86-CY

Member
Μηνύματα
76
Likes
214
αλάσκα, ισλανδία, περού, κούβα, θηβέτ, φιόρδ ονειρεμένοι προορισμοί που ευχομαι καποια στιγμή να τους πραγματοποιήσω. απότι βλέπω η συζήτηση προχωρά σε θετική έκβαση. ελπίζω σύντομα να έχουμε ευχάριστα νέα ;)
 

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ταξίδι-Όνειρο
greenland-φεροε-svalbard
Τώρα στο ερώτημα αν πήγαινα μόνη μου διακοπές μόνο και μόνο γιατί κανείς δεν ακολουθεί η απάντηση είναι όχι, Θέλω να μοιράζομαι εμπειρίες για να μπορώ να συζητάω αυτά που βλέπω.
ευτυχώς με τον άντρα μου έχουμε ταιριάξει και θέλουμε τα ίδια πράγματα στα ταξίδια μας. Δεν υπάρχει πιο ωραίο πράγμα να βρισκόμαστε μπροστά σε ένα μοντέρνο έργο τέχνης και να προσπαθούμε να καταλάβουμε τι θέλει να πει ο ποιητής :confused: :confused: :confused: ή το βράδυ τρώγοντας σε μία τοπική ταβέρνα να κάνουμε ανασκόπηση της μέρας μας :)
Βαλτή είσαι καλή μου?:)
εντάξει μην μας το κοπανάτε, δεν ήμασταν όλοι τυχεροί να βρούμε το άλλο μας μισό :) μπορεί να σκοτώθηκε σε έναν πολεμο υπερασπιζόμενος την πατρίδα του βρε αδερφε!Τι σημαίνει.. δεν μπορούμε να απολαύσουμε ένα ηλιοβασίλεμα στον ωκεανό με κάποιον φίλο ή φίλη; ;)
ισα ισα δεν θα εχω κι αυτη την μονιμη γκρινια "που πας"?????????????
Το ιδανικό το ξέρουμε όλοι-οικογένεια και ευτυχισμένα παιδάκια τριγύρω-ένας απο τους λόγους που λατρεύω τη Σκανδιναβία είναι κι αυτός αλλά...ευτυχως ή δυστυχως δεν είναι όλοι οι άνθρωποι ευλογημένοι ;)
 

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ταξίδι-Όνειρο
greenland-φεροε-svalbard
ποσες μερες έχετε διαθέσιμες, πότε περίπου θέλετε να ταξιδέψουμε (όσοι μαζευτούνε τελος πάντων) και το διαθεσιμο ποσό?
χειμωνα η αληθεια ειναι παω αποκλειστικα και μονο Ευρωπη, απο ανοιξη μπορουμε επιτελους να κανονισουμε κατι εκτος..
θελω πολύ Ασία ψηνεται κανεις?
Καλοκαιρι εχω ηδη αναφερει ΙΣΛΑΝΔΙΑ-ΛΟΦΟΤΕΝ ;) το οποιο δεν θα ξαναναβαλλω καθως η ζωη ειναι μικρη, υγεια να υπαρχει το εχω δεδομενο αυτο το ταξιδι :)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.196
Μηνύματα
883.583
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom