Γαλλία Παρίσι - Disneyland με παιδιά

EVISKAL

Member
Μηνύματα
18
Likes
2
Καλησπέρα. Διάβασα την ιστορία σου και επειδή ενδιαφέρομαι και εγώ να ταξιδέψω το Πάσχα μέσω τουριστικού γραφείου και είμαστε και εμέις 4μελής οικογένεια με παιδιά δημοτικόυ και γυμνασίου, θα ήθελα να ρωτήσω μέσω ποιου γραφείου πήγες μιας και απο μια μικρή ερευνα που έκανα πρόσφατα 3 γραφεία μου στείλαν το ίδιο πρόγραμμα με ξενοδοχείο όμως MAGIC CIRCUS DISNEYLAND 4**** στη Disneyland
και στο Παρίσι το
HOLIDAY INN OPERA GRANDS BOULEVARDS 4**** η το
IBIS PARIS 17 CLICHY 3***

Ποίο θα πρότεινες εσύ? Ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σου.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.024
Likes
12.125
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Οι Grands Boulevards ειναι σε απειρως καλυτερο σημειο απο την Porte de Clichy. Cest de loin που λενε οι Γαλλοι. Αρκει να σας παιρνει οικονομικα.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.486
Likes
28.952
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Δεν ξέρω πως τα βάζουνε τα αστέρια, αλλά το Ibis είναι de loin πολύ καλύτερη αλυσίδα από τα Holiday Inn. Ως τοποθεσίες, βέβαια, συμφωνώ με τον αποπάνω.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.024
Likes
12.125
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Τα αστερια ειναι δειγμα ανεσης, παροχων, δυναμικοτητας δωματιων, δεξιοτητων και εκπαιδευσης προσωπικου, σε καποιες χωρες οπως η Ελλαδα παραδοσιακοτητας κτιριου κα.

Σε καμια χωρα του κοσμου δεν υπολογιζεται η πολυτελεια, η καθαριοτητα, η εξυπηρετικοτητα του προσωπικου, η θεα. Και σχεδον σε καμια η τοποθεσια.

Γι' αυτο και ενα boutique hotel 2* μπορει να ειναι πολυ καλυτερο απο ενα 5* που το εχουν αφησει στο ελεος.
Οπως επισης στο ιδιο ξενοδοχειο μπορεις να βρεις ενα αριστο δωματιο και ενα που ειναι δυσαρεστο να διαμεινεις.
 

perixvra

Member
Μηνύματα
310
Likes
214
Επόμενο Ταξίδι
.....
Ταξίδι-Όνειρο
εχει πραγματοποιηθει.. :)
Πρώτα ο Θεος σκέφτομαι να οργανωθώ για τα 4α γενέθλια του μικρού που είναι αρχές Νοεμβρίου για να τα περάσουμε στην Disneyland. Θεωρείται ότι είναι κατάλληλη ηλικία, θα το χαρεί; Ιδέες για οικονομικά και τίμια ξενοδοχεία; Αρκεί μια διανυκτέρευση;
Δεν σκοπεύω να κλεισω οργανωμένη εκδρομή διότι η αφετηρία μας είναι η Γερμανία και σκεφτόμαστε να ξεκινήσουμε οδικώς.
Γενικά οποιαδήποτε τιπ και πληροφορίες έχετε θα μου φανούν πολύ χρήσιμα! Σας ευχαριστω εκ των προτερων!
 

AERAS

Member
Μηνύματα
772
Likes
1.122
Πρώτα ο Θεος σκέφτομαι να οργανωθώ για τα 4α γενέθλια του μικρού που είναι αρχές Νοεμβρίου για να τα περάσουμε στην Disneyland. Θεωρείται ότι είναι κατάλληλη ηλικία, θα το χαρεί; Ιδέες για οικονομικά και τίμια ξενοδοχεία; Αρκεί μια διανυκτέρευση;
Δεν σκοπεύω να κλεισω οργανωμένη εκδρομή διότι η αφετηρία μας είναι η Γερμανία και σκεφτόμαστε να ξεκινήσουμε οδικώς.
Γενικά οποιαδήποτε τιπ και πληροφορίες έχετε θα μου φανούν πολύ χρήσιμα! Σας ευχαριστω εκ των προτερων!
Αν η αφετηρία σας είναι η Γερμανία και μόνος λόγος για επίσκεψη στο Παρίσι είναι η Disneyland για τα γενέθλια του μικρού, τότε σκεφτείτε το ενδεχόμενο να πάτε στο europa Park. Θα το χαρεί εξίσου με την Disneyland. Ίσως έχει και παραπάνω δραστηριότητες για παιδιά αυτής της ηλικίας.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.266
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom