Παραδοσιακός ξενώνας, που ??

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
νομίζω οτι θα ειμαστε περισσότερο χρήσιμοι αν δωσουμε μερικά site με ξενώνες παρά να αρχίσουμε και να προσπαθήσουμε να του αλλάξουμε άποψη για να παει εξωτερικό .

Μην Ξεχνατε υπάρχει και εσωτερικός τουρισμός και οχι απαραίτητα ακριβος !!!
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
:xmas_lol:Εμεις χρηστο μου ειμαστε του ανθελληνικου-οπως ξερεις.
Ωστοσο για να ειμαι και μεσα στο θεμα:πιστευω οτι ο ξενωνας που προτεινε η Παναγιωτα ειναι καλη περιπτωση.
Αρκει να μην εχουν αλλαξει η τιμες δραματικα για την χριστουγεννιατικη σεζον.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.659
Likes
50.482
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Χωρίς καμία διάθεση αντιδικίας, ειλικρινά.

γιατί πρέπει να μιλάμε για καλές τιμές όταν είναι off season?

Δεν μιλάμε μόνο γι' αυτό. Απλώς, επειδή ο πόστερ ζήτησε συγκεκριμένες τιμές και διαφέρουν -όπως παντού- από σαιζόν σε σαιζόν και από καθημερινή σε ΣΚ τις ανέφερα. Έχει καλές τιμές και σε high season.

γιατί πρέπει να ψάχνουμε τα μέρη που δεν τα έχουν ανακαλύψει ακόμα οι πολλοί ώστε να μην υπάρχει μεγάλη ζήτηση άρα και τσουχτερές τιμές?

Δεν χρειάζεται, έχει καλές τιμές και στα δημοφιλή μέρη. Στα πιο "ψαγμένα" είθισται να είναι καλύτερες παντού, είτε στη Ρώμη πας είτε στην Αθήνα, λογικό είναι τα πιο δημοφιλή μέρη να είναι ακριβότερα, θέμα ζήτησης και προσφοράς είναι.

την Pώμη την έχει ανακαλύψει ένα σωρός κόσμος αλλα ακόμα οι τιμές είναι ανθρώπινες!

Ειδικά στη διαμονή, δεν είναι φτηνή, όπως θα παραδεχθεί και ο Samion.

έχω βαρεθεί να με κλέβουν στα διόδια...
Δεν οδηγώ και δεν ξέρω πόσο κοστίζουν στο εξωτερικό, αλλά συμφωνώ πως για πολλούς δρόμους είναι απαράδεκτο να πληρώνουμε διόδια στην κατάσταση που είναι, σε μερικούς και προκαταβολικά.

έχω κουραστεί να με κλέβουν στα καύσιμα..

Έχουμε από τις φτηνότερες βενζίνες στην ΕΕ.

και όλα αυτά δίνοντας πραγματική μάχη να φτάσω στον προορισμό μου μέσα στο πολεμικό πεδίο που λέγεται εργοτάξιο εθνικών οδών(αλήθεια αυτό έχει τιμή)??


Δίκιο έχεις.


δεν θέλω να πάω στην Αμφισσα χειμωνιάτικα ρε αδελφέ!


Δεν ανέφερα μόνο την Άμφισσα, την ανέφερα επειδή απαντούσα στη συγκεκριμένη ερώτηση που αφορούσε κάτι σε λίγες ώρες από την Αθήνα. Επίσης ανέφερα την ορεινή Ναυπακτία, κατά τη γνώμη μου κλάσεις ανώτερο προορισμό από το Μέτσοβο (γούστα είναι αυτά).

θέλω να πάω στο Μέτσοβο!πήγα πριν ενάμισι μηνα και πλήρωσα το δωμάτιο ημερα πέμπτη 80euro..
Τι να σου πω, ένα γκουγκλάρισμα έκανα βάζοντας "ξενώνες Μέτσοβο", το πρώτο που μου έβγαλε ήταν αυτό:
Μέτσοβο, Παραδοσιακός Ξενώνας Ειρήνη
μου φαίνεται μια χαρά, μόλις τώρα τους πήρα τηλέφωνο και κάνει 60 ευρώ η τετράκλινη μεζονέτα με πρωινό για Παρασκευή και Σάββατο (τόσο κάνει και για Κυριακή αλλά δεν έχει διαθεσιμότητα). Τρία λεπτά έρευνα μου πήρε και μιλάμε για το ΣΚ πριν τα Χριστούγεννα. Μου φαίνεται λογική τιμή, 60 ευρώ τη μέρα για μια τετραμελή οικογένεια και τουλάχιστον στις φωτογραφίες φαίνεται πολύ όμορφο.

Από εκεί και πέρα συμφωνούμε πως έχει πολύ αρπα-κόλα στην Ελλάδα και ίσως θέλει περισσότερο ψάξιμο από άλλες χώρες. Και έχεις δίκιο και κακούς πεαγγελματίες έχει (πολλούς!) και απατεώνες και γύφτους. Αλλά ειδικά στην παρούσα συγκυρία και λογικές είναι οι τιμές και με το ίντερνετ έχεις πολλά περιθώρια αναζήτησης και οι απαιτήσεις (τιμής) του πόστερ είναι λογικές.
 

malysa

Member
Μηνύματα
1.047
Likes
1.827
Επόμενο Ταξίδι
έλα μου ντε...
Ταξίδι-Όνειρο
3η βραχονησίδα αριστερά
Aντε να ρίξω και γω, τα δικά μου....

Ψάχνοντας για περίοδο Φώτων, ξεχώρισα κάποια ... μερικά, υπερβαίνουν τα 100 ευρώ, αλλά τα παραθέτω για τυχόν ενδιαφερόμενους ...

Καλάβρυτα & πέριξ (κάποια θα τα βρείτε και στο Booking.com ) :

1) Πύργος Γεροδήμου (80 ευρώ)

2) Ξενώνας Αμαδρυάδες (75 ευρώ) δωμάτια με τζάκι

3) Ξενοδοχείο Ανεράδα (90 ευρώ δωμάτιο χωρίς τζάκι, με τζάκι 120 ευρώ... )

4) findayboutiquehotel (95 ευρώ)
γνωστοί μου που έμειναν εκεί τέλη Νοεμβρίου, εμειναν πολύ ευχαριστημένοι
...μάλιστα τους έδωσε υψηλότερης κατηγορίας δωμάτιο από αυτό που είχαν κλείσει

5) Aristarchos Hotel (90 ευρώ, δωμάτια με τζάκι)

6) Ξύλινο Σαλέ (85 ευρώ)

7) Αχαϊκο χωριό

8) του ιδίου είναι τα :
- GEORGIOSV-CHALET (115 ευρώ... )
- ξενώνας Aphrodite's Inn (95 ευρώ)
 

malysa

Member
Μηνύματα
1.047
Likes
1.827
Επόμενο Ταξίδι
έλα μου ντε...
Ταξίδι-Όνειρο
3η βραχονησίδα αριστερά
Kαι για διαφορετικό στυλ "εξόρμησης" προς Ταϋγετο μεριά :

1) Aναβρυτή :
- Το Αρχοντικό (60 ευρώ)
καλά στις ιδιαιτερότητες του ξενώνα κουφάθηκα... (για δείτε ..)
- Το Αντάμωμα- Παραδοσιακός ξενώνας Τσιντζίνων
- "ξενοδοχείο Αναβρυτή"

2) Ρούγα (ανατ. Ταϋγετος) : Ξενώνας Ρούγα

3) Πικουλιάνικα : ΞΕΝΩΝΑΣ Μαζαράκη στο Μυστρά

4) Γεωργίτσι Λακωνίας : Το μπαλκόνι του Ταυγέτου (90 ευρώ)

5) και για βουνό-βουνό, στο χαλαρό : Ραχίδι Ξενώνας-Εστιατόριο (60 ευρώ)

6) Δυτ. Ταϋγετος -Αλαγονία : "Αλαγονία Ορεινή Φιλοξενία" (ξύλινα σπιτάκια)
 

dimitrak

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
500
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
δηλ τα 90-100 ευρω την ημερα τα θεωρουμε ευκαιρια?με τοσα παω εξωτερικο...αν δε βαλουν μυαλο τωρα με την κριση θα παρουν ενα κυαλι και θα μας ψαχνουν με το τουφεκι...
 

malysa

Member
Μηνύματα
1.047
Likes
1.827
Επόμενο Ταξίδι
έλα μου ντε...
Ταξίδι-Όνειρο
3η βραχονησίδα αριστερά
δηλ τα 90-100 ευρω την ημερα τα θεωρουμε ευκαιρια?με τοσα παω εξωτερικο...αν δε βαλουν μυαλο τωρα με την κριση θα παρουν ενα κυαλι και θα μας ψαχνουν με το τουφεκι...
Βρε παιδί μου, ποιος μίλησε για ευκαιρία..... ???
και μένα μου κακοφαίνονται τα 90 ... σκεφθόμουν να τους το πω και γω (σε καναδυο τηλέφωνα που πήρα)... αλλά μετά είπα γιατί να συγχιστώ... ??
εδώ έχουν όλοι σχεδόν άδεια δωμάτια, θα τους πέσει η μουρη να τα κατεβάσουν ???....

Πάντως αν ψάχνεις τελευταία στιγμή για να φύγεις εξωτερικό, μην με τρελλάνετε όλοι, ότι θα σου πάει φθηνότερο, γιατί το αεροπορικό αν μιλάς για απευθείας πτήση ΔΕΝ πλησιάζεται (... εκτός κι αν κάτι δεν ξέρω...)
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
Aντε να ρίξω και γω, τα δικά μου....

Ψάχνοντας για περίοδο Φώτων, ξεχώρισα κάποια ... μερικά, υπερβαίνουν τα 100 ευρώ, αλλά τα παραθέτω για τυχόν ενδιαφερόμενους ...

Καλάβρυτα & πέριξ (κάποια θα τα βρείτε και στο Booking.com ) :

1) Πύργος Γεροδήμου (80 ευρώ)

2) Ξενώνας Αμαδρυάδες (75 ευρώ) δωμάτια με τζάκι

3) Ξενοδοχείο Ανεράδα (90 ευρώ δωμάτιο χωρίς τζάκι, με τζάκι 120 ευρώ... )

4) findayboutiquehotel (95 ευρώ)
γνωστοί μου που έμειναν εκεί τέλη Νοεμβρίου, εμειναν πολύ ευχαριστημένοι
...μάλιστα τους έδωσε υψηλότερης κατηγορίας δωμάτιο από αυτό που είχαν κλείσει

5) Aristarchos Hotel (90 ευρώ, δωμάτια με τζάκι)

6) Ξύλινο Σαλέ (85 ευρώ)

7) Αχαϊκο χωριό

8) του ιδίου είναι τα :
- GEORGIOSV-CHALET (115 ευρώ... )
- ξενώνας Aphrodite's Inn (95 ευρώ)

στο georgios V έχω μείνει , στο δρόμο για χιονοδρομικό
μακράν σε '' ποιότητα '' σε σχεση με όλα τα άλλα
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
Να δώσουμε και μερικά ακόμα στην περιοχή της Βυτίνας

Vytina Mountain View Hotel - VYTINA - ΒΥΤΙΝΑ - VITINA - ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΟ BOUTIQUE - Αρκαδία - ΞΕΝΟΔΟΧΕΙA - Μαίναλο - ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΑ ΒΥΤΙΝΑ - Ξενοδοχεία - ΒΥΤΙΝΑ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΑ - ξε

εχω μεινει στο δρόμο για χιονοδρομικό με θεα το χωριο της Βυτίνας

Βυτίνα - Ξενοδοχείο - ΑΕΣΚΩ RESORT - Διαμονή - ΒΥΤΙΝΑ ΑΡΚΑΔΙΑΣ - ΣΟΥΙΤΕΣ - ΔΩΜΑΤΙΑ - Ξενοδοχεία Αρκαδίας - Βυτίνα δωμάτια - ΒΥΤΙΝΑ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΑ - ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΑ ΒΥΤΙΝΑΣ - VITINA HOTELS - VYTINA ROOMS

Βυτίνα - Ξενοδοχείο - ΘΕΑ ΜΑΙΝΑΛΟΥ - Βυτίνα Αρκαδίας - Ξενοδοχεία Βυτίνα - Αρκαδία ξενοδοχεία

Βυτίνα - Ξενοδοχείο - GRAND VYTINA hotel & suites - ΒΥΤΙΝΑ - Αρκαδία - Ξενοδοχεία Αρκαδίας - ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΟ - ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΑ ΒΥΤΙΝΑΣ, ΑΡΚΑΔΙΑ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΟ, ξενοδοχεία αρκαδίας, διαμονή, δωμάτια, καταλύματα, ΒΥΤΙΝΑ ΑΡΚΑΔΙΑ

Βυτίνα - Ξενώνας - ΑΡΧΟΝΤΑΡΙΚΙ - Βυτίνα - Αρκαδία - Ξενώνας - Μαίναλο - ΞΕΝΩΝΑΣ ΑΡΚΑΔΙΑ - ΒΥΤΙΝΑ ΞΕΝΩΝΕΣ - ΒΥΤΙΝΑ ΔΙΑΜΟΝΗ - ΒΥΤΙΝΑ ΚΑΤΑΛΥΜΑΤΑ - ΞΕΝΩΝΕΣ ΒΥΤΙΝΑΣ - ΒΥΤΙΝΑ ΞΕΝΩΝΑΣ

Βυτίνα - Ξενώνας - ΑΡΧΟΝΤΙΚΟ ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΥ - Ξενώνες - Βυτίνας - Αρκαδία - Παραδοσιακός ξενώνας - ξενώνες - Μαίναλο - ΒΥΤΙΝΑ ΞΕΝΩΝΑΣ - ΞΕΝΩΝΑ - ΑΡΚΑΔΙΑ - ΞΕΝΩΝΕΣ ΒΥΤΙΝΑΣ - ΔΙΑΜΟΝΗ - δωματια - βυτινα διαμονη
 

malysa

Member
Μηνύματα
1.047
Likes
1.827
Επόμενο Ταξίδι
έλα μου ντε...
Ταξίδι-Όνειρο
3η βραχονησίδα αριστερά
βρε Χρήστο, στο πρώτο ή στο δεύτερο έμεινες ?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.777
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom