Ηνωμένο Βασίλειο Παρακαλώ βοήθεια για Λονδίνο με Ryanair

babaduma

Member
Μηνύματα
5.055
Likes
7.813
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
tripakias με μπέρδεψες λίγο. Όταν λες "Για Baker st θες 15-20" εννοείς από κάποια άλλη περιοχή του ευρύτερου Λονδίνου ή από το Stansted για Baker st επειδή είναι φιξ οι τιμές ή κάτι τέτοιο;
Ας με διορθώσει ο tripakias αν κάνω λάθος, αλλά νομίζω ότι είναι φιξ οι τιμές ανάλογα με την περιοχή - έχουν τιμοκατάλογο, όταν τους πάρεις τηλέφωνο για να συνεννοηθείς τους λες πού θες να πας και σου λένε πόσο θα κοστίσει. Κρίνοντας από τις 25 λίρες που είχα πληρώσει πέρυσι από Χαμπστεντ για Χήθροου, οι 15-20 θα αφορούν μάλλον μετάβαση απ' οπουδήποτε στο Λονδίνο προς Μπέηκερ Στρητ.
 

happiness

Member
Μηνύματα
235
Likes
146
Επόμενο Ταξίδι
...τελικά δεν άργησε :)
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Κούβα
ThanasisU2 τι φοβερό ξενοδοχείο είναι αυτό!!! Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την πληροφορία. Πως πέτυχες τέτοιες φοβερές τιμές; ήσουν τελείως εκτός σεζόν ή υπήρχε κάποια προσφορά; όχι πως δεν είναι καλή και τιμή που μου δίνει βέβαια... 60ευρώ το δίκλινο.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.164
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Ας με διορθώσει ο tripakias αν κάνω λάθος, αλλά νομίζω ότι είναι φιξ οι τιμές ανάλογα με την περιοχή - έχουν τιμοκατάλογο, όταν τους πάρεις τηλέφωνο για να συνεννοηθείς τους λες πού θες να πας και σου λένε πόσο θα κοστίσει. Κρίνοντας από τις 25 λίρες που είχα πληρώσει πέρυσι από Χαμπστεντ για Χήθροου, οι 15-20 θα αφορούν μάλλον μετάβαση απ' οπουδήποτε στο Λονδίνο προς Μπέηκερ Στρητ.
Ακριβως οι τιμες τους ειναι φιξ ανα περιοχες. Δεν εχουν μετρητες οπως τα μαυρα ταξι.
 

happiness

Member
Μηνύματα
235
Likes
146
Επόμενο Ταξίδι
...τελικά δεν άργησε :)
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Κούβα
ThanasisU2 όταν έμεινες στο Tune, πως σου φάνηκε η περιοχή από άποψη ασφάλειας; Γιατί τα στοιχεία της αστυνομίας είναι τουλάχιστον απογοητευτικά για όλο το κέντρο.
 

happiness

Member
Μηνύματα
235
Likes
146
Επόμενο Ταξίδι
...τελικά δεν άργησε :)
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Κούβα
δε έχω μείνει στο Tune
Ωχ! Λάθος μου ThanasisU2. Σε μπέρδεψα με την ERSIKO που έγραψε το πρώτο μήνυμα, επειδή μετά έβαλες το λινκ.
Άρα ERSIKO η ερωτήσεις (και οι ευχαριστίες) πάνε σε σένα :lol:
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.164
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Επειδη βλεπω το θεμα ασφαλεια να σε προβληματιζει αρκετα να σου πω πως το Shoreditch αυτο που το λεει (Liverpool St) που βρισκεται το Tune αν και ειναι μια περιοχη με πολυ ωραια κλαμπ, μπαρ, εστιατορια κλπ δεν ειναι ο,τι πιο ασφαλες μπορεις να βρεις. Για το αλλο Tune στο Lambeth δεν το συζητω... για να εχεις την ψυχικη σου ηρεμια θα προτεινα να το αποφυγεις.

Καποιες προτασεις για ασφαλεις περιοχες :

Notting Hill, Marble Arch ,West Kensington , South Kensington, St Johns Wood , Warwick Avenue, Bayswater, Lancaster Gate, Queensway, Holborn, Sloane Square , Chancery Lane , Knightsbridge, Aldgate, London Bridge, Liverpool St, Russel Square, Hyde Park Corner, Tottenham Court Rd.
 

Dorotija

Member
Μηνύματα
1.297
Likes
701
Επόμενο Ταξίδι
Να είναι η Κρακοβία?
Ταξίδι-Όνειρο
Yemen
Ρε συ τριπάκια, ακριβώς από κάτω τη Ληβ την έχεις στα ασφαλή, από πάνω της λες ότι δεν είναι, αποφάσισε :p
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.164
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Ρε συ τριπάκια, ακριβώς από κάτω τη Ληβ την έχεις στα ασφαλή, από πάνω της λες ότι δεν είναι, αποφάσισε :p
Να εξηγησω (αν κι εσυ τα ξες καλυτερα): Η Liverpool st, η περιοχη γυρω απο το σταθμο δηλαδη, ειναι ασφαλης. Το ξενοδοχειο Tune ειναι πιο ψηλα διπλα στο Shoreditch που ναι μεν ειναι σουπερ μερος για νυχτερινη ζωη αλλα δεν ειναι και τοσο ασφαλες μερος . Κι επειδη η φιλη μας το φοβαται λιγο το νυχτερινο ειπα πως καλο ειναι να αποφυγει να μεινει εκει.
Ελπιζω να σε φωτισα λιγο!
 

happiness

Member
Μηνύματα
235
Likes
146
Επόμενο Ταξίδι
...τελικά δεν άργησε :)
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Κούβα
Ω ναι tripakias. Εγώ κατάλαβα τι έλεγες γιατί το χα δει ότι το ξενοδοχέιο είναι 5-10 λεπτά από τον σταθμό. Εάν όμως έχει νυχτερινή ζωή όπως λες η περιοχή, τότε στις 1-2πμ που θα γυρνάμε στο ξενοδοχείο θα έχει κόσμο να περιφέρεται, οπότε δεν θα είναι πολύ άσχημα φαντάζομαι. Μιλ μερσί!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.270
Μηνύματα
885.860
Μέλη
38.949
Νεότερο μέλος
anthger

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom