Παραλιες που αγαπησαμε....

ΕΛΕΝΙΑ

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Καρπενιση
Ταξίδι-Όνειρο
Νότια Αμερική
Πηγαίνω κάθε χρόνο (όχι λόγω καταγωγής μου) σε αυτήν την παραλία.
Βρίσκω λίγο υπερβολικό το σχόλιο… ;)

Μιλάω μόνο για τα κρυστάλλινα νερά .
Πήγε μια γνωστή μου χθες και μου είπε καλά αυτός είναι ο Αγιόκαμπος .
Εκεί δεν έχει καθόλου ζωή όπως στα άλλα πιο κοσμοπολίτικα θέρετρα(αν και τα τελευταία χρόνια έχει πολύ κόσμο)Αλλά η γνωστή μου δεν έκανε μπάνιο πήγε μόνο βόλτα. Αν έκανε μπάνιο θα άλλαζε γνώμη.
Όσες φορές κάνω μπάνιο στον Αγιόκαμπο ευχαριστιέμαι το μπάνιο μου και δεν θέλω να βγω έξω.
Τώρα περί ορέξεως!!!!! εξαρτάτε και τι ζητάει κάποιος από τις διακοπές του και από τις παραλίες. που πάει.
 

osfialgia

Member
Μηνύματα
756
Likes
250
Μιλάω μόνο για τα κρυστάλλινα νερά .
Πήγε μια γνωστή μου χθες και μου είπε καλά αυτός είναι ο Αγιόκαμπος .
Εκεί δεν έχει καθόλου ζωή όπως στα άλλα πιο κοσμοπολίτικα θέρετρα(αν και τα τελευταία χρόνια έχει πολύ κόσμο)Αλλά η γνωστή μου δεν έκανε μπάνιο πήγε μόνο βόλτα. Αν έκανε μπάνιο θα άλλαζε γνώμη.
Όσες φορές κάνω μπάνιο στον Αγιόκαμπο ευχαριστιέμαι το μπάνιο μου και δεν θέλω να βγω έξω.
Τώρα περί ορέξεως!!!!! εξαρτάτε και τι ζητάει κάποιος από τις διακοπές του και από τις παραλίες. που πάει.
καλα,σιγα μην ειναι και η καλυτερη παραλια του κοσμου. Ωραια θαλασσα εχει αλλα μεχρι εκει. Ο ρακοποταμος λιγο πιο κατω ειναι πολυ καλυτερη παραλια
 

mel

Member
Μηνύματα
359
Likes
200
Επόμενο Ταξίδι
Ξανά λατρεμένο Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Σίβηρη, Χαλκιδική, ένα λατρευτό χωριό. Για'μένα όποιος δεν έχει πάει Σίβηρη χάνει. Έχω δει το ηλιοβασίλεμα και άνοιξη και καλοκαίρι και ήταν εξίσου όμορφο. Ο ήλιος σκάει στη θάλασσα. Κι η θάλασσα επίσης όμορφη. Και το χωριό όμορφο.
 

Attachments

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
καλα,σιγα μην ειναι και η καλυτερη παραλια του κοσμου. Ωραια θαλασσα εχει αλλα μεχρι εκει. Ο ρακοποταμος λιγο πιο κατω ειναι πολυ καλυτερη παραλια
Πολυ καλυτερη οντως.
Και εχεις και τα τυχερα σου;)
 

rulakigo

Member
Μηνύματα
200
Likes
78
Επόμενο Ταξίδι
Vienna
Ταξίδι-Όνειρο
Αγία Πετρούπολη,Ρωσσία
1. Βουτούμι-Αντίπαξοι γιατί αργά το απόγευμα είμασταν ολομόναχοι, μόνο έρωτας
2. Εγκρεμνή-Λευκάδα δεν υπάρχει δικαιολογία
3. Μονολίθι-Πρέβεζα γιατί εκεί μεγάλωσα
4. Πλατιά άμμος-Κεφαλονιά για το απέραντο γαλάζιο του Ιονίου
5. Βάλτος-Πάργα γιατί πάντα θα παινεύω την Ήπειρο
6. Τσιγκράδο και Αγία Κυριακή-Μήλος καταγάλανα νερά μπόνους στο τσιγράδο για τη δύσκολη κατάβαση που δε μαζεύει κόσμο
7. Πράσσα-Κίμωλος γιατί δεν έπιανε το κινητό
με συκγίνησαν και πολλές άλλες πχ Μπατσί-Άνδρος, Κολώνα-κύθνος, αλλά φιλάω τις θέσεις για μεγαλύτερες συγκινήσεις.....
 

canf

Member
Μηνύματα
735
Likes
218
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Ισπανίας
Ο Βάλτος αγαπημένη και για μένα παραλία...αλλά πιο πολύ για τις αναμνήσεις παρά για τα ωραία νερά...;)

ορισμένοι μικροί κολπίσκοι της Άνδρου (και κοντά στο Μπατσί...) που ούτε ονόματα δεν συγκράτησα...;) αν πετύχεις καλό καιρό βέβαια...
 

filippia

Member
Μηνύματα
356
Likes
372
Επόμενο Ταξίδι
Μπρατισλάβα-Βιέννη-Τσεχία
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Σκόπελος: Μηλιά-Καστάνι
Κεφαλλονιά: Αντίσαμος, Μύρτος
Λευκάδα: Άγιος Νικήτας, Μύλος, Πόρτο Κατσίκι
Σάμος: Λεμονάκια, Γλυκόριζα

Δεν πρωτοτύπησα και πολύ αλλά δεν έχω πάει σε πολλά νησιά και σε κάποια που έχω πάει δεν αξίζουν καθόλου οι παραλίες τους (βλ. Κέρκυρα, Ρόδο, Σύμη).
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.026
Μέλη
38.909
Νεότερο μέλος
LEANDROS GOUMENOS

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom