Παραλιες που αγαπησαμε....

annoulita100

Member
Μηνύματα
313
Likes
704
Επόμενο Ταξίδι
Ινδοκίνα
Ταξίδι-Όνειρο
All the world 💓
Μικρά Στραβά-Λουτράκι Κορινθίας.
Υπέροχη,''καβατζωτή'' παραλία μόλις 15' από την πόλη του Λουτρακίου.
 

Attachments

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Ελεναρα μου ευχαριστω για το copyright:haha:

Η παραπανω παραλια ειναι πολυ συμπαθητικουλα..για να την εχουμε στα υποψην
 

vickokka

Member
Μηνύματα
1.236
Likes
1.934
Ταξίδι-Όνειρο
παντου
καλαμος- ευβοίας
λια- μύκονος
πάνορμος- μύκονος
καλογρια -σκύρος
λακωνική μάνη:
χαλικια βατα
δυρος
σκουταρι
κι αλλες χωρις όνομα πάντα στη Μάνη
 

theloellinika

Member
Μηνύματα
25
Likes
10
Επόμενο Ταξίδι
Μυστικό
Ταξίδι-Όνειρο
Αγαθονήσι-Ψέριμος
1.Τσιγκουρι (Σχοινούσα) Ισως το καλύτερο ηλιοβσίλεμα.
2.Προβατάς (Μήλος)
3.Ναυάγιο και Τσιλιβί (Ζάκυνθος)
4.Αχλιά-Αγια Φωτιά και λοιποί κοντινοί ορμίσκοι (Λασίθι)
5.Νήσος Χρυσή (Λασίθι)
6.Δραγονέρα (Αγκίστρι)

Η σειρά είναι εντελώς τυχαία.
 

daydreamer

Member
Μηνύματα
10
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Βενετία
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϋλάνδη
Δεν υπάρχει πιο ευχάριστο πράγμα για μένα (νέο μέλος και μεγάλος παραλιόπληκτος) να βλέπω ένα τέτοιο θέμα στο forum! :D
Να σας κάνω και εγώ ένα τοπ10 με τις αγαπημένες μου παραλίες:

1) Παραλία Μαυροβουνίου (Γύθειο): είμαι Γυθειάτης, εκεί έκανα μπάνιο κάθε καλοκαίρι αλλά ΚΑΙ πολλούς χειμώνες...στην ουσία εκεί έμαθα μπάνιο. Ωραία και τεράστια παραλία για όλα τα γούστα, την πρωτιά την παίρνει για συναισθηματικούς λόγους κυρίως!
2) Παραλία Σίμου (Ελαφόνησος): για μένα είναι η ωραιότερη της Ελλάδας
3) Παραλία Μαρμάρι (Λακ.Μάνη): από τις πιο άγνωστες για το ευρύ κοινό, αλλά από τις πιο όμορφες της Λακωνίας και σε απίστευτο μέρος
4) Παραλία Βοιδοκοιλιά (Πύλος): για το λατρεμένο σχήμα της
5) Παραλία Αγ.Σωστης (Σέριφος): πανέμορφη παραλία, αρκετό ποδαρόδρομο μέχρι να φτάσεις αλλά αποζημιώνεσαι από το μέρος. Από τις καλύτερες των Κυκλάδων
6) Παραλία Βαλτάκι / Ναυάγιο (Γύθειο): πολύ ωραία άμμος, πολύ λιγότερο κόσμο σε σχέση με τις άλλες της πόλης, με ένα ναυάγιο που δένει άψογα με το φυσικό τοπίο (οκ, έχει λίγο σκουριάσει με το καιρό αλλά παραμένει πανέμορφο) και όλο το Αρχαίο Γύθειο υποθαλάσσια μπροστά σου!
7) Παραλία Σκουτάρι (Γύθειο /Λακ. Μάνη): Σε όλη τη διαδρομή από το Γύθειο ως το Ταίναρο υπάρχουν πανέμορφες παραλίες, αλλά αυτήν είναι από τις πιο όμορφες που θα συναντήσετε
8) Παραλία Λίμνη Βουλιαγμένης (Περαχώρα Λουτρακίου): Μ αρέσει περισσότερο το μέρος και η διαδρομή
9) Παραλία Παναγία / Κάτω Νησί (Ελαφόνησος): Τυχερή μέσα στην ατυχία της να βρίσκεται στο ίδιο νησί με το Σίμο
10) Παραλία στο Κυπαρίσσι Λακωνίας: Πεντακάθαρα νερά και απίστευτο χωριό.

Μην με παρεξηγείτε που βλέπετε τόσο Λακωνία δεν είμαι τοπικιστής :Ρ ...Απλά στην υπόλοιπη Πελοπόννησο δεν έχω βρει καλύτερες και δεν έχει τύχει ακόμα να πάω σε άλλα μέρη με ωραίες παραλίες (π.χ Ιόνιο, Κρήτη, Σποράδες και πολλά νησιά των Κυκλάδων) για να έχει και άλλα το τοπ-10.
 

maraki-25

Member
Μηνύματα
159
Likes
68
Επόμενο Ταξίδι
Road trip στην Τοσκάνη!
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Παραλία "Κατσουνάκι" ή αλλιώς Κρινάκια όπως την ξέρουν κάποιοι,και αυτό γιατί οι αμμόλοφοι καλύπτονται με λευκά κρινάκια. Ξηρόκαμπος Ζήρου...νομός Λασιθίου πάντα!
Αν δεν παινέψουμε το σπίτι μας...:D
 

Menia21

Member
Μηνύματα
781
Likes
2.020
Επόμενο Ταξίδι
Το σχεδιάζω...
Ταξίδι-Όνειρο
Photography trip
1) Παραλία Μαυροβουνίου (Γύθειο): είμαι Γυθειάτης, εκεί έκανα μπάνιο κάθε καλοκαίρι αλλά ΚΑΙ πολλούς χειμώνες...στην ουσία εκεί έμαθα μπάνιο. Ωραία και τεράστια παραλία για όλα τα γούστα, την πρωτιά την παίρνει για συναισθηματικούς λόγους κυρίως!
3) Παραλία Μαρμάρι (Λακ.Μάνη): από τις πιο άγνωστες για το ευρύ κοινό, αλλά από τις πιο όμορφες της Λακωνίας και σε απίστευτο μέρος
+100 από εμένα! Παραλία Μαρμάρι Λακωνίας και Αλμυρός με την σπηλιά στον Κυπάρισσο (επίσης Λακωνίας). Αμα δεν έχετε πάει, εσείς χάνετε!:D
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Αχ τι μου θυμησατε τωρα για τον Κυπαρισσο ..μας επιασε μπουρινι και χωθηκαμε στη σπηλια ..αλλα και αυτες οι χοντρες λαλουδες της παραλιας ..τι μαρτυριο θεε μου..δε μπορουσες να μπεις ανετα στη θαλασσα.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.019
Μέλη
38.909
Νεότερο μέλος
LEANDROS GOUMENOS

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom