Παραλιοσυμπεριφορες

zmaria

Member
Μηνύματα
1.335
Likes
1.201
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη (αμήν)
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Περού,Ν.Αφρική
Παιδακια ανεβαστε και αλλα θεματακια στο γκρουπ ..οσοι θελετε.

Μαριω γελασα πολυ που ποσταρες και φωτο με τα υπαρχοντα σου !!
Αν η παραλια εχει λιγο περπατημα ή ειναι κακοτραχαλη ..κουβαλας παλι ολη αυτη την προικα?

!
Το ψυγειάκι είναι το πολύ βαρύ, αλλά δεν το κουβαλάω εγώ! :D

Τι μπράβο για τα τασάκια καλέ, έτσι πρέπει! Το γραψα με κεφαλαία μπας και το δει κανένας που δεν το κάνει ΚΑΙ ΝΙΩΣΕΙ ΛΙΓΟ ΝΤΡΟΠΗ
 

Twinkie

Member
Μηνύματα
1.142
Likes
327
Επόμενο Ταξίδι
Με το νου
Ταξίδι-Όνειρο
Στα πέντε σημεία της Γης
Υπάρχει περίπτωση να λιώσω στον ήλιο ή και να μείνω ώρες κάτω από την ομπρέλα με ένα καλό βιβλίο ή και να με πάρει λίιιγο ο ύπνος.
Φυσικά και μαζί μου υπάρχει σακουλίτσα να πάρω ό,τι σκουπίδι έχω αφήσει στη παραλία, αντηλιακό, καπέλα, πολύ νερό, καφές και πάντα φρούτα.

Όταν μπαίνω, κολυμπάω αρκετά και μου αρέσει να κάθομαι μετά στα ρηχά, να ψάχνω κοχύλια ή περίεργες πέτρες.
Αν η θάλασσα το επιτρέπει(καθαρός βυθός) θα πάρω και τα γυαλάκια μου μαζί για βουτιές ή την υποβρύχια μηχανή.
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
ΕΧΩ ΠΑΝΤΑ ΤΑΣΑΚΙ ΝΑ ΒΑΖΩ ΜΕΣΑ ΤΑ ΑΠΟΤΣΙΓΑΡΑ. ΚΑΝΩ ΠΟΥ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΛΑΛΑΚΙΑ, ΔΕΝ ΜΟΥ ΦΤΑΙΕΙ Η ΠΑΡΑΛΙΑ. ΚΑΙ ΜΑΖΕΥΩ ΠΑΝΤΑ ΤΑ ΣΚΟΥΠΙΔΙΑ ΠΟΥ ΠΡΟΚΑΛΩ. ΠΑΝΤΑ.
A...o Δήμος Καρπάθου έχει βγάλει κάτι χαρτονένια τασάκια μίας χρήσης που καρφώνονται στην άμμο (έχω δει παρόμοια σε καταστήματα απο σκληρό πλαστικό) και οι τουρίστες βάζουν εκεί τα αποτσίγαρα, μετά αυτό κλείνει για να μην πέφτουν έξω και το παίρνει μαζί του ο καπνιστής να τα πετάξει εκεί που πρέπει. Είχα πολλά εφέτος και εδινα σε φίλους, γνωστούς και τραβελφορουμίτες που έρχονταν. Του χρόνου δεν ξέρω αν θα μου έχουν μείνει... (το παίζω και δύσκολος! ):lol:
 

zmaria

Member
Μηνύματα
1.335
Likes
1.201
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη (αμήν)
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Περού,Ν.Αφρική
Καλά όταν λέω τασάκι εννοώ αυτοσχέδιο! Ας πάρουν ένα πλαστικό ποτήρι ή ένα άδειο αναψυκτικό κι ας τα πετάνε εκεί, σιγά το δύσκολο!
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Στις περισσοτερες οργανωμενες πλαζ οι ομπρελλες-ξαπλωστρες εχουν και τασακια .Αυτο ειναι πολυ καλο.
Σε μη οργανωμενες παραλιες πρεπει σωστοτατα ο καθενας να διαχειριζεται τα απορριματα-αποτσιγαρα του και οχι να τα παραταει.
 

zmaria

Member
Μηνύματα
1.335
Likes
1.201
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη (αμήν)
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Περού,Ν.Αφρική
Στις περισσοτερες οργανωμενες πλαζ οι ομπρελλες-ξαπλωστρες εχουν και τασακια .Αυτο ειναι πολυ καλο.
Σε μη οργανωμενες παραλιες πρεπει σωστοτατα ο καθενας να διαχειριζεται τα απορριματα-αποτσιγαρα του και οχι να τα παραταει.

Καλά αυτό που το πας που έχουν τασάκια δίπλα τους αλλά βαριούνται να κουνήσουν το χέρι τους και τελικά το σβήνουν στην άμμο? :shock:
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.501
Likes
8.020
Κολύμπι έντονο τουλάχιστον 1/2 ώρα και μετά λιώσιμο με το τρίπτυχο ηλιοθεραπεία-βιβλίο-χυμός λεμόνι!
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Πως μπορειτε βρε κοριτσια και συγκεντρωνεστε να διαβασετε βιβλιο στην παραλια.Εμενα ολο και κατι θα μου τραβηξει την προσοχη ..θα εχει φωνες και φασαρια κλπ κλπ
Θελω να διαβαζω βιβλια στο κρεβατι μου με ησυχια.
 

Voyager1

Member
Μηνύματα
286
Likes
68
Επόμενο Ταξίδι
Ρουμανία
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος της Γης
1. Ατελειωτη ηλιοθεραπεία με αντιηλιακό αλλά με αποτέλεσμα...μηδαμινό (μα καλα ίχνος μελανίνης δεν έχω!?)
2. Απαραιτήτως ρακέτες.-
3. Κολύμπι, αλλα κ απλό "βρέξιμο" όταν αρχίζω να τσουρουφλίζομαι!
4. Ψυγειακι με φρουτάκια, χυμούς και νερό.
5. Σε περίπτωση που η εκαστοτε παραλία είναι πήχτρα προτιμώ να περιτριγυρίζομαι από αλλοδαπούς λουόμενους...είναι αθόρυβοι, αλλα κ θορυβώδεις να ναι δεν υστεριάζουν στα παιδια τους.
6. Ενίοτε ταβλάκι ή uno splash.
 

nenena

Member
Μηνύματα
979
Likes
154
Επόμενο Ταξίδι
αναζητείται
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Ποτέ δεν κάνω ηλιοθεραπεία ότι μαύρισμα πάρω θα είναι κάτω από την ομπρέλα! Βιβλίο για διάβασμα και σαντουιτσάκι από το σπίτι (έτσι ξέρω τι τρώω!) Τάβλι στο τσακιρ και ρακέτες never ever!
 

Voyager1

Member
Μηνύματα
286
Likes
68
Επόμενο Ταξίδι
Ρουμανία
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος της Γης
Κ μιας κ αναφερθηκατε σε θέματα καθαριότητας..εννοειται μαζευουμε οτι σκουπιδακια κάνουμε. Κ συνηθως μαζευουμε κ ο,τι βρουμε πεταμενο στη διαδρομη παραλία-αυτοκίνητο.
 

nenena

Member
Μηνύματα
979
Likes
154
Επόμενο Ταξίδι
αναζητείται
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Αυτό με τα σκουπίδια πραγματικά είναι πολύ μεγάλο θέμα! Μερικοί δεν πετάνε ούτε το ποτήρι που πίνουν καφέ κι ας είναι ο κάδος ακριβώς δίπλα τους, θα καθήσουν να φτιάξουν τασάκι!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.836
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom