Αυστρία Παρθενικό ταξίδι Ευρώπη - Βιέννη

master1706

Member
Μηνύματα
303
Likes
74
Επόμενο Ταξίδι
Φλωρεντία
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη, ξανά!!
Η Lufthansa δίνει 360 με ανταπόκριση, η ΟΑ 260 απευθείας και η skyeurope δίνει τιμή κατ άτομο 125 με φόρους μετ' επιστροφής!!
Είναι μεγάλη η διαφορά της τιμής.
Τι λέτε να προχωρήσω;
 

monter

Member
Μηνύματα
130
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
ΒΕΡΟΛΙΝΟ-ΓΛΑΣΚΩΒΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΛΑΤΙΝΙΚΗ ΑΜΕΡΙΚΗ-Ν.ΖΗΛΑΝΔ
Δεν ξερω απο αεροπορικα τι να κανεις αλλα απο ξενοδοχειο θα σου συνιστουσα ενα κοντα στον αγιο στεφανο οπου θα εισαι στο κεντρο της πολης και θα δεις πολλα πραγματα.Εγω ειχα παει τα χριστουγεννα του 2006 στην βιεννη με το χρωμα travel με γρκουπ και μπορω να πω οτι ηταν αρκετα καλα.

για ποιο οικονομικα κλεισε μονος σου.

θα σου πρωτεινα το hilton hotel standplutz οπου ειναι καινουργιο καθαρο με ωραια δωματια και εχει απιστευτο πρωινο. και 10 λεπτα με τα ποδια απο το κεντρο(αγιο στεφανο).
 

Greta

Member
Μηνύματα
95
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Μαδρίτη-Βαρκελώνη
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός

Greta

Member
Μηνύματα
95
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Μαδρίτη-Βαρκελώνη
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Καλά εμείς την ιδρώνουμε τη φανέλα εδώ στο τόπικ, αλλά ο θεματοθέτης που πήγε, καλέ το παλικάρι; :cool:
 

master1706

Member
Μηνύματα
303
Likes
74
Επόμενο Ταξίδι
Φλωρεντία
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη, ξανά!!
Το παλικάρι επέστρεψε! Σκληρό το μεροκάματο...
Αγαπητή Greta: 1. Δεν αμφιβάλω ότι ίσως είναι λίγο νωρίς αλλά με τέτοιες τιμές με τρομάζει περισσότερο το αργότερα.Για το 125 της skyeurope τι λες;
2.Δεν ξέρω για να είμαι ειλικρινής αλλά σιγουρα κάτω από 1000.
3.Σε αυτό συμφωνω (το σκέφτηκα λίγο)
4.είμαι σίγουρος μέχρι αποδείξεως του εναντίον. Λατρεύω τα χριστούγεννα και θα το ρισκάρω. Από ότι μου λέτε πρέπει να έχει πολύ κρύο!
 

master1706

Member
Μηνύματα
303
Likes
74
Επόμενο Ταξίδι
Φλωρεντία
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη, ξανά!!
Ερώτησείς βασικές καθώς είμαι άσχετος:
1. υπάρχει ενδεχόμενο να αλλάξει το πρόγραμμα των πτήσεων στους επόμενους μήνες ενώ έχουν εκδοθεί εισιτήρια και να μείνω ξεκρέμαστος; Στο επίσημο site μπορώ να κλείσω, αυτό σημαίνει ότι δεν θα έχω πρόβλημα;
2. Γιατί στο πήγαινε για Βιέννη η skyeurope στην πτήση δείχνει διάρκεια 1 ώρα κ 20 ενώ στην επιστροφή για Αθήνα 3 ώρες κ 15;! (απευθείας πτήση και οι 2)
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Μηπως η Αυστρια ειναι μια ωρα πιο πισω απο εμας; Επομενως προσθαφαιρουμενη βγαζει τη διαφορα; Εχω πεταξει με Αυστριακες Αερογραμμες απο Θεσσαλονικη Βιεννη και μετα Bangkok και το ιδιο επιστροφη και ηταν μια χαρα. Δεν ειχαμε κανενα προβλημα, τις αποσκευες μας τις βρηκαμε κλπ. Δε θα ειχα προβλημα να ξαναταξιδεψω Bangkok με τις Αυστριακες Αερογραμμες. Στη Βιεννη μειναμε λιγες ωρες παραμονες χριστουγεννων και βγηκαμε εξω στην πολη και ηταν πολυ ομορφα με τις χριστουγενιατικες διακοσμησεις και αγορες. Το κρυο δεν ηταν τιποτα που δεν αντιμετωπιζοταν με ενα χοντρο μπουφαν σκουφο και γαντια. Επισης ειναι πολυ ομορφο να πας να παρακολουθησεις τη χριστουγεννιατικη λειτουργια την παραμονη των Χριστουγεννων σε καποια εκκλησια, ο Αγιος Στεφανος εχει πολυ ωραια λειτουργια αλλα μαζευει πολυ κοσμο.
 

mary_a

Member
Μηνύματα
1.180
Likes
110
Ταξίδι-Όνειρο
Route 66
Καλησπέρα και απο εμένα! θα συμφωνήσω απόλυτα!!:):)
γιατί πρέπει να πας Χριστούγεννα που γίνεται ο τρελός χαμος?
εγώ 3-4 φορές στο παρελθόν εχω πάει σε Ευρωπαϊκή πόλη 10 μέρες πριν τις γιορτές και δεν το έχω μετανιώσει ποτέ..όλα είναι στολισμένα, όλα είναι ανοιχτά(τις μέρες των Χριστουγέννων κάποια αξιοθέατα δεν μπορείς να τα δεις), δεν γίνεται χαμός και δεν ακούς παντού ελληνικά! συν το ότι είναι πολύ φθηνότερα τα εισιτήρια και τα ξενοδοχεία!!

4.) Είσαι εντελώς σίγουρος ότι θες να πας Χριστούγεννα στην Βιέννη; Το μόνο που θ' ακούς στους δρόμους είναι "Θανάσηηηηηη, βγάλε με φωτογραφία". Είναι τίγκα στους έλληνες. Επιπλέον το κρύο είναι εξαιρετικά τσουχτερό και η ομορφιά της ανθισμένης Βιέννης (Μάη π.χ. που μπορείς να περπατήσεις και να χαρείς τα πανέμορφα πάρκα) δεν υπάρχει. Από το κρύο, στο 5λεπτο τρέχεις κάπου να χωθείς.
Αν όμως έχεις καταλήξει, εδώ είμαστε εμείς για κάθε σου απορία...[/quote]
 

master1706

Member
Μηνύματα
303
Likes
74
Επόμενο Ταξίδι
Φλωρεντία
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη, ξανά!!
Δεν έχω βίτσιο με την πολυκοσμία αλλά αν δεν μπορείς άλλες μέρες λόγω εργασίας...καλή και η Παναγιώτενα.
Αν παρόλα αυτά έχετε κάποιο λόγο να με αποτρέψετε από το να κλείσω με την skyeurope θα ήθελα να τον ακούσω. Μόνο ο DIMOSF είχε κάποιο θετικό σχόλιο. Δεν θα ήθελα το πρώτο μου ταξίδι στην Ευρώπη να είναι και το τελευταίο μου..:)
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Με αφορμή την ερώτηση σου σχετικά με την αξιοπιστία της Sky θέλω να πω το εξής. Όλες μα όλες οι αεροπορικές εταιρίες που ανήκουν σε χώρες της Ευρωπαϊκής Ένωσης είναι αξιόπιστες και ασφαλέστατες. Δεν υπάρχει καμμιά περίπτωση να δοθεί άδεια πτήσεων σε εταιρία η οποία δεν πληρεί τους όρους ασφαλείας, έτσι λοιπόν όχι μόνο η Sky άλλα ΟΛΕΣ οι εταιρίες των χωρών της Ευρωπαϊκής Ένωσης δεν αντιμετωπίζουν κανένα πρόβλημα αξιοπιστίας και έτσι λοιπόν μπορείτε να πετάτε άφοβα.
Tα είπαμε πιο πάνω...
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.499
καλημέρα και από μένα
μήν αγχώνεσαι master1706 για τα αεροπορικά ο traveller έχει δίκιο γιά τήν ασφάλεια τών αεροπορικών εταιριών πού συζητάμε.
ΒΙΕΝΝΗ ήμουν φέτος 2/1 εώς 6/1 πήγα με γραφείο (superior travel).
μήναμε στό hilton stadpark 5' με τά πόδια από Αγιο στέφανο πολύ καλό ξενοδοχείο
με θέα από τούς πάνω ορόφους,ψάξε στο site toυ ξενοδοχείου κάνουν προσφορές.
η άποψη μου ειναι να μένεις κοντά στο κέντρο γιατί το ring θέλει πολλύ περπάτημα
πάρε τα τραμ Νο 1 & 2 κάνουν το ΄γυρω του ring με αντίθετη φορά.
γιά πόσες μέρες θά πάς ? είναι τόσο όμορφα στολισμένη η πόλη πού νομίζεις οτί είσαι μέλος ενός ζωντανού παραμυθιού.

ότι χρειαστείς απο πληροφορίες στή διάθεση σού :):):)
 

master1706

Member
Μηνύματα
303
Likes
74
Επόμενο Ταξίδι
Φλωρεντία
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη, ξανά!!
XRISTOS71: Πάω για 4 νύχτες. Εσύ πήγες με γκρουπ ή απλώς έκλεισες τα εισιτήρια μέσω πρακτορείου;

Traveller ok.
Καμιά ιδέα για τις προηγούμενες ερωτήσεις μου μήπως έχει κανείς; Ειδικά για την πρώτη.

"1. υπάρχει ενδεχόμενο να αλλάξει το πρόγραμμα των πτήσεων στους επόμενους μήνες ενώ έχουν εκδοθεί εισιτήρια και να μείνω ξεκρέμαστος; Στο επίσημο site μπορώ να κλείσω, αυτό σημαίνει ότι δεν θα έχω πρόβλημα;"
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

No members online now.

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.265
Μηνύματα
885.708
Μέλη
38.946
Νεότερο μέλος
Delmary

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom