Ιταλία Πασχαλινή low-budget Τοσκάνη (και λίγη Bologna)

Sailor Moon

Member
Μηνύματα
106
Likes
44
Πολυ ωραιες εικονες αλλα αυτες οι φωτο με τα γλυκα και το παγωτο...αχ αδυναμια!!
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.714
Likes
11.276
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Πολυ ωραιες εικονες αλλα αυτες οι φωτο με τα γλυκα και το παγωτο...αχ αδυναμια!!
Ναι, είδες τα άτιμα; :D Πάντως πρέπει να πω ότι το συγκεκριμένο gelato, πέρα από το πιο υπερτιμημένο, ήταν και το χειρότερο που έφαγα σε αυτό το ταξίδι. Όχι ότι δεν ήταν καλό, απλά τα άλλα δύο που τσάκισα ήταν καλύτερα.:D
 

Sailor Moon

Member
Μηνύματα
106
Likes
44
Αχ τωρα,πραγματικα με ισοπεδωσες:cry::cry:.Εχει ανοιξει κ η ορεξη μου αυτες τις ημερες λογω Πασχα..ασε.
 

Rosa Mundial

Member
Μηνύματα
617
Likes
85
Επόμενο Ταξίδι
ελα ντε
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϋλάνδη
υπεροχες, επαγγελματικες θα έλεγα, φωτογραφίες!
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.714
Likes
11.276
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
υπεροχες, επαγγελματικες θα έλεγα, φωτογραφίες!
Σε ευχαριστώ Rosa μου, αν και το επαγγελματικές είναι λίγο υπερβολικό νομίζω. :oops: :D

Δυστυχώς λόγω της βροχής δεν χρησιμοποίησα όσο θα ήθελα την "καλή" μου φωτογραφική, καθώς κάθε φορά που την έβγαζα έμπαιναν παντού νερά! Έτσι δεν είχαν όλες οι φωτός την ποιότητα που θα ήθελα, αλλά δεν πειράζει!
 

pattyyy

Member
Μηνύματα
1.565
Likes
1.271
Επόμενο Ταξίδι
χμ...
Ταξίδι-Όνειρο
νότια αφρική
Τέλεια, κατατοπιστικότατη περιγραφή και οι φωτογραφίες είναι πράγματι πολύ "ζωντανές". Ανυπομονώ για λεπτομέρειες από τον οινοτουρισμό στο Chianti!
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
Γενικότερα σε αυτό το ταξίδι μου έκανε εντύπωση το ότι δεν είδα ούτε μια ξινισμένη φάτσα όταν ανέφερα την καταγωγή μου, αντιθέτως όλοι ήταν ενθουσιώδεις θυμίζοντάς μου τον παλιό καλό καιρό!
σε παρακολουθώ κεγώ και περιμένω την συνέχεια!!

μμ, αυτό που γράφεις το παρατήρησα κεγω στο πρόσφατο ταξίδι μου στην ιταλία και μου έκανε πολύ εντύπωση!
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.714
Likes
11.276
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Τέλεια, κατατοπιστικότατη περιγραφή και οι φωτογραφίες είναι πράγματι πολύ "ζωντανές". Ανυπομονώ για λεπτομέρειες από τον οινοτουρισμό στο Chianti!
Σε ευχαριστώ! Χαίρομαι πολύ που σου αρέσουν οι φωτογραφίες μου, καθώς έχεις η ίδια πάρα πολύ καλό χέρι από όσο έχω δει!:D

σε παρακολουθώ κεγώ και περιμένω την συνέχεια!!

μμ, αυτό που γράφεις το παρατήρησα κεγω στο πρόσφατο ταξίδι μου στην ιταλία και μου έκανε πολύ εντύπωση!
Αρχικά σκεφτόμουν ότι συνέβαινε λόγω του ότι και οι Ιταλοί βρίσκονται και οι ίδιοι σε δεινή κατάσταση, αλλά στην πορεία μιλώντας και με άτομα άλλων εθνικοτήτων διαπίστωσα ένα γενικότερα καλό κλίμα. Το αποκορύφωμα ήταν όταν ένας Αυστριακός μου παρέθεσε τη θεωρία του για ποιό λόγο η Ελλάδα δεν πρέπει να βγει από την ευρωζώνη (δεν θυμάμαι να σας την πω, ήμαστε και οι δύο σκνίπα!:D ).
 

Sailor Moon

Member
Μηνύματα
106
Likes
44
Αντε επιτελους να αλλαξει το αρνητικο αυτο κλιμα γιατι ειναι αδιανοητο μολις λες την πατριδα σου να δεχεσαι επιθεση ή το λιγοτερο ειρωνια λες και ο αλλος με ξερει κ απο χτες.Μπραβο μπραβο χαιρομαι!
Ε και μην αργησεις το γραψιμο:D
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.714
Likes
11.276
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Αντε επιτελους να αλλαξει το αρνητικο αυτο κλιμα γιατι ειναι αδιανοητο μολις λες την πατριδα σου να δεχεσαι επιθεση ή το λιγοτερο ειρωνια λες και ο αλλος με ξερει κ απο χτες.Μπραβο μπραβο χαιρομαι!
Ε και μην αργησεις το γραψιμο:D
Νομίζω ότι πιθανώς οι υπόλοιποι φίλοι Ευρωπαίοι (και όποιοι άλλοι) έχουν αρχίσει να αντιλαμβάνονται πως η οικονομική κρίση είναι παγκόσμιο φαινόμενο που επηρεάζει όλο και περισσότερους ανθρώπους και ίσως σιγά-σιγά να σταματήσουν να αντιμετωπίζουν την Ελλάδα ως αποδιοπομπαίο τράγο, δεν ξέρω. Από την άλλη η αρνητική αντιμετώπιση στο εξωτερικό για μένα είναι κάτι σαν "θεία δίκη" για πάσης φύσεως Ελληναράδες που θέλουν να τους φέρονται με τιμές όταν οι ίδιοι στη χώρα τους έχουν χάσει κάθε είδος ανθρωπιάς και αντιμετωπίζουν ως παράσιτα Άραβες, Αφγανούς, Πακιστανούς, Μπαγκλαντεσιανούς (οι οποίοι Μπαγκλαντεσιανοί για μένα είναι οι καλύτεροι άνθρωποι στον κόσμο) και τόσους άλλους. Αλλά τώρα το πηγαίνω αλλού, ας σταματήσω. :)

Όσο για το γράψιμο το προσπαθώ, αλλά το ανέβασμα των φωτογραφιών είναι το πιο μπελαλίδικο κομμάτι.
 

Sailor Moon

Member
Μηνύματα
106
Likes
44
Ακριβως οπως τα λες.Το να σε κρινει ο αλλος γιατι πας πιο συχνα σε ουζερι και καφετεριες και να βγαζει μια ολοκληρη θεωρια κανοντας τον εξυπνο,το θεωρω καθαρα κομπλεξισμο και ανευ σημασιας γιατι αυτος εχει αποφασισει τι εισαι χωρις να εχει γινει ενας εποικοδομητικος διαλογος,ασε που ειναι και αγενεια.
Εννοειται οτι δεν ειμαστε αθωες περιστερες αλλα κ ο αποδιοπομπαίος τράγος τελειωνει σιγα σιγα!
Σε καταλαβαινω με τις φωτο κ εγω πριν πηγα να ανεβασω μια και τσουπ κατι πατησα και εξαφανιστηκαν ολα...!!!:mad:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.902
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom