Αργεντινή Χιλή Παταγονία – Η χώρα του Πουθενά

Μηνύματα
245
Likes
892
Αννιώ μου αγαπημένη,
Σε ηλεκτρονικό μου μηνυμα σού έγραφα όσα ήθελα, από καρδιάς.
Τώρα, πρέπει να σ ΄ευχαριστήσω και με τούτο το μήνυμα , για όλη σου την συμμετοχή ,σ' αυτό που έτυχε να γίνει τώρα.
Εσυ ήσουν εκείνη που μού ζήτησες, και επέμενες μάλιστα, να ανεβούν τα κείμενά μου σ' αυτήν την ιστοσελίδα, περί της οποίας εγώ, τότε, δεν είχα ιδέαν..Κι ανέλαβες το βαρύ έργο να δακτυλογραφήσεις 4 τεράστια κείμενα, την Ταϊτη- Μπόρα, την Αφρική, την Παπούα, και την Παταγονία! ...Πώς να σ' ευχαριστήσω αλήθεια; Πώς πίστευες, ότι αυτό το εγχείρημα θα ευοδωνόταν; Πώς δεν θα πήγαινε στράφι ο κόπος σου; Απορώ! Διότι εγώ δεν ήμουν καθόλου αισιόδοξη. Αναρωτιόμουν, ποιόν θα μπορούσαν να ενδιαφέρουν τα ταξίδια μου, που τα έκανα γιατί εγώ είχα την τρέλλα μου; Κι όμως. Η διαίσθησή σου δεν σε πρόδωσε. Και γι αυτό σε ευγνωμονώ. Να εισαι πάντα καλά , τα ταξιδεύεις, και να γράφεις. Σε χρειαζόμαστε.
Μού έκρυψες όμως, ότι ανέβασες την Γουατεμάλα σου. Θα την διαβάσω με πολλή χαρά, γιατί το γράψιμο σου είναι συναρπαστικό. Το ξέρω από τα χρόνια που δουλεύαμε μαζί. Και τώρα είσαι πολύ πιο ώριμη απ' όταν σε γνώρισα, κοριτσάκι!Είδες πώς περνούν τα χρόνια; Θυμάσαι τι σού έλεγα; Τώρα που βαστάν τα κότσια σου, πήγαινε όλο και μακρύτερα, όλο και συχνότερα. Κι ευτυχώς με άκουσες.
Σ' αγαπώ, ( και το ξέρεις )και σ ευχαριστώ και για την δική σου αγάπη,
Φιλιά
Στέλλα
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.162
Μηνύματα
882.490
Μέλη
38.878
Νεότερο μέλος
pennykk

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom