Περί Ποδοσφαίρου...

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Καλα ο σπικερ που ειδε το πέναλτι. Πρέπει οι ελληνες σπικερ να ειναι λιγο αντικειμενικοι και το λεω και για αυτους που μεταδιδουν τον ολυμπιακο.

Ο παο του αναστασιου απεδειξε για μια ακομη φορα οτι οταν ειναι αουτσάιντερ και δεν πρέπει να παίξει ποδοσφαιρο πρωτοβουλιας ειναι πιο επικινδυνος.
Οποτε οι δικοί μας ας μην τον υποτιμησουν.

Οι 2 πρώτες θέσεις είναι πρόκριση.

Η 3η θέση είναι αποκλεισμος από το CL και υποβιβασμος στo EL.
Συ ειπας.
καληνυχτα και συγχαρητήρια για το Χι

Και επειδή κουρασα και κουράστηκα τα λεμε την Κυριακή.
 
Last edited:

panpan

Member
Μηνύματα
6.879
Likes
26.743
Παρακαλω,ειναι κριμα ανθρωποι σοβαροι και με επιπεδο,οπως εισαι εσυ,να μην σεβονται τον αντιπαλο τους,ιδιαιτερα οταν ειναι πεσμενος...
Δεν θέλω να το συνεχίσω,παρεξηγιέστε εύκολα.
Γενικά μιλάω.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.661
Likes
50.501
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Αυτό με τη χρήση του πρώτου προσώπου από τους οπαδούς στην Ελλάδα για τα επιτεύγματα άλλων, είναι μοναδικό. "Έπαιξα", "νίκησα", "απέκλεισα", "ξέσκισα", όλα στο πρώτο πρόσωπο λες και ο γράφων δεν είναι ένας συμπαθής Έλλην με τριγλυκερίδια, δουλειά γραφείου, σουβλάκι μπυρόνι καφετέρια, μπυροκοιλόνι και παντόφλα από την κυρά Λένα, αλλά ο πραγματικός πρωταγωνιστής εντός του γηπέδου, ο μαμιάς της Ευρώπης, ο αθληταράς, ο απαιχτος, το αλάνι, ο μάγος της μπάλας, ο αετός της στέππας, ο πορνοστάρ του μοναστηριού, η τελευταία κοκα κόλα της ερήμου.

Ειλικρινά, πάνω από μια ντουζίνα γλώσσες μιλάω, δεκάδες αθλητικά φόρουμ έχω διαβάσει, ποτέ μου δεν έχω δει καμία εθνικότητα που να χρησιμοποιεί το πρώτο ενικό με αυτό τον τρόπο. Αν ξέρει κάποιος έστω μια περίπτωση θα με ενδιέφερε, για γλωσσολογικούς και πολιτιστικούς λόγους βρε αδερφέ.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.879
Likes
26.743
Ειλικρινά, πάνω από μια ντουζίνα γλώσσες μιλάω, δεκάδες αθλητικά φόρουμ έχω διαβάσει, ποτέ μου δεν έχω δει καμία εθνικότητα που να χρησιμοποιεί το πρώτο ενικό με αυτό τον τρόπο. Αν ξέρει κάποιος έστω μια περίπτωση θα με ενδιέφερε, για γλωσσολογικούς και πολιτιστικούς λόγους βρε αδερφέ.
Είμαστε έθνος ανάδελφο. :)
 

gianni1966

Member
Μηνύματα
211
Likes
72
Επόμενο Ταξίδι
Λατρεμενη Αβανα...
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερικη(Περου,Βολιβια)
Κατα την προσωπικη μου αποψη, πολυ καλα εκανε ο προεδρος και μιλησε για το παιχνιδι με τον Παναθηναικο. Το περσινο παθημα, εγινε μαθημα..... Οσο για τους βαζελους, πολυ θα ηθελαν να παει ο Ολυμπιακος στο ντερμπι, ''μεθυσμενος'' απο την νικη επι της Γιουβεντους και να την πατησει οπως περσι. Δεν προκειται ομως να τους κανουμε την χαρη. Ο Ολυμπιακος, θα ειναι προσγειωμενος και σοβαρος στο ντερμπι. Και αυτο το νοημα ειχε η δηλωση του προεδρου.
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Κακιστο ντερμπι. Ο Αναστασιου εψαχνε μονο την αντεπιθεση αλλα δεν ειχε φετος Μπεργκ. Ο Μιτσελ φετος δεν ρισκαρε οσο περσι, παιρνοντας το περσινο μαθημα του, αλλά η ομαδα ηταν αργη και δεν ειχε φαντασια
Τελικά κερδισαμε με ενα καλοεκτελεσμενο φαουλ και κεφαλια του παικτη, ο οποίος στο στοιχημα πρεπει να ειχε 1000 για να σκοραρει.
Οι μεν θα λένε ότι κραταμε τη νικη για να καλυψουν τις αδυναμιες τους, οι δε για την διαιτησια και κυριως για το πεναλτι για να καλυψουν και αυτοι τα χαλια τους.
Πάντως κερδισε η ομαδα που προσπαθησε να παιξει ποδοσφαιρο.
Ο Μητρογλου αν ξαναεκτελεσε πεναλτι χωρις την εντολη του Μιτσελ, πρεπει να φαει πάγκο σε 2-3 παιχνιδια. Δεν ειναι τσιφλικι η ομαδα του.
Και για να κανω καζουρα:
Απελαστε τον Αυλωνιτη τωρα γιατι εκλεισε του βαζελου το σπιτι!!!
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Τέτοια χάλια μπάλα ούτε στη β εθνική.
Καλά από τον παναθηναικό το περιμέναμε αλλά ο ολυμπιακός είχε τα μαύρα του τα χάλια.
Το πέναλτυ για εμένα ήταν, ο διαιτητής δεν έχει μικροκάμερα να δει αν βάζει το πόδι ή τον μαζεύει ο τερματοφύλακας. Η μοναδική φάση είναι εκεί που ανακάλυψε σφύριγμα και δεν άφησε το τετ α τετ του ατζαγκούν, αντε και στις καθυστερήσεις που με τίποτα δεν ήταν 7 λεπτά αλλά κατά τη γνώμη μου πάνω από 12 αλλά αυτός φυσικά δεν είναι λόγος για την άθλια μπάλα που είδαμε και από τις δύο ομάδες.

Το μόνο που κρατάω από το παιχνίδι είναι ο Στυλ και ο Αυλωνίτης.
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.675
Likes
16.388
Μετά το "El clasico" χθές είχαμε το ελληνικό ''el clasico'' το οποίο όμως ήταν για clasimo.... όχι δεν κάνω σύγκριση ... θα ήταν ιεροσυλία... αλλά επιτέλους να δούμε και κανα ντέρμπι ποιοτικό με φάσεις και απο τις δύο ομάδες χωρίς σκοπιμότητες...
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.181
Μηνύματα
883.248
Μέλη
38.892
Νεότερο μέλος
Petr23

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom