Περί Ποδοσφαίρου...

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Κατα το παρελθον παιδια εχουμε δει καλα ντερμπι για τα δεδομενα του ελληνικου πρωταθληματος. Το σημερινό ειχε πολλη τακτικη με δύο προπονητές που δεν πηραν ρισκα μαλλον για να προστατέψουν την καρεκλα τους. Ο μεν Μίτσελ αν εχανε σήμερα θα ειχε πρόβλημα και μπορει να μην προλάβαινε καν να πάει στο Τορινο. Ο δε Αναστασιου επισης αν ετρωγε καμιά τριαρα και με τα χαλια που εχει φετος θα εχανε την στηριξη της εξέδρας και ισως την θεση του.
Ενω τωρα οπως προεβλεψα οι μεν μιλανε για σφαγη της διαιτησιας (η οποια δεν υπηρχε) και οι δε για μεγαλη νικη και αλλα τετοια υπερφιαλα.
Η αλήθεια ειναι οτι πονεσαν τα ματακια μας και οτι η μονη χαρα που πήραμε οι γαυροι ειναι οτι τους το κάρφωσε η αλλαγή του Μποτια και αυτοι μιλανε για κινεζικα και πακιστανικα τηλεφωνα.
Ενα και τους καίει τελικά
 

tsolias1979

Member
Μηνύματα
419
Likes
189
Επόμενο Ταξίδι
Φιλανδία-Εσθονια-Πολωνια
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ-ΠΕΚΙΝΟ
Η διαφορα με τον παναθηναικο ειναι οτι αυτοι ειναι μπορδελο και εμεις τσατσαδες μεσα σε αυτο και οποιος καταλαβε,καταλαβε
 

Nedelja

Moderator
Μηνύματα
1.773
Likes
3.136
Ταξίδι-Όνειρο
Whole Africa,Cuba
Απελαστε τον Αυλωνιτη τωρα γιατι εκλεισε του βαζελου το σπιτι!!!
Ενα και τους καίει τελικά
Διασκεδάζω λίγο που προσπαθείτε να πιστέψτε κι εσείς οτι πήρατε μεγάλη νίκη...
Δείχνω κατανόηση όμως γιατί ελπίζατε οτι θα βάλετε 3 και πάνω αλλά δε σας αφήνει η ''καθοδήγηση'' να εκφράσετε την απογοήτευση σας...:D

Καλά από τον παναθηναικό το περιμέναμε αλλά ο ολυμπιακός είχε τα μαύρα του τα χάλια.
Βασικά όπως τα λέει ο @jimp για κάποιον που βλέπει μπάλα και είναι και αντικειμενικός φίλαθλος του ΠΑΟ η εμφάνιση της ομάδας ήταν αναμενόμενη! Τα χάλια του Ολυμπιακού πάλι όχι αλλά ήταν κ@λοφαρδος συγκυριακά και δε το πλήρωσε!
Μέρες τώρα είχα σαφή εικόνα το τι θα δω από τον Παναθηναϊκό, ξέροντας οτι η άμυνα κανά-δυο τσαφ τα έχει στανταράκια και με Κουτρουμπή να νομίζει οτι αν πηδήξει να καθαρίσει φάση θα πάθει λουμπάγκο γκολ λογικά θα δεχτεί η ομάδα! Από την άλλη χωρίς Μπεργκ σε τέτοια παιχνίδια σκοράρεις μόνο με τάμα. Αν υπάρχει οπαδός/φίλαθλος του Παναθηναϊκού που να πίστεψε οτι ο Καρέλης θα σκοράρει περαστικά, το παιδί δεν είναι παίχτης 11άδας αυτού του επιπέδου άσε που θα πρέπει να μάθει να κάνει κοντρόλ πρώτα...:D
Πάντως απέναντι σε τέτοιον Ολυμπιακό αν είχαμε το Μάρκους παίζει να σας κάναμε καζούρα σήμερα...:p

Για το πέναλτι , το χέρι του Πέτριτς και τις καθυστερήσεις -γελάει ο κόσμος- δε θα σχολιάσω καν γιατί όταν μπαίνεις από την αρχή φοβισμένος και είσαι τόσο αναποτελεσματικός κι άλλο ένα τέταρτο να έδινε ακόμα φως στο τούνελ δεν υπήρχε, κρατάω όμως αυτή τη φάτσα αξία ανεκτίμητη...και το πανηγύρισα σα γκολ να το πω κι αυτό!


Κι αυτό όμως εμπνευσμένο...:haha:
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Ο παο του αναστασιου απεδειξε για μια ακομη φορα οτι οταν ειναι αουτσάιντερ και δεν πρέπει να παίξει ποδοσφαιρο πρωτοβουλιας ειναι πιο επικινδυνος.
Οποτε οι δικοί μας ας μην τον υποτιμησουν.
Κακιστο ντερμπι....Ο Μιτσελ φετος δεν ρισκαρε οσο περσι, παιρνοντας το περσινο μαθημα του, αλλά η ομαδα ηταν αργη και δεν ειχε φαντασια...
Οι μεν θα λένε ότι κραταμε τη νικη για να καλυψουν τις αδυναμιες τους...
Ενω τωρα οπως προεβλεψα οι μεν μιλανε για σφαγη της διαιτησιας (η οποια δεν υπηρχε) και οι δε για μεγαλη νικη και αλλα τετοια υπερφιαλα.
Η αλήθεια ειναι οτι πονεσαν τα ματακια μας και οτι η μονη χαρα που πήραμε οι γαυροι ειναι οτι τους το κάρφωσε η αλλαγή του Μποτια
Αγαπητη Nedelja
Απο τα ως ανω χωρια μου εσυ καταλαβες οτι περίμενα να ριξουμε τριαρα και οτι εγω πανηγυριζω μια μεγαλη νίκη;
Μαλλον με μπέρδεψες με αλλον.
Ειχα προϊδεάσει για δυσκολο ματς καθως ο Παο ηταν σίγουρο οτι θα επαιζε τοσο κλειστά και εμεις φετος σε αυτα τα παιχνίδι με κλειστες αμυνες έχουμε θεμα.
Εσεις και ολο το πρασινο συστημα μαλλον πανηγυριζετε επειδη δεν φαγατε τρια και επειδη επι της ουσιας εχετε μια φαση να διαμαρτυρεστε και σας δινει αλλοθι.
Το πέναλτι ηταν, απο οτι ακουσα στο ραδιο το ειπε και ο Βαρουχας στον πρασινο σκαι ενω το διαβασα και σε πρασινα σαιτ. Μαλιστα αν ο διαιτητης ηταν τοσο κοκκινος οσο λετε θα έδινε και κοκκινη στον Στιλ και θα παιζατε τερμα ν
με τον Καρελη αφου ειχατε εξαντλησει τις αλλαγες. Και για να μην παρεξηγηθώ καλως δεν εδωσε κοκκινη.
Οι καθυστερησεις ηταν οντως περισσοτερες αλλά σε ποσα ματς δεν εχουν γινει αυτα.
Για την φαση του Πετριτς εχετε δικιο αλλα δεν σας ακυρωσε και κανένα γκολ. Η μπαλα πηγαινε στον Ατζαγκουν ο οποιος σκοραρει μια στις δεκα τελικες του. Και χθες δεν κανατε ΟΥΤΕ ενα σουτ στην εστία.
Κλείνοντας καλο θα ηταν και οι δυο να δουν τα αγωνιστικά προβληματα που εχουν, και να μην εθελοτυφλουν, διοτι αλλιως θα ερθουν δυσκολες μερες και για τους δυο.
 

Nedelja

Moderator
Μηνύματα
1.773
Likes
3.136
Ταξίδι-Όνειρο
Whole Africa,Cuba
@dik-7 με όλο το σεβασμό οι φράσεις σου που έκανα παράθεση θα μπορούσαν να δικαιολογηθούν μόνο αν μιλούσαμε για 3+ ή να πηγαίναμε δημοτικό!
Κι επειδή μένω στα Ταμπούρια (άπονη ζωή...:D) και φίλους γαύρους έχω για να μην εκτεθώ και πω οτι έχω και πατέρα γαύρο (κανείς δεν είναι τέλειος:bleh:), ξέρω καλά πως περιμένατε μεγάλη εμφάνιση που θα την ανταλλάζατε ακόμα και με το παιχνίδι της Τετάρτης.
Δε μιλάω προσωπικά για σένα αλλά μη μου πεις οτι δεν το ξέρεις οτι υπάρχουν και τέτοιοι και πέφτεις από τα σύννεφα, εεε;;;;;)

Και κάτι ακόμα αυτό το επιχείρημα αν ήταν πολύ πουλημένος θα έδινε κόκκινη στον Στιλ αλλά έδωσε κίτρινη πάνω σε ποια λογική του παραλόγου είναι στηριγμένο;
Γίνεται μια φάση, προσωπικά επιμένω οτι ο καγκουρός το κέρδισε, δεν υπάρχει θέμα για κόκκινη και πρέπει να είμαστε ικανοποιημένοι από τα αυτονόητα...
Αθάνατο ελληνικό ποδόσφαιρό....:eek::eek::eek:
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Οι φρασεις που παρεθεσες αρχικα ειχαν ακρως περιπαικτικη διαθεση ( καζουρα κοινως) και τις εγραψα στο τελος δυο εκτενων μηνυμάτων μου που ακριβως πιο πανω ειχα γραψει την αποψη μου για το ματς. Οπότε αν της απομονωσεις δημιουργεις λάθος εντυπωση.
Δεν πειράζει ας κάνουμε και λιγο πλακα στα 40 μας.
Εννοειται ότι υπήρχαν γαυροι που περιμεναν 4αρα και αλλα τετοια. Αλλα εγω ερωτω πότε φετος ο Ολυμπιακός επαιξε υποφερτα σε κλειστες αμυνες και περιμεναν 4αρα; Η μονη πιθανοτητα να γινει αυτο ηταν να βάλουμε γκολ στο πρώτο δεκάλεπτο ή να ακολουθησει αλλη τακτικη ο Αναστασιου.
Το εχουμε πει καφροι υπαρχουν παντου. Ακομη και σημερα υπάρχουν παναθηναικοι που μου λενε οτι το γκολ της Γιουβέντους στο φαληρο κακως ακυρωθηκε
παμε για τα επόμενα .
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Ευτυχως που δεν κερδισε ο Ολυμπιακος.
Η σημερινη διαιτησία ηταν προκλητικη.
 

a_nikos

Member
Μηνύματα
907
Likes
226
Ταξίδι-Όνειρο
Βορεια Αμερικη
Έχει σφυρίξει ποτέ κόντρα τον πολύ (και σε δύναμη και σε όγκο) Μαρινακη ώστε να πάρει πόδι από τους πίνακες; Σαφώς και όχι.

Ο Ολυμπιακός του Μαρινακη "Κοκκαλιζει" επικίνδυνα πλέον. Μας βλέπω να γυρνάμε σε αγαπημένες εποχές.

Η κορυφαία είδηση της ημέρας ήταν βέβαια ότι μέσω κύκλων της παε είπαν ότι η διαιτησία ήταν μια χαρά και δεν καταλαβαίνουν τον λόγο που ασχολούνται τόσο πολύ τα αθλητικά σαιτ
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Καλα να παθει ο αστερας που καποτε ειχε δεθει στο αρμα του ολυμπιακου για να μεινει με τον γνωστο τρόπο στην super league πριν μερικά χρόνια για όσους ξεχνάνε...Μία χθες και μία τότε στο κύπελλο...
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.181
Μηνύματα
883.230
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom