Περικοπή 30% σε Δώρο, «ψαλίδι» σε επιδόματα και αύξηση ΦΠΑ στο πακέτο της κυβέρνησης

GKCAPO

Member
Μηνύματα
767
Likes
305
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΑΝΑΔΑΣ-Η.Π.Α.
το βουλευτιλίκη ειναι το επαγγελμα του μελλοντος
καποτε έλεγαν οταν μεγαλώσω να σπουδασω να γινω γιατρός η δικηγόρος
τωρα βουλευτιλίκη και αγιος ο θεος
ξέχασες το "συνδικαλιστιλίκι" ...είναι πιο εύκολο...μόλις εκλεγείς, δουλειά στοπ, επιτροπές (με το αζημίωτο βέβαια), συνεχώς άδειες, ομοσπονδίες,ταξίδια, εξωτερικά,..........και εξασφάλιση παιδιών και εγγονών. Φτάνει??? ή θες να πω κι άλλα . Φτάνει λέω...Έχω κι άλλα αλλά φτάνει!!!!
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
ξερεις ποσο κοστίζει μια φωτογραφία με τον Εφραίμ??:cool:
και εχουν ΟΛΟΙ απο μια:D

Ετσι ειναι τai τα φτωχα κελια αντικατασταθηκαν με διπατες μαιζονετες και οι ταπεινες καρεκλες με δερματινους καναπεδες FENDI και ολα αυτα βγηκαν στη τηλεοραση με κρυφη καμερα.....εκει καταντησαμε

Ας φορολογησουν λοιπον και την εκκλησια με μεγαλυτερο συντελεστη....και να ξερεις οτι θα καλυψουν μεγαλο μερος των εσοδων....οσο για τη φωτο με τον Εφραιμ....ελα τωρα.....αυτογραφα ειναι :bleh::bleh:
Αν το αγιο ορος λειτουργει αυτονομο ........η εκκλησια της ελλαδος...λιγο φιλοτιμο να ειχε θα μπορουσε να προσφερει περισσοτερα ....εστω οπου νομιζει αυτη........και οχι να σιωπα επειδικτικα....
 

manolism

Member
Μηνύματα
387
Likes
1.779
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
τα παραδείγματα με τα επαγγέλματα ειναι τυχαία ..εσυ δεν νομίζω οτι ανηκεις σε κανενα απο αυτα
Και ομως ανηκω σε αυτα.....αλλα δεν εχει νοημα να πω κατι παραπανω καθως φαινεται καθαρα οτι εχεις αγνοια...επομενως οποιαδηποτε κουβεντα δεν θα βγαλει πουθενα....τελος....οπως ελεγε και ενα παλιο καλο βιντεακι....:bleh::cool:
 

gianni1966

Member
Μηνύματα
211
Likes
72
Επόμενο Ταξίδι
Λατρεμενη Αβανα...
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερικη(Περου,Βολιβια)
v4.ethnos.gr - Κομισιόν: Σειρά έχει ο ιδιωτικός τομέας - ειδησεις , οικονομια
Αφιερωνω το νεο ''κοστουμακι'' που ετοιμαζουν, σε ολους τους ''δημοσιουπαλληλοφαγους'' και τους προσκαλω και παλι σε κοινο και ενωτικο αγωνα με τους υπολοιπους εργαζομενους του ''μισητου'' δημοσιου, διοτι οπως πολυ καλα διαβαζετε, ερχεται και η σειρα του ιδιωτικου τομεα, να υποστει τα ιδια και χειροτερα.
 

mary_a

Member
Μηνύματα
1.180
Likes
110
Ταξίδι-Όνειρο
Route 66
δεν πιστευω να μην σκεφτηκες οτι αν ειχες ενα ''μπαρμπα'' με τις καταλληλες γνωριμίες να έμπαινες στο δημόσιο να εισαι ήρεμη ???
ρε συ Χρήστο τώρα γιατί έχεις κολλήσει και το λες και το ξαναλές??
μήπως έχεις μείνει κάποια χρόνια πίσω?
γιατί εδώ και κάποια χρόνια ΜΟΝΙΜΟΣ υπάλληλος στο δημόσιο χωρίς ΑΣΕΠ δεν γίνεσαι!!
και πιστεψε με μπάρμπα στην κορώνη δεν έχω κι ούτε ήρεμη είμαι επειδή είμαι δημόσιος υπάλληλος.
Επίσης δημόσιος υπάλληλος δεν είναι μόνο αυτός που είναι πίσω από γκισέ και εξυπηρετεί κοινό, ούτε μπορεί να ξέρει ο καθένας τι αντιμετωπίζει καθημερινά ο άλλος στη δουλειά του.
Ο Δημόσιος τομέας στην Ελλάδα έχει πολλά προβλήματα, που αν είσαι "απ'έξω" δεν μπορείς καν να τα φανταστείς, αλλά δεν πρέπει να τα βάζουμε όλα στο ίδιο τσουβάλι..και να λαϊκίζουμε λέγοντας "οι δημόσιοι υπάλληλοι έτσι" και "οι ελευθεροι επαγγελματίες αλλιώς"
 

traveladdict

Member
Μηνύματα
1.380
Likes
1.341
Επόμενο Ταξίδι
Λος Άντζελες
Ταξίδι-Όνειρο
ΣριΛάνκα,Βενεζουέλα ξανά!
Στον ιδιωτικό τομέα όμως, κανένας σόφρων εργοδότης δεν θα θελήσει να χάσει έναν καλό υπάλληλο που του αποδίδει και του φέρνει χρήματα, κάτι που στο δημόσιο δεν συμβαίνει βέβαια.
Για τους υπόλοιπους χαραμοφάηδες όμως, θα λυθούν τα χέρια του και θα χαρεί να τους μειώσει το μισθό τους, ή να τους πετάξει έξω με τις κλωτσιές, κάτι που δεν μπορεί να κάνει τώρα λόγω των "κεκτημένων".
Μα τι γέλιο έχουν αυτά τα κεκτημένα...
 

Glosoli

Member
Μηνύματα
403
Likes
314
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Πραγματικά δεν πιστεύω πως θα αφήσουν την Ελλάδα να χτυπήσει κανόνι και αυτό όχι γιατί δις ελληνικών ομολόγων βρίσκονται στα χέρια Γερμανικών και γαλλικών τραπεζών.

Αν αρχίσει το πάρτυ από εδώ (που έχουν λυσσαξει Άγγλοι και Βρετανοί για αυτό) η Γερμανία το οικονομικό αφεντικό δηλαδή της Ένωσης ή αλλιώς το 4ο Ράιχ θα δει την Ένωση στην οποία κατάφερε να γίνει αρχηγός με ειρηνικό τρόπο αυτή τη φορά να καταρέει μαζί με το ευρώ από το οποίο φυσικά η Γερμανία έχει βγει πολύ κερδισμένη και έχει κάνει πολλά κέρδη.

Τώρα όμως δείχνει να μην τα βρίσκει και πολύ με την άσπονδο της φίλη τη Γαλλία, η οποία Γαλλία (που εξακολουθεί να έχει μόνιμη καρέκλα στο Συμβούλιο Ασφαλείας) είναι το πολιτικό αφεντικό της ένωσης. Όπως κάποτε είχε πει ο Πάγκαλος (και είχε γίνει της μουρλής τότε στη Γερμανία) Η Γερμανία είναι ένας Οικονομικός γίγαντας αλλά ένας πολιτικός νάνος, κάτι το οποίο είναι αληθές. Η Γαλλία προσπαθεί να κρατήσει την πολιτική ηγεμονία που έχει μέσα στην Ένωση αλλά βλέπει την Γερμανία που θέλέι να αποκτήσει ένα νέο ρόλο μέσα σε αυτή. Πιστεύετε θα μας αφήσουν να πάμε στο Διεθνές Νομισματικό Ταμείο και να μπει μέσα στα χωράφια του Eurogroup ένας αμερικανός (και καλα δήθεν) οργανισμός; Μην φέρετε σαν παράδεγμα την Ουγγαρία ή την Λεττονία (που ήδη έχουν πάει στο ΔΝΤ) αυτές δεν είναι στο ευρώ.

Ένα πειραματόζωο μας έχουν κάνει. Και πραγματικά η γεννιά μου βλέπει τη γεννιά του Πολυτεχνείου (όπως τη λένε) και δεν μας λένε απλά τίποτα. Για φτύσιμο είναι΄. Όταν ήρθα στην Ελλάδα για μόνιμα στα 18 και είδα πως λειτουργεί το εδώ κράτος το κράτος που έφτιαξε η γεννιά του Πολυτεχνείου απλά απογοητεύθηκα όσο δεν πάει. Το βλέπω ακόμα μέσα στις σχολές, σχολές που έχουν μπει τα κόμματα και από εκεί βγάινουν τα επόμενα τους μέλη για τις θέσεις τους!!!

Όσο αναφορά τα μέτρα. Οι Ιρλανδοί τα πήραν πιο πριν από εμάς και το έσκυψαν το κεφάλι τους. Οι Έλληνες όπως είναι και πιο παρορμητικός λαός, όπως και οι άλλοι (Ιταλοί, Ισπανοί, Πορτογάλοι) δεν ξέρω τι θα γίνει!!!
 

Head_cf

Member
Μηνύματα
122
Likes
73
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει....
Στον ιδιωτικό τομέα όμως, κανένας σόφρων εργοδότης δεν θα θελήσει να χάσει έναν καλό υπάλληλο που του αποδίδει και του φέρνει χρήματα, κάτι που στο δημόσιο δεν συμβαίνει βέβαια.
Για τους υπόλοιπους χαραμοφάηδες όμως, θα λυθούν τα χέρια του και θα χαρεί να τους μειώσει το μισθό τους, ή να τους πετάξει έξω με τις κλωτσιές, κάτι που δεν μπορεί να κάνει τώρα λόγω των "κεκτημένων".
Μα τι γέλιο έχουν αυτά τα κεκτημένα...
Ωραια τα λες! τι γίνεται όμως με αυτούς τους υπαλλήλους του ιδιωτικού τομέα που παρόλο που είναι καλοί, ο εργοδότης τους αναγκάζεται να τους διώξει για να κάνει περικοπές λόγω ανταγωνιστικότητας η λόγω του ότι η επιχείρηση του δεν ήταν αρκετά ανταγωνιστική και έκλεισε υπό την πίεση κάποιας μεγάλης αλυσίδας;;
Ή μήπως οι, κοντά στο 1.000.000, άνεργοι στην Ελλάδα δεν ήταν καλοί υπάλληλοι;;
 

Menia21

Member
Μηνύματα
781
Likes
2.020
Επόμενο Ταξίδι
Το σχεδιάζω...
Ταξίδι-Όνειρο
Photography trip
και εχουν όνειρο να βρουν και μια η εναν συναδελφο να παντρευτούν να κανουν και 2-3 πιτσιρίκια να περνουν μεγαλύτερα επιδόματα
Ναι XRISTOS71, νομίζω ότι το όνειρο κάθε αξιότιμου συναδελφου αστυνομικου, λιμενικου, πυροσβεστη, είναι να βρει μια αξιοτιμη συνάδερφο για να κάνουν πολλά κουτσούβελα και να παίρνουν το φανταστικό ποσό των 35 ευρώ για το καθένα. Δεν σχολιάζω παρακάτω γιατί βλέπω μια εμφανέστατη εμπάθεια.
Εύγε πάντως, κατάφεραν οι πολιτικοί μας να χωρίσουν την Ελλάδα στους Δημόσιους και Ιδιωτικούς υπαλλήλους. Διαίρει και βασίλευε.
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.499
τελικα δεν θα με αφησετε να ηρεμησω !!!αλλα ξεχασα σημερα εχει απεργία ο ευρυτερος δημόσιος τομεας οπότε μπορειτε να σερφαρετε άνετα

Και ομως ανηκω σε αυτα.....αλλα δεν εχει νοημα να πω κατι παραπανω καθως φαινεται καθαρα οτι εχεις αγνοια...επομενως οποιαδηποτε κουβεντα δεν θα βγαλει πουθενα....τελος....οπως ελεγε και ενα παλιο καλο βιντεακι....:bleh:
συγνώμη γραψε λαθος !!! εχω όντως άγνοια ξεχασα τις απειλες σου σε άλλο μερος του φόρουμ με μηνυσεις !!!προφανως σου έρχονται δωρεάν και τις ρίχνεις αεράτα

Αφιερωνω το νεο ''κοστουμακι'' που ετοιμαζουν, σε ολους τους ''δημοσιουπαλληλοφαγους'' και τους προσκαλω και παλι σε κοινο και ενωτικο αγωνα με τους υπολοιπους εργαζομενους του ''μισητου'' δημοσιου, διοτι οπως πολυ καλα διαβαζετε, ερχεται και η σειρα του ιδιωτικου τομεα, να υποστει τα ιδια και χειροτερα.
λυπαμε αγαπητέ αλλα θα σε απογοητέυσω δεν εργαζομαι στον ιδιωτικό τομέα οπότε τις ''ευχές '' σου μπορεις να τις δωσεις αλλού .
και αν ειχες τις ελαχιστες γνωσεις περί οικονομίας θα καταλαβαινες αν συμφερει το κράτος να κανει τα ιδια και στον ιδιωτικό τομεα ,να σου το πω για να το μαθεις ότι οι περισσότερες ''μεγαλες ''εταιρείες που αντιμετωπίζουν οικονομικά προβλήματα εχουν κανει προγραμματα εθελουσίας και κόψιμο ενος μισθού αν δεν θελει καποιος να φυγει. Και αυτο δυστηχώς γίνετε γιατι η οικονομική κριση υπαρχει στην αγορά εδω και σχεδόν 1 1/2 χρόνο αλλά εσυ μαλλον τωρα την καταλαβες !!

[ρε συ Χρήστο τώρα γιατί έχεις κολλήσει και το λες και το ξαναλές??
μήπως έχεις μείνει κάποια χρόνια πίσω?
γιατί εδώ και κάποια χρόνια ΜΟΝΙΜΟΣ υπάλληλος στο δημόσιο χωρίς ΑΣΕΠ δεν γίνεσαι!!
και πιστεψε με μπάρμπα στην κορώνη δεν έχω κι ούτε ήρεμη είμαι επειδή είμαι δημόσιος υπάλληλος.
Επίσης δημόσιος υπάλληλος δεν είναι μόνο αυτός που είναι πίσω από γκισέ και εξυπηρετεί κοινό, ούτε μπορεί να ξέρει ο καθένας τι αντιμετωπίζει καθημερινά ο άλλος στη δουλειά του.
Ο Δημόσιος τομέας στην Ελλάδα έχει πολλά προβλήματα, που αν είσαι "απ'έξω" δεν μπορείς καν να τα φανταστείς, αλλά δεν πρέπει να τα βάζουμε όλα στο ίδιο τσουβάλι..και να λαϊκίζουμε λέγοντας "οι δημόσιοι υπάλληλοι έτσι" και "οι ελευθεροι επαγγελματίες αλλιώς"
__________________
ρε συ Χρήστο τώρα γιατί έχεις κολλήσει και το λες και το ξαναλές??
μήπως έχεις μείνει κάποια χρόνια πίσω?
γιατί εδώ και κάποια χρόνια ΜΟΝΙΜΟΣ υπάλληλος στο δημόσιο χωρίς ΑΣΕΠ δεν γίνεσαι!!
και πιστεψε με μπάρμπα στην κορώνη δεν έχω κι ούτε ήρεμη είμαι επειδή είμαι δημόσιος υπάλληλος.
Επίσης δημόσιος υπάλληλος δεν είναι μόνο αυτός που είναι πίσω από γκισέ και εξυπηρετεί κοινό, ούτε μπορεί να ξέρει ο καθένας τι αντιμετωπίζει καθημερινά ο άλλος στη δουλειά του.
Ο Δημόσιος τομέας στην Ελλάδα έχει πολλά προβλήματα, που αν είσαι "απ'έξω" δεν μπορείς καν να τα φανταστείς, αλλά δεν πρέπει να τα βάζουμε όλα στο ίδιο τσουβάλι..και να λαϊκίζουμε λέγοντας "οι δημόσιοι υπάλληλοι έτσι" και "οι ελευθεροι επαγγελματίες αλλιώς"

Μαρία μαλλον μείνει εσυ στην εποχή του ΑΣΕΠ
ξεχνας μαλλον οτι η προηγουμενη κυβερνηση ειχε στην ουσία ''καταργηση ''αυτην την διαδικασία
και για να μην με πει καποιος εμπαθή με τους προηγούμενους να σου στειλω με πμ
που διορίστικαν την τετάρτη 12 άτομα απο την τωρινή κυβερνηση εννοειται χωρις ΑΣΕΠ και ιστορίες ....


Ναι XRISTOS71, νομίζω ότι το όνειρο κάθε αξιότιμου συναδελφου αστυνομικου, λιμενικου, πυροσβεστη, είναι να βρει μια αξιοτιμη συνάδερφο για να κάνουν πολλά κουτσούβελα και να παίρνουν το φανταστικό ποσό των 35 ευρώ για το καθένα. Δεν σχολιάζω παρακάτω γιατί βλέπω μια εμφανέστατη εμπάθεια
πρωτα απο ολα εμπάθεια δεν υπαρχει
ισως στον δικό μου όικογενειακό και φιλικό κύκλο υπαρχουν ζευγαρια ένστολων μόνο και πουθενα αλλού ?? συγνωμη αν σε αδίκησα

καλο το 35 αρι αλλα υπαρχουν και καποια επιδόματα που δινονται ανα 2 η 3 μηνες σε μανούλες με ανηλικα παιδάκια
και επειδη γλυκιά μου μαλλον εισαι μικρή να σε πληροφορήσω χωρις κανανα ιχνος εμπάθειας οτι δικός μου άνθρωπος ένστολη 40 ετων με 3 παιδάκια βγηκε σε συνταξη
και χαιρετε την ζωη της και τα παιδάκια της και καλα κανει και μαγκιά της !!!!


ΥΓ. και επειδη βαρέθηκα με το συγκεκριμένο θεμα ενα τελευταίο μόνο να πω
δεν θυμαμαι ποιος το ανεφερε περι ποτε βλέπω εγω τα δικα μου παιδια και ποτε ενας ένστολος
δεν ειμαι υποχρεωμένος αλλά να του πω οτι εγω φευγω για την δουλεια μου στις 7 το πρωι και το βραδυ στις 9 που γυρνάω τα παιδια μου τα βλέπω μονο κοιμησμενα
 

rrrrr

Member
Μηνύματα
42
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Σκωτια
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνια,Ν.ΥΟΡΚΗ,Μαλδιβες
τελικα δεν θα με αφησετε να ηρεμησω !!!αλλα ξεχασα σημερα εχει απεργία ο ευρυτερος δημόσιος τομεας οπότε μπορειτε να σερφαρετε άνετα



συγνώμη γραψε λαθος !!! εχω όντως άγνοια ξεχασα τις απειλες σου σε άλλο μερος του φόρουμ με μηνυσεις !!!προφανως σου έρχονται δωρεάν και τις ρίχνεις αεράτα



λυπαμε αγαπητέ αλλα θα σε απογοητέυσω δεν εργαζομαι στον ιδιωτικό τομέα οπότε τις ''ευχές '' σου μπορεις να τις δωσεις αλλού .
και αν ειχες τις ελαχιστες γνωσεις περί οικονομίας θα καταλαβαινες αν συμφερει το κράτος να κανει τα ιδια και στον ιδιωτικό τομεα ,να σου το πω για να το μαθεις ότι οι περισσότερες ''μεγαλες ''εταιρείες που αντιμετωπίζουν οικονομικά προβλήματα εχουν κανει προγραμματα εθελουσίας και κόψιμο ενος μισθού αν δεν θελει καποιος να φυγει. Και αυτο δυστηχώς γίνετε γιατι η οικονομική κριση υπαρχει στην αγορά εδω και σχεδόν 1 1/2 χρόνο αλλά εσυ μαλλον τωρα την καταλαβες !!

[ρε συ Χρήστο τώρα γιατί έχεις κολλήσει και το λες και το ξαναλές??
μήπως έχεις μείνει κάποια χρόνια πίσω?
γιατί εδώ και κάποια χρόνια ΜΟΝΙΜΟΣ υπάλληλος στο δημόσιο χωρίς ΑΣΕΠ δεν γίνεσαι!!
και πιστεψε με μπάρμπα στην κορώνη δεν έχω κι ούτε ήρεμη είμαι επειδή είμαι δημόσιος υπάλληλος.
Επίσης δημόσιος υπάλληλος δεν είναι μόνο αυτός που είναι πίσω από γκισέ και εξυπηρετεί κοινό, ούτε μπορεί να ξέρει ο καθένας τι αντιμετωπίζει καθημερινά ο άλλος στη δουλειά του.
Ο Δημόσιος τομέας στην Ελλάδα έχει πολλά προβλήματα, που αν είσαι "απ'έξω" δεν μπορείς καν να τα φανταστείς, αλλά δεν πρέπει να τα βάζουμε όλα στο ίδιο τσουβάλι..και να λαϊκίζουμε λέγοντας "οι δημόσιοι υπάλληλοι έτσι" και "οι ελευθεροι επαγγελματίες αλλιώς"
__________________
ρε συ Χρήστο τώρα γιατί έχεις κολλήσει και το λες και το ξαναλές??
μήπως έχεις μείνει κάποια χρόνια πίσω?
γιατί εδώ και κάποια χρόνια ΜΟΝΙΜΟΣ υπάλληλος στο δημόσιο χωρίς ΑΣΕΠ δεν γίνεσαι!!
και πιστεψε με μπάρμπα στην κορώνη δεν έχω κι ούτε ήρεμη είμαι επειδή είμαι δημόσιος υπάλληλος.
Επίσης δημόσιος υπάλληλος δεν είναι μόνο αυτός που είναι πίσω από γκισέ και εξυπηρετεί κοινό, ούτε μπορεί να ξέρει ο καθένας τι αντιμετωπίζει καθημερινά ο άλλος στη δουλειά του.
Ο Δημόσιος τομέας στην Ελλάδα έχει πολλά προβλήματα, που αν είσαι "απ'έξω" δεν μπορείς καν να τα φανταστείς, αλλά δεν πρέπει να τα βάζουμε όλα στο ίδιο τσουβάλι..και να λαϊκίζουμε λέγοντας "οι δημόσιοι υπάλληλοι έτσι" και "οι ελευθεροι επαγγελματίες αλλιώς"

Μαρία μαλλον μείνει εσυ στην εποχή του ΑΣΕΠ
ξεχνας μαλλον οτι η προηγουμενη κυβερνηση ειχε στην ουσία ''καταργηση ''αυτην την διαδικασία
και για να μην με πει καποιος εμπαθή με τους προηγούμενους να σου στειλω με πμ
που διορίστικαν την τετάρτη 12 άτομα απο την τωρινή κυβερνηση εννοειται χωρις ΑΣΕΠ και ιστορίες ....




πρωτα απο ολα εμπάθεια δεν υπαρχει
ισως στον δικό μου όικογενειακό και φιλικό κύκλο υπαρχουν ζευγαρια ένστολων μόνο και πουθενα αλλού ?? συγνωμη αν σε αδίκησα

καλο το 35 αρι αλλα υπαρχουν και καποια επιδόματα που δινονται ανα 2 η 3 μηνες σε μανούλες με ανηλικα παιδάκια
και επειδη γλυκιά μου μαλλον εισαι μικρή να σε πληροφορήσω χωρις κανανα ιχνος εμπάθειας οτι δικός μου άνθρωπος ένστολη 40 ετων με 3 παιδάκια βγηκε σε συνταξη
και χαιρετε την ζωη της και τα παιδάκια της και καλα κανει και μαγκιά της !!!!


ΥΓ. και επειδη βαρέθηκα με το συγκεκριμένο θεμα ενα τελευταίο μόνο να πω
δεν θυμαμαι ποιος το ανεφερε περι ποτε βλέπω εγω τα δικα μου παιδια και ποτε ενας ένστολος
δεν ειμαι υποχρεωμένος αλλά να του πω οτι εγω φευγω για την δουλεια μου στις 7 το πρωι και το βραδυ στις 9 που γυρνάω τα παιδια μου τα βλέπω μονο κοιμησμενα
κατ'αρχην αγαπητε Χρηστο εμπαθεια δυστυχως υπαρχει απο μερους σου κι αυτο φαινεται ολοκαθαρα απ'τα λεγομενα σου....και μας αναγκαζεις κι εμας να βγουμε απ'το θεμα....οσον αφορα τους ενστολους,οσοι μπηκαν μετα το '94 δεν προκειται να βγουν νωρις στη συνταξη..επισης οι μητερες δεν παιρνουν κανενα εξτρα επιδομα,το διαψευδω κατηγορηματικα γιατι ειμαι κι εγω μια απ'αυτες....και τελος καθε επαγγελμα εχει τα θετικα του και τ'αρνητικα του...γι αυτο καλο θα ηταν να μην καθομαστε και λεμε ο ενας του αλλου γιατι δεν οδηγει πουθενα...
κι οι ελευθεροι επαγγελματιες εχουν τα ζορια τους αλλα ειναι κι αυτοι που δεν κοβουν αποδειξεις κι επομενως φοροδιαφευγουν....αλλα δεν ειναι εκει το θεμα μας
η ουσια ειναι πως αλλοι φαγαν αλλοι ειπιαν...κι εμεις ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ!!!!!!!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.300
Μηνύματα
887.398
Μέλη
38.973
Νεότερο μέλος
vkaravasili@d-mar

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom