Γαλλία Περιοχή διαμονής/Οικονομικά ξενοδοχεία στο Παρίσι

porcelain

Member
Μηνύματα
29
Likes
6
Χαίρετε,

rue de rivoli 2 λεπτά από σταθμό Chatelet και 5 λεπτά από Λούβρο είναι καλό σημείο; ή πάρα πολύ κεντρικά και να δούμε για αλλού;
 

Ellie’s

Member
Μηνύματα
16
Likes
3
Χαίρεταιιι! Αυτό το διαμέρισμα πως το βλέπετε από άποψη τοποθεσίας; Είναι ασφαλής; (Θα είμαστε μόνο γυναίκες) Επίσης σας φαίνεται και εσάς λίγο περίεργο που είναι τόσο ωραίο αλλά κοστίζει τόσο λίγο; 🙃😂
Stylish & designed flat - Center of Paris, Παρίσι, Γαλλία
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.674
Likes
5.944
Χαίρεταιιι! Αυτό το διαμέρισμα πως το βλέπετε από άποψη τοποθεσίας; Είναι ασφαλής; (Θα είμαστε μόνο γυναίκες) Επίσης σας φαίνεται και εσάς λίγο περίεργο που είναι τόσο ωραίο αλλά κοστίζει τόσο λίγο; 🙃😂
Stylish & designed flat - Center of Paris, Παρίσι, Γαλλία
Είναι νέο κατάλυμα και προσπαθεί να κερδίσει θετικά σχόλια.
Κλείστε το αλλά ταυτόχρονα κλείστε και κάτι άλλο για παν ενδεχόμενο.
Περιμένετε φυσικά για τα πρώτα σχόλια.
Αλλά κλείστε το με δωρεάν ακύρωση τώρα.
Μου έχει συμβεί στο παρελθόν να κλείσω τόσο χαμηλά σε καινούρια καταλύματα.
Από ότι είδα είναι αίτημα κράτησης και όχι πραγματική κράτηση δεν το έχω ξαναδεί στην μπουκινγκ.
Φυσικά προκαταβολές και οτιδήποτε έκτος πλατφόρμας μην το κάνετε.
Βρήκα και αυτό.
64e3b417b6a2dc66395ddd4c
 
Last edited:

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.478
Likes
4.525
Χαίρεταιιι! Αυτό το διαμέρισμα πως το βλέπετε από άποψη τοποθεσίας; Είναι ασφαλής; (Θα είμαστε μόνο γυναίκες) Επίσης σας φαίνεται και εσάς λίγο περίεργο που είναι τόσο ωραίο αλλά κοστίζει τόσο λίγο; 🙃😂
Stylish & designed flat - Center of Paris, Παρίσι, Γαλλία
Είναι ανάμεσα στους 2 σταθμούς τρένων.
Επίσης δεν έχει κριτικές.
Αν είναι με δωρεάν ακύρωση, μπορείς να το κλείσεις κι εφόσον εν τω μεταξύ εμφανιστούν οι πρώτες κριτικές και σε συνδυασμό με τυχόν άλλα καταλύματα που βρήκες, αποφασίζεις
 

taver

Member
Μηνύματα
12.552
Likes
29.540
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Χαίρεταιιι! Αυτό το διαμέρισμα πως το βλέπετε από άποψη τοποθεσίας; Είναι ασφαλής; (Θα είμαστε μόνο γυναίκες) Επίσης σας φαίνεται και εσάς λίγο περίεργο που είναι τόσο ωραίο αλλά κοστίζει τόσο λίγο; 🙃😂
Stylish & designed flat - Center of Paris, Παρίσι, Γαλλία
Είναι σε αρκετα κακόφημη γειτονιά. Πολλά παλιά κτίρια στο Παρίσι δε διαθετουν ασανσερ, ίσως είναι σε ψηλό όροφο σε τέτοιο κτίριο.
 

porcelain

Member
Μηνύματα
29
Likes
6
Έκανα αίτημα σε 3 τέτοια καταλύματα "νεα στη booking΅ και δεν απάντησαν ποτέ. Τελικά έκανα κράτηση σε κάποιο στην airbnb με την ένδειξη "νεο" με απευθείας πληρωμή δίχως αίτημα κράτηση και όπως είπα πριν στη rue de rivoli 2 λεπτά από σταθμό Chatelet και 5 λεπτά από Λούβρο με 100€ το βράδυ - βεβαια είναι πολύ πολύ μικρό και μάλλον δίχως ανσασερ... Δεν έχει σχόλιο, ωστόσο ο οικοδεσπότης έχει σχόλια από άλλα διαμερίσματα του. Υπάρχει περίπτωση να είναι επίφοβο να μας ακυρώσει;
 

Joanfairy

Member
Μηνύματα
80
Likes
63
Θα παω Παρισι τον Φλεβαρη για 6 μερες. Εχω κανει καποιες κρατησεις μεσω booking με δωρεαν ακυρωση, αλλα το θεμα της διαμονης το ψαχνω ακομα. Αν γινεται να μου προτεινει καποιος που να ξερει την πολη. Θα ηθελα να ειναι σε ασφαλη και ομορφη γειτονια, να εχει να κανεις κατι το βραδυ, να ειναι κοντα σε μετρο και να ειναι σχετικα οικονομικο, γυρω στα 100/διανυκτερευση περιπου. Υπαρχει καποια προταση?
 

thanassis33

Member
Μηνύματα
132
Likes
493
Θα παω Παρισι τον Φλεβαρη για 6 μερες. Εχω κανει καποιες κρατησεις μεσω booking με δωρεαν ακυρωση, αλλα το θεμα της διαμονης το ψαχνω ακομα. Αν γινεται να μου προτεινει καποιος που να ξερει την πολη. Θα ηθελα να ειναι σε ασφαλη και ομορφη γειτονια, να εχει να κανεις κατι το βραδυ, να ειναι κοντα σε μετρο και να ειναι σχετικα οικονομικο, γυρω στα 100/διανυκτερευση περιπου. Υπαρχει καποια προταση?
Επειδή έψαχνα κι εγώ δεν νομίζω ότι μπορείς να βρεις κάτι στα 100€ ανά ημέρα σε καλή περιοχή.
Εγώ έκλεισα στα 180€ ανά ημέρα στο 6ο arrondissment.
Επίσης αν καταλήξεις κάπου δοκίμασε και απευθείας το site του ξενοδοχείου, γιατί θα είναι πιο φτηνό από το booking.
 

Joanfairy

Member
Μηνύματα
80
Likes
63
Επειδή έψαχνα κι εγώ δεν νομίζω ότι μπορείς να βρεις κάτι στα 100€ ανά ημέρα σε καλή περιοχή.
Εγώ έκλεισα στα 180€ ανά ημέρα στο 6ο arrondissment.
Επίσης αν καταλήξεις κάπου δοκίμασε και απευθείας το site του ξενοδοχείου, γιατί θα είναι πιο φτηνό από το booking.
Το βλεπω κι εγω οτι ειναι αρκετα δυσκολο. Εστω μεχρι 150 ελεγα αν υπηρχε κατι.
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.564
Likes
4.041
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία
Το βλεπω κι εγω οτι ειναι αρκετα δυσκολο. Εστω μεχρι 150 ελεγα αν υπηρχε κατι.
Υπαρχουν καποια πολυ καλα διαμερισματα σε εξαιρετικες τοποθεσιες ομως ειναι νεες καταχωρησεις χωρις κριτικες. Στα παραθετω :

Superb apartment II -2P- Champs Elysées, Παρίσι, Γαλλία

Bel appartement à Paris, Παρίσι, Γαλλία

Appartement de luxe d'une chambre dans le centre de Paris, Παρίσι, Γαλλία

Bonito piso en París, Παρίσι, Γαλλία

Superbe appartement à Paris, Παρίσι, Γαλλία

Bel appartement à Paris, Παρίσι, Γαλλία
 

Joanfairy

Member
Μηνύματα
80
Likes
63
Καλημερα και ευχαριστω για την απαντηση! Επιχειρησα να κανω κρατηση σε καποιο απο αυτα, μου βγαζει σαν επιλογη "αιτημα" οχι κρατηση. Και μετα απο 24 ωρες μου ερχεται mail οτι δεν απαντησε ο ιδιοκτητης οποτε ακυρωνεται το αιτημα. Φοβαμαι οτι κατι δεν παει καλα με αυτα
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.564
Likes
4.041
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία
Καλημερα και ευχαριστω για την απαντηση! Επιχειρησα να κανω κρατηση σε καποιο απο αυτα, μου βγαζει σαν επιλογη "αιτημα" οχι κρατηση. Και μετα απο 24 ωρες μου ερχεται mail οτι δεν απαντησε ο ιδιοκτητης οποτε ακυρωνεται το αιτημα. Φοβαμαι οτι κατι δεν παει καλα με αυτα
Γενικα ειναι ενα χαλι οι τιμες παντου φετος. Δες κ αυτα :

★★★ Hôtel Elysées Flaubert, Παρίσι, Γαλλία

Walled off Hotel Paris, Παρίσι, Γαλλία

★★ Hotel Luxia, Παρίσι, Γαλλία

★★★ Libertel Montmartre Opéra, Παρίσι, Γαλλία

★★★ Hôtel Istria by Magna Arbor, Παρίσι, Γαλλία

★★★ Arcadie Montparnasse, Παρίσι, Γαλλία

★★★ Hôtel des Ecrivains, Παρίσι, Γαλλία
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.444
Μηνύματα
892.735
Μέλη
39.088
Νεότερο μέλος
MotherofDragons

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom