Γαλλία Περιοχή διαμονής/Οικονομικά ξενοδοχεία στο Παρίσι

Señor_Nada

Member
Μηνύματα
1.541
Likes
8.520
Ταξίδι-Όνειρο
Άβυσσος
Καλή χρονιά!
Τι γνώμη έχετε για την περιοχή και το παρακάτω ξενοδοχείο?
★★★★ Novotel Paris Charenton le Pont, Charenton-le-Pont, Γαλλία
( :icon_redface: ζητώ προκαταβολικά συγνώμη που ξαναρωτάω αλλά είχα γράψει στις 31 το βράδυ που μάλλον όλοι έτρεχαν για ρεβεγιόν)
Καλή χρονιά. Προτιμώ να αποφεύγω σχόλια για μέρη που βρίσκονται μακριά απ'το κέντρο. Οι αποστάσεις είναι μεγάλες. Για να πάτε στη Montmartre, στη Champs-Élysées και στο πύργο του Eiffel θα χρειάζεστε περίπου μια ώρα. Αν δεν σας πειράζει αυτό τότε οκ. Είστε δίπλα σε ωραίο μεγάλο πάρκο και στο κάστρο Vincennes.

Για μένα είναι παράλογο τέτοια ξενοδοχεία να έχουν χαρακτηρισμό πολύ καλή τοποθεσία στο booking.
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.280
Likes
1.349
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
200 τη βραδια και δεν εχει και για 24-25 Ιουνιου που ψαχνω (24-29 συγκεκριμένα)... θα δω ομως την περιοχη ευχαριστω!
 
Last edited:

steisy

Member
Μηνύματα
35
Likes
51
Επόμενο Ταξίδι
ΠΑΡΙΣΙ
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ-ΝΕΑ ΖΗΛΑΝΔΙΑ
Καλή χρονιά. Προτιμώ να αποφεύγω σχόλια για μέρη που βρίσκονται μακριά απ'το κέντρο. Οι αποστάσεις είναι μεγάλες. Για να πάτε στη Montmartre, στη Champs-Élysées και στο πύργο του Eiffel θα χρειάζεστε περίπου μια ώρα. Αν δεν σας πειράζει αυτό τότε οκ. Είστε δίπλα σε ωραίο μεγάλο πάρκο και στο κάστρο Vincennes.

Για μένα είναι παράλογο τέτοια ξενοδοχεία να έχουν χαρακτηρισμό πολύ καλή τοποθεσία στο booking.
Ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου!
Στην αναζήτησή μου προσπάθησα να αποφύγω τις επικίνδυνες περιοχές που ίσως να έβρισκα κάτι πιο οικονομικό και τα καταλύματα που είχαν καλή τιμή και μετά από λίγες μέρες εξαφανίζονταν στο booking. Κάπως έτσι κατέληξα στο συγκεκριμένο. Δεν έχω μεγάλη εμπειρία από εξωτερικό. Θα είναι το 3ο ταξίδι και τα προηγούμενα 2 ήταν προ 20ετίας και χωρίς παιδιά. Ότι έβρισκα σε κάπως λογική τιμή ήταν στα όρια του Παρισιού κοντά στον περιφερειακό. Μήπως ζω σε ουτοπία και θέλω να βγάλω το ξενοδοχείο για 2 ενήλ + 2 παιδιά με 700€ ?
 

Señor_Nada

Member
Μηνύματα
1.541
Likes
8.520
Ταξίδι-Όνειρο
Άβυσσος
Ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου!
Στην αναζήτησή μου προσπάθησα να αποφύγω τις επικίνδυνες περιοχές που ίσως να έβρισκα κάτι πιο οικονομικό και τα καταλύματα που είχαν καλή τιμή και μετά από λίγες μέρες εξαφανίζονταν στο booking. Κάπως έτσι κατέληξα στο συγκεκριμένο. Δεν έχω μεγάλη εμπειρία από εξωτερικό. Θα είναι το 3ο ταξίδι και τα προηγούμενα 2 ήταν προ 20ετίας και χωρίς παιδιά. Ότι έβρισκα σε κάπως λογική τιμή ήταν στα όρια του Παρισιού κοντά στον περιφερειακό. Μήπως ζω σε ουτοπία και θέλω να βγάλω το ξενοδοχείο για 2 ενήλ + 2 παιδιά με 700€ ?
Για πόσες ημέρες και ποια περίοδο είναι αυτό το μπάτζετ;
 

steisy

Member
Μηνύματα
35
Likes
51
Επόμενο Ταξίδι
ΠΑΡΙΣΙ
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ-ΝΕΑ ΖΗΛΑΝΔΙΑ
Ωχ μαζί με πρωτομαγιά που πέφτει Δευτέρα. Φοβάμαι ότι πράγματι ζείτε σε ουτοπία😔
Άρα "κρατάω" την κράτηση αυτή στο booking και δε μιλάω ούτε για την απόσταση ούτε για τίποτε άλλο, έ?
Έχω την κράτηση 706€ με δωρεάν ακύρωση. Υπάρχει περίπτωση να ακυρώσει από πλευρά του το booking και να "τρέχω" μετά???

(διαβάζω τώρα το αφιέρωμά σου για να φτιάχνω πρόγραμμα σιγά σιγά)
 

steisy

Member
Μηνύματα
35
Likes
51
Επόμενο Ταξίδι
ΠΑΡΙΣΙ
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ-ΝΕΑ ΖΗΛΑΝΔΙΑ

connosp

Member
Μηνύματα
391
Likes
829
Οοοοο! Τις ίδιες ημερομηνίες θα είμαστε Παρίσι!
............με δυο παιδιά όμως βγαίνει 1.681€ (μη επιστρέψιμη τιμή) :(
Εγώ το έκλεισα από Οκτώβριο 590 με ακυρ+πρ. τις 4 ημέρες το δίκλινο.(πολύ νωρίς λόγω Ολυμπιακών)
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.280
Likes
1.349
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
https://www.booking.com/Share-DemTpq αυτό το λέει σαν περιοχή; είναι αρκετά μακριά... Αλλά κοντά στη Disneyland. Συμφέρει ίσως για ένα βράδυ; ίσως τι τελευταίο; που κλείνει κάνεις ξενοδοχείο μαζί με είσοδο στο πάρκο;
 

james9t

Member
Μηνύματα
28
Likes
12
Καλημέρα σε όλους και καλή χρονιά!

Είπα να κατσω σήμερα να ξεμπερδεύω με την κράτηση του ξενοδοχείου και θέλω την βοήθειά σας. Έχω καταλήξει στα παρακάτω με σειρά προτίμησης οπότε θέλω την γνώμη σας για να κλείσω και να μου φύγει ένα άγχος.

1. Novotel Paris Centre Bercy (το βρήκα στα 1100 για 5 νύχτες και είναι ακριβώς δίπλα σε μετρό)
2. Novotel Paris 14 Porte d'orleans
3. Novotel Paris Gare Montparnasse
4. Novotel Paris Centre Tour Eifel
5. Novotel Paris Vaugirard Montparnasse

Καταλαβαινω οτι δεν υπάρχει το τέλειο αλλά τουλάχιστον θέλω να έχει μετρό κοντά , να είναι καθαρό και αξιοπρεπές μιας και έχω και 2 παιδιά 10 και 13 ετών.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.207
Μηνύματα
883.770
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom