Γαλλία Περιοχή διαμονής/Οικονομικά ξενοδοχεία στο Παρίσι

Dina Z

Member
Μηνύματα
1.356
Likes
4.335
Ταξίδι-Όνειρο
Ονειρεύομαι ... γενικώς!
Εγώ επιλέγω πάντα την booking για να νοιώθω ασφαλής και να έχω -όπου μου δίνεται- δυνατότητα ακύρωσης. :)
 

marakizio85

Member
Μηνύματα
160
Likes
56
Επόμενο Ταξίδι
ΒΑΡΚΕΛΏΝΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΑΡΑΙΒΙΚΗ- ΚΟΥΒΑ
Καλημέρα!!
Θα είμαι τελικά στο Παρίσι την περίοδο του καρναβαλιού, τελος Φεβρουαρίου, έχει κάποιος να μου προτείνει ξενοδοχείο 5 ή 4 αστέρων (να μην ξεπερνάει τα 200 τη βραδιά,θα το ψάξω μόνη μου αυτο) κεντρικό να μπορώ να βγαίνω και με τα πόδια δηλαδή, να ειναι ασφαλής περιοχή, να έχει καφέ κοντά και που να εχει μείνει; ειναι η πρώτη φορά που θα πάω και δεν έχω ακόμα άποψη γεωγραφική...
Καλησπέρα λοιπόν εγώ αγαπώ τα ibis hotels γενικά έχει παντού σε κάθε πολη.. είναι το ίδιο σε όλα γτ ακολουθεί μια φιλοσοφία συγκεκριμένη ... θα σου πρότεινα να μείνεις σε ibis οπότε.. θα βρεις με 75 ευρώ δωμάτιο και ειλικρινά δεν έχει καμία σχέση με τα άλλα ξενοδοχεία του Παρισιού που είναι της κατηγορίας του... θα εντυπωσιάστεις για την τιμή και την ποιότητα του.. και τέλειο πρωινο this HTML class. Value is https://secure-m.ibi
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.283
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
κεντρικο ιμπις εχει στη βαστιλλη που κανει σημερα 12ο ευρο..τα αλλα ειναι σε δυσκολες περιοχες εκτος αυτο κοντα στην οπερα..
 

mavroudaki

Member
Μηνύματα
9
Likes
2
Καλησπέρα σε όλους:)
Θα συνιστούσατε την διαμονή κοντά στο Bataclan;
Το ξενοδοχείο ονομάζεται
Mary's Hotel République.
15 rue de Malte, 11ο διαμ.

Πηγαίνουμε τον Μάρτιο για 5 βράδια. Το budget μας είναι μέχρι 350€ τα δύο άτομα( για διαμονή).
Επίσης έχω κοιτάξει ξενοδοχεία και στο 13ο διαμέρισμα πάλι μέχρι 350€. Πού προτείνετε καλύτερα;
Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων:)
 

niki_zor

Member
Μηνύματα
40
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
ΛΟΝΔΙΝΟ
Ταξίδι-Όνειρο
NEW YORK
Καληςπερα...
βρήκα to hotel Westminster.. νομίζω διαμέρισμα 2..
Το προτινετε σαν ξενοδοχείο και σαν περιοχή;;
Βρισκω κ κάποια γύρω απο την περιοχή madeleine..θέλω να ειναι κεντρικό να μην χρήσιμοποιω για τα παντα μεταφορικό μέσω.. ευχαριστω!
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.675
Likes
16.428
Καληςπερα...
βρήκα to hotel Westminster.. νομίζω διαμέρισμα 2..
Το προτινετε σαν ξενοδοχείο και σαν περιοχή;;
Βρισκω κ κάποια γύρω απο την περιοχή madeleine..θέλω να ειναι κεντρικό να μην χρήσιμοποιω για τα παντα μεταφορικό μέσω.. ευχαριστω!
Σαν μέρος είσαι πολύ καλά ... με τα πόδια είσαι κοντά σε Όπερα, Μαντλέν, Πλας Βαντόμ, Πλας Κονκόρντ, Λούβρο, Δημαρχείο, Μπομπούρ και πολλά άλλα .... καλά θα πάρεις και κανα μετρό εννοείται... δες τον χάρτη (google map) βοηθάει πολύ...
Σαν ξενοδχείο δεν ξέρω αλλά φαίνεται πολύ καλό..
 

Arabas21

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Γειά σας και χρόνια πολλά!
Ηθελα και εγώ την βοήθεια σας για την διαμονή στο Παρίσι ,θα πάμε ζευγάρι τέλη φεβρουαρίου για 6 μέρες.Έχω διαβάσει τα σχετικά θέματα που έχουν αναφερθεί και έχω ξεχωρίσει τα παρακάτω ξενοδοχεία( πιο πολυ λογω τιμής) και θα ήθελα τα φώτα σας!
1)www.hotel-saintgeorges.fr
2)www.hotelgerando.com/
3)www.sullyhotelparis.com
4)www.ibis.com › France Hotels › Paris Hotels
5)www.hotelcoypel.com/en/
6)www.hotelselva.fr/
7)www.hotelfiat.com
8)www.nemourshotel.com/

θα θελαμε και στην περιοχη le marais αν ξερετε καποιο σε καλη τιμη ,υπολογιζαμε 350-400 ευρω για 5 νύχτες.
ευχαριστώ πολύ.
 

niki_zor

Member
Μηνύματα
40
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
ΛΟΝΔΙΝΟ
Ταξίδι-Όνειρο
NEW YORK

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Καλησπέρα και χρόνια πολλα!

έχω βρει επίσης και αυτά τα δυο σαν πιο οικονομικά!!

ποια η άποψή σας??


https://www.tripadvisor.com.gr/Hote...l_Royal_Saint_Honore-Paris_Ile_de_France.html

https://www.tripadvisor.com.gr/Hote...otel_Madeleine_Plaza-Paris_Ile_de_France.html
Και τα 3 που μας έχεις πει είναι κεντρικότατα. Από αυτά τα 2 το πρώτο φαίνεται να έχει καλές κριτικές. Το Westminster είναι πιο κλασάτο αλλά δε ξέρω μήπως έχει παλιώσει λιγάκι.
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.280
Likes
1.349
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
γεια σας, εχει κανεις να μου προτεινει οικονομικο ξενοδοχειο σε κεντρικη περιοχη ή που να βολευει με μμμ? ενδιαφερομαι για Απλριλιο 8-13. Δεν εχω κλεισει ακομα εισιτηρια, γιατι σκεφτομαι κ για Βαρκελωνη..... αν κλεισω για βαρκελωνη θα παμε 7-14... εχετε κ ηια εκει καμια προταση;
 
Last edited:

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.280
Likes
1.349
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
καμια βοηθεια για παρισι;;;; δεν εχω χρονο να ψαχνω κ βλεπω προτεινετε περιοχες πιο πολυ κ οχι ξενοδοχεια...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.883
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom