Γαλλία Περιοχή διαμονής/Οικονομικά ξενοδοχεία στο Παρίσι

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
καμια βοηθεια για παρισι;;;; δεν εχω χρονο να ψαχνω κ βλεπω προτεινετε περιοχες πιο πολυ κ οχι ξενοδοχεια...
Αφού βλέπεις τι προτείνουμε για περιοχές, δε μας λες ποια ξενοδοχεία σου αρέσουν να σου πούμε τι θα διαλέγαμε. Οι τιμές ξενοδοχείων διαφέρουν από μέρα σε μέρα, οπότε και να σου πούμε όταν πας εσύ μπορεί οι διαφορές να είναι τεράστιες. Συν τα εκατοντάδες ξενοδοχεία της πόλης, δύσκολο να έχει μείνει κάποιος σε πολλά.

Μια αλυσίδα με οικονομικά σε γενικές γραμμές καταλύματα είναι τα Ibis/Ibis Styles.
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.281
Likes
1.349
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.613
Likes
12.436
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.281
Likes
1.349
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
καμια γνωμη για τα ξενοδοχεια;
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.283
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
τα 3 πρωτα ειναι αρκετα εξω απο το κεντρο,σε περιοχες αδιαφορες και οχι τοσο ασφαλεις,το τελευταιο πιο κεντρικο,παλι σε περιοχη δυσκολη.σε μια πρωτη αναγνωση δεν θα διαλεγα κανενα απο τα 4.συνεχισε να ψαχνεις σε κεντρικοτερες γειτονιες εστω και αν βρεις με λιγοτερες παροχες.ο χρονος που θα φυγει στα πηγαινε ελα και τα εισητηρια μπορει να προστεθει στο μπατζετ ,νομιζω.
 

Mitsaki

Member
Μηνύματα
16
Likes
1
Καλησπέρα.... Θέλω βοήθεια :-D είναι η πρώτη φορά στο εξωτερικό και πόσο μάλλον στη Γαλλία....πάω 22/3-26/3 θέλω τις γνώσεις σας σχετικά με τα εισητηρια γενικότερα.....ώστε να βγάλω ένα πακέτο που θα χαλασουμεστο περίπου....έχω ανχωθει αν θα προλάβω να πάω στα μουσεία στην ντισνευλαντ..... Ευχαριστώ πολύ
 

Mitsaki

Member
Μηνύματα
16
Likes
1
Όπως επίσης το ξενοδοχείο που κλείσαμε είναι το residhome Val d'europe αν γνωρίζει κανείς πόσο καλό είναι κ αν έχει κάτι εκεί τριγύρω.....
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
καμια γνωμη για τα ξενοδοχεια;
Συμφωνώ με την @coco . Η κοίτα για πιο κεντρικά, ή για την Αριστερή Όχθη (14/5 διαμέρισμα) που τα πράγματα είναι πιο ασφαλή γενικά.

Καλησπέρα.... Θέλω βοήθεια :-D είναι η πρώτη φορά στο εξωτερικό και πόσο μάλλον στη Γαλλία....πάω 22/3-26/3 θέλω τις γνώσεις σας σχετικά με τα εισητηρια γενικότερα.....ώστε να βγάλω ένα πακέτο που θα χαλασουμεστο περίπου....έχω ανχωθει αν θα προλάβω να πάω στα μουσεία στην ντισνευλαντ..... Ευχαριστώ πολύ
Για αρχή κάνε αναζήτηση στο φόρουμ. Υπάρχουν άπειρα γραμμένα και προγράμματα και τα πάντα σχετικά με τις απορίες σου.

Όπως επίσης το ξενοδοχείο που κλείσαμε είναι το residhome Val d'europe αν γνωρίζει κανείς πόσο καλό είναι κ αν έχει κάτι εκεί τριγύρω.....
Πάτε 4 μέρες, και θέλετε να δείτε το Παρίσι. Κάντε μια χάρη στον εαυτό σας και αλλάξτε ξενοδοχείο που να βρίσκεται μέσα στην πόλη. Ο μόνος λόγος για να μείνετε εκεί που κλείσατε είναι να πηγαίνατε μόνο και μόνο για να δείτε τη Ντίσνευλαντ.
 

Mitsaki

Member
Μηνύματα
16
Likes
1
Συμφωνώ με την @coco . Η κοίτα για πιο κεντρικά, ή για την Αριστερή Όχθη (14/5 διαμέρισμα) που τα πράγματα είναι πιο ασφαλή γενικά.



Για αρχή κάνε αναζήτηση στο φόρουμ. Υπάρχουν άπειρα γραμμένα και προγράμματα και τα πάντα σχετικά με τις απορίες σου.



Πάτε 4 μέρες, και θέλετε να δείτε το Παρίσι. Κάντε μια χάρη στον εαυτό σας και αλλάξτε ξενοδοχείο που να βρίσκεται μέσα στην πόλη. Ο μόνος λόγος για να μείνετε εκεί που κλείσατε είναι να πηγαίνατε μόνο και μόνο για να δείτε τη Ντίσνευλαντ.
Έτσι το ξεκινήσαμε για να πηγαίναμε δύο μέρες ντισνευλαντ αλλά δυστυχώς δεν μπορώ να κάνω δωρεάν ακύρωση....οπότε συμβιβαστηκα με αυτό γιαυτό ψάχνω να δω τι θα προλάβω....έστω τα βασικά
 

Maria Mavr

Member
Μηνύματα
87
Likes
50
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ
Καλημέρα σας! Θα ήθελα την πολύτιμη βοήθεια σας. Την Τρίτη 14/2 με Σάββατο 18/2 θα είμαστε στο Παρίσι 3 άτομα. Έχουμε κλείσει με δωρεάν ακύρωση το εξής ξενοδοχείο στην Μονμάρτη. http://www.booking.com/hotel/fr/hot...344073403488eX1;type=total;ucfs=1&#map_closed

Κάναμε καλή επιλογή? Να προσθέσω πως το budget μας είναι περιορισμένο, δηλαδή μέχρι 100-120€ το πολύ ο καθένας για το ξενοδοχείο. Έχει κάποιος να προτείνει κάτι άλλο? Διάβασα στην αρχή του θέματος ότι είναι καλά στο 13ο αλλά έχω βρει μόλις ένα ξενοδοχείο μέσα στον προϋπολογισμό μας. Οποιαδήποτε βοήθεια είναι ευπρόσδεκτη. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 

sirley_22

Member
Μηνύματα
92
Likes
43
Ταξίδι-Όνειρο
Νεβαδα, Νησια Σολομωντα
Εγω εμεινα στο ξενοδοχειο Le Littre στην 8th arrondisement, πολυ καλη περιοχη και ολα αρκετα κοντα
 

sirley_22

Member
Μηνύματα
92
Likes
43
Ταξίδι-Όνειρο
Νεβαδα, Νησια Σολομωντα
Καλημέρα σας! Θα ήθελα την πολύτιμη βοήθεια σας. Την Τρίτη 14/2 με Σάββατο 18/2 θα είμαστε στο Παρίσι 3 άτομα. Έχουμε κλείσει με δωρεάν ακύρωση το εξής ξενοδοχείο στην Μονμάρτη. http://www.booking.com/hotel/fr/hotelparishotel.el.html?aid=311101;label=hotel-51456-fr-VqGm3ElUe1hPdGWdPgRA7wS162187670111:pl:ta:p1:p2:ac:ap1t1:neg:fi:tikwd-24393339992:lp9067714:li:dec:dm;sid=3ac91370dc64dbd41fdd26b8adeff247;checkin=2017-02-14;checkout=2017-02-18;dest_id=-1456928;dest_type=city;dist=0;group_adults=3;group_children=0;hpos=1;no_rooms=1;req_adults=3;req_children=0;room1=A,A,A,;sb_price_type=total;soldout=0,0;srfid=8263396482cac8282688d2f0a33344073403488eX1;type=total;ucfs=1&#map_closed

Κάναμε καλή επιλογή? Να προσθέσω πως το budget μας είναι περιορισμένο, δηλαδή μέχρι 100-120€ το πολύ ο καθένας για το ξενοδοχείο. Έχει κάποιος να προτείνει κάτι άλλο? Διάβασα στην αρχή του θέματος ότι είναι καλά στο 13ο αλλά έχω βρει μόλις ένα ξενοδοχείο μέσα στον προϋπολογισμό μας. Οποιαδήποτε βοήθεια είναι ευπρόσδεκτη. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
σημειωση οτι τα τριστερα στο εξωτερικο δεν ειναι εφαμιλλα των δικων μας, αλλα κατωτερα. Τωρα εξαρταται και απο τι ψαχνει καποιος σε ενα δωματιο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.902
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom