Γαλλία Περιοχή διαμονής/Οικονομικά ξενοδοχεία στο Παρίσι

Thanosbre

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπέρα σε όλους σας. Αποφάσισα τελικά να επισκεφθώ το Παρίσι για 5 ημέρες μεταξύ 1 και 6 Ιανουαρίου. Μετά από πολύ διάβασμα στο σαιτ κατέληξα στις περιοχές 2 και 6, και συγκεκριμένα στα παρακάτω ξενοδοχεία για τα οποία θα ήθελα τη γνώμη σας.
https://www.booking.com/hotel/fr/od...b3836969e52300f9;type=total;ucfs=1&#hotelTmpl

https://www.booking.com/hotel/fr/lo...55896942445c0171;type=total;ucfs=1&#hotelTmpl

https://www.booking.com/hotel/fr/ma...c9646988f507020e;type=total;ucfs=1&#hotelTmpl

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.283
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
Kαι τα 3 ειναι μια χαρα,το πρωτο στην αριστερη οχθη,καλη περιοχη ,ρεστωραν ,καφε,ομορφο περιβαλλον και αρκετα κεντρικο και ασφαλες.Το δευτερο ειναι στην αγαπημενη μου περιοχη,πιο κεντρικο.το τριτο λιγο πιο μακρυα,στην δεξια οχθη,περιπου στη ιδια περιοχη με το 2 το οποιο και προτιμω σαν τοποθεσια!δεν ειδα καθολου τιμες και παροχες,μονο τον χαρτη!να περασεις τελεια!
 

Political

Member
Μηνύματα
111
Likes
84
Καλησπέρα, επειδή διάβασα ορισμένα κάποιο ποστ και με φόβισε αναφορικά με την περιοχή διαμονής.
Μπορεί κάποιος με σχετική εμπειρία να μου πεί αν το 14ο διαμέρισμα και συγκεκριμένα η περιοχή που είναι το ξενοδοχείο Moulin Vert (Rue du Moulin Ver) είναι ασφαλής για διαμονή?
Όχι τίποτα αλλά αν δεν είναι να προλάβω να δώ κάποιο άλλο.....
Διάβασα ένα post του tripakias και από τότε με έχει πιάσει κόμπος στο στομάχι...
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.283
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
Νταξει,ειναι πολυ κοντα στο νοτιο περιφερειακο και στην ακρη της Αλεσια,δεν θα το ελεγα κεντρικο,ουτε επικυ
νδυνο σε σχεση με τα βορεια σημεια..δεν εχει ομως την ασφαλεια των τουριστικων σημειων του πιο κεντρου..Γενικα το 14 εχει καλη φημη απλα αυτο ειναι σε ενα απο τα χειροτερα σημεια του.
 

Political

Member
Μηνύματα
111
Likes
84
Νταξει,ειναι πολυ κοντα στο νοτιο περιφερειακο και στην ακρη της Αλεσια,δεν θα το ελεγα κεντρικο,ουτε επικυ
νδυνο σε σχεση με τα βορεια σημεια..δεν εχει ομως την ασφαλεια των τουριστικων σημειων του πιο κεντρου..Γενικα το 14 εχει καλη φημη απλα αυτο ειναι σε ενα απο τα χειροτερα σημεια του.
Δηλαδή, το ξενοδοχείο είναι σε κακή περιοχή?
Να αλλάξω?
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.030
Likes
12.137
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Καλησπέρα, επειδή διάβασα ορισμένα κάποιο ποστ και με φόβισε αναφορικά με την περιοχή διαμονής.
Μπορεί κάποιος με σχετική εμπειρία να μου πεί αν το 14ο διαμέρισμα και συγκεκριμένα η περιοχή που είναι το ξενοδοχείο Moulin Vert (Rue du Moulin Ver) είναι ασφαλής για διαμονή?
Όχι τίποτα αλλά αν δεν είναι να προλάβω να δώ κάποιο άλλο.....
Διάβασα ένα post του tripakias και από τότε με έχει πιάσει κόμπος στο στομάχι...
Δεν ξερω αν κανω λαθος αλλα πιθανολογω πως βρισκεται κοντα στο εστιατοριο Πρασινος Μυλος (το οποιο ειναι μεν εντυπωσιακο για φωτογραφια, αλλα μετριοτατο στο φαγητο). Η περιοχη ειναι ησυχη και μεταξυ μιας κακοφημης (Pernety) και μιας ασφαλους (Alesia) περιοχης. Αν αργα τη νυχτα προσανατολιστειτε προς την τελευταια (αγνοηστε τους σταθμους Plaisance, Pernety) θα εχετε μεινει σε ενα απο τα πλεον ασφαλη, ομορφα και καθαρα σημεια του Παρισιου.
 

Political

Member
Μηνύματα
111
Likes
84
Δεν ξερω αν κανω λαθος αλλα πιθανολογω πως βρισκεται κοντα στο εστιατοριο Πρασινος Μυλος (το οποιο ειναι μεν εντυπωσιακο για φωτογραφια, αλλα μετριοτατο στο φαγητο). Η περιοχη ειναι ησυχη και μεταξυ μιας κακοφημης (Pernety) και μιας ασφαλους (Alesia) περιοχης. Αν αργα τη νυχτα προσανατολιστειτε προς την τελευταια (αγνοηστε τους σταθμους Plaisance, Pernety) θα εχετε μεινει σε ενα απο τα πλεον ασφαλη, ομορφα και καθαρα σημεια του Παρισιου.
Πιστεύεις ότι αξίζει μία άμεση αλλαγή στην τοποθεσία ή να το αφήσω ως έχει?
Το ποστ σου που διάβασα με τρομοκράτησε γιατί και να μην είναι κακός ο δρόμος με φοβίζει απίστευτα ο δρόμος της επιστροφής. Ας πούμε είμαστε κέντρο και γυρνάμε 11-12 το βράδυ θα μπορέσουμε να αποφύγουμε τις περιοχές που αναφέρεις ή πρέπει να περάσουμε από εκεί?
Πραγματικά έχω τρομοκρατηθεί.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.030
Likes
12.137
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Ειστε ενταξει. Μην ανησυχεις. Να ρωτησω, αν επιτρεπεται, ηλικιες και χρωματα;
 

Political

Member
Μηνύματα
111
Likes
84
Ηλικίες 22 και 21.
Τώρα για τα χρώματα δεν κατάλαβα τι εννοείς..
Αν εννοείς επιδερμίδες εγώ είμαι μελαχρινός (αρκετά) και η κοπέλα μου σταρένια.
Υπάρχει κάποια σημασία όμως ή κάτι που μου διαφεύγει?
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.030
Likes
12.137
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Ταμαμ ειναι τα χρωματα. Εσενα θα σε περασουν για Αραβα και την κοπελα σου για Γαλλιδα. Ο κανονας στο Παρισι λεει τη νυχτα σε ερημους δρομους να μην μιλας και καταλαβουν πως εισαι ξενος. Επισης οπου εχει ατομα μαζεμενα πηγαινεις απο την απεναντι μερια του δρομου (κυριως σε μερη που εχει κλαμπ ή γινονται παρτυ). Μια χαρα ειστε, το πολυ πολυ να σας πλησιασει κανενας να σας πουλησει ασις ή ερμπ. Παιξ' το cool και αρνησου ευγενικα.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.488
Likes
28.965
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Ταμαμ ειναι τα χρωματα. Εσενα θα σε περασουν για Αραβα και την κοπελα σου για Γαλλιδα. Ο κανονας στο Παρισι λεει τη νυχτα σε ερημους δρομους να μην μιλας και καταλαβουν πως εισαι ξενος. Επισης οπου εχει ατομα μαζεμενα πηγαινεις απο την απεναντι μερια του δρομου (κυριως σε μερη που εχει κλαμπ ή γινονται παρτυ). Μια χαρα ειστε, το πολυ πολυ να σας πλησιασει κανενας να σας πουλησει ασις ή ερμπ. Παιξ' το cool και αρνησου ευγενικα.
Κάτι τέτοια πετάς και νομίζει ο κόσμος ότι το Παρίσι είναι Σικάγο του 1930.... Μια χαρά είναι παντού στο κέντρο στο Παρίσι. Στην Ομόνοια είναι 10 φορές χειρότερα.
 

Political

Member
Μηνύματα
111
Likes
84
Κάτι τέτοια πετάς και νομίζει ο κόσμος ότι το Παρίσι είναι Σικάγο του 1930.... Μια χαρά είναι παντού στο κέντρο στο Παρίσι. Στην Ομόνοια είναι 10 φορές χειρότερα.
Η αλήθεια είναι ότι κάτι τέτοιο φαντάστηκα και τρομοκρατήθηκα..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.518
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom