Γαλλία Περιοχή διαμονής/Οικονομικά ξενοδοχεία στο Παρίσι

taver

Member
Μηνύματα
12.488
Likes
28.970
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Αν είναι να μείνεις σ' εκείνη την περιοχή, μείνε καλύτερα στο Hotel ibis Paris Bercy Village 12ème (έχω μείνει μερικές φορές). Πάντως κι αυτό θα το προτιμούσα για καλοκαίρι, τώρα το χειμώνα το Bercy Village είναι λίγο ερημιά.
 
Last edited:

galoz

Member
Μηνύματα
446
Likes
660
Αν είναι να μείνει σ' εκείνη την περιοχή, μείνε καλύτερα στο Hotel ibis Paris Bercy Village 12ème (έχω μείνει μερικές φορές). Πάντως κι αυτό θα το προτιμούσα για καλοκαίρι, τώρα το χειμώνα το Bercy Village είναι λίγο ερημιά.
Μιλάμε για μέσα Ιουνίου με παιδιά.Το δίνει σε πολύ καλή τιμή 300ευρώ με πρωινό για 3 βράδια.Το άλλο που μου προτείνεις δίπλα δεν είναι;τι διαφορά έχει;;
 

taver

Member
Μηνύματα
12.488
Likes
28.970
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Μιλάμε για μέσα Ιουνίου με παιδιά.Το δίνει σε πολύ καλή τιμή 300ευρώ με πρωινό για 3 βράδια.Το άλλο που μου προτείνεις δίπλα δεν είναι;τι διαφορά έχει;;
Δεν είναι δίπλα. Μια στάση μετρό μακριά, μπορεί να κάνει μεγάλη διαφορά...
 

galoz

Member
Μηνύματα
446
Likes
660
Δεν είναι δίπλα. Μια στάση μετρό μακριά, μπορεί να κάνει μεγάλη διαφορά..
και γιατί να απομακρυνθώ κι άλλο από το κέντρο;θεωρείς ότι δεν είναι καλή περιοχή;μου φαίνεται και σχετικά κοντά, μόλις 2 στάσεις από chatelet..
 

taver

Member
Μηνύματα
12.488
Likes
28.970
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
και γιατί να απομακρυνθώ κι άλλο από το κέντρο;θεωρείς ότι δεν είναι καλή περιοχή;μου φαίνεται και σχετικά κοντά, μόλις 2 στάσεις από chatelet..
Για να έχεις το Bercy village στα πόδια σου.
 

galoz

Member
Μηνύματα
446
Likes
660
Δεν ξέρω τι είναι το Bercy village,υπολογίζω κάποιο εμπορικό..προτιμώ όμως μάλλον να είμαι πιο κοντά στο κέντρο..άσε που στο συγκεκριμένο κατάλυμα δεν υπάρχει διαθεσιμότητα για τα δικά μας δεδομένα.
 

dimaq

Member
Μηνύματα
630
Likes
1.908
Επόμενο Ταξίδι
ΜΑΔΡΙΤΗ
Για διαμονη στο Παρισι.εχει κανεις καμμια προταση;κοντα στο κεντρο θα προτιμουσα,οχι πολυ ακριβο...
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Για διαμονη στο Παρισι.εχει κανεις καμμια προταση;κοντα στο κεντρο θα προτιμουσα,οχι πολυ ακριβο...
Τι εννοείς με το όχι πολύ ακριβό, καθώς αν δε συγκεκριμενοποιηθει είναι κάτι αρκετά υποκειμενικό; Γενικά να ξέρεις ότι οι τιμές καταλυμάτων εξαρτώνται πολύ από την περίοδο και τις ακριβείς ημερομηνίες που πηγαίνεις.
 

dimaq

Member
Μηνύματα
630
Likes
1.908
Επόμενο Ταξίδι
ΜΑΔΡΙΤΗ
Μιλαω για τελη οκτωβριου.Τιμη ανα βραδια 100 περιπου ευρω
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Μιλαω για τελη οκτωβριου.Τιμη ανα βραδια 100 περιπου ευρω
Eνδεικτικά δείτε αυτά τα 2. Στο 1ο έχω μείνει και ήταν αξιοπρεπές ενώ το δεύτερο έχει εξαιρετικές κριτικές και είναι στα 100 ευρώ με πρωινό και δωρεάν ακύρωση στα τέλη Οκτώβρη.

http://www.mercure.com/en/hotel-0351-mercure-paris-montparnasse-raspail-hotel/index.shtml

https://en.astotel.com/hotel/palm-opera-en/overview

Οι τοποθεσίες και των 2 αν και όχι τέρμα κεντρικές (δύσκολο όμως να βρείτε κάτι πιο κεντρικό με 100), ειναι αρκετά καλές με πολλά μαγαζιά για φαγητό και ποτό τριγύρω.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.530
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom