Γαλλία Περιοχή διαμονής/Οικονομικά ξενοδοχεία στο Παρίσι

aggelikiio

Member
Μηνύματα
50
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Madrid
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Καλησπερα σε ολους .
τι θα λεγατε γιαυτο ?

https://www.booking.com/hotel/fr/di...och=1516103384;atlas_src=hp_iw_btn#map_closed

ειναι καλη η περιοχη? με ενδιαφερει να ειναι κενρικα και να ειναι ασφαλη περιοχη ... και φυσικα αν εχει μεινει καποιος και εχει εντυπωσεις απο το συγκεκριμενο ξενοδοχειο ευπροσδεκτες !!!!
 

taver

Member
Μηνύματα
12.487
Likes
28.956
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Καλησπερα σε ολους .
τι θα λεγατε γιαυτο ?

https://www.booking.com/hotel/fr/district-republique.el.html?aid=376387;label=bookings-name-4QYQPZsQi8OR2tqLpbgQKwS72583353961:pl:ta:p1:p2:ac:ap1t1:neg:fi:tikwd-65526620:lp9067699:li:dec:dm;sid=c951b2c974bef8f3a6b5e7754f976d3e;checkin=2018-05-31;checkout=2018-06-03;room1=A,A;homd=1;srpvid=80de5316febc035d;srepoch=1516103384;atlas_src=hp_iw_btn#map_closed

ειναι καλη η περιοχη? με ενδιαφερει να ειναι κενρικα και να ειναι ασφαλη περιοχη ... και φυσικα αν εχει μεινει καποιος και εχει εντυπωσεις απο το συγκεκριμενο ξενοδοχειο ευπροσδεκτες !!!!
Να πας αλλού. Απ' έξω κάνουν πιάτσα.
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.283
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
και πουλανε διαφορα ακομα και μερα,που το βραδυ...
 

kroti

Member
Μηνύματα
22
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Δαλματικές Ακτές
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΝΔΙΑ
Καλησπέρα , προγραμματίζω να ταξιδέψω στο Παρίσι τον Ιούνιο,κατέληξα μετά απο αρκετό διάβασμα εδώ στο φόρουμ ότι ειναι η ιδανική εποχή για επίσκεψη και ξεκινάω ήδη να παίρνω μια ιδέα για διαμονή γιατι κατάλαβα πως οι τιμές ιδιαίτερα εκείνη την εποχή είναι στα ύψη.Το βασικότερο μου κριτήριο είναι το ξενοδοχείο να βρίσκεται σε περιοχή που να μπορώ να βολτάρω το βράδυ σε απόσταση κοντινή γιατι θα είμαστε εξουθενωμένοι με το περπάτημα που θα ρίχνουμε όλη μέρα , οπότε ένα ποτό βραδινό για σβήσιμο σε περιοχή ζωντανή και με όμορφα μαγαζιά σε απόσταση πολύ κοντινή θα ήταν το καλύτερο.Το marais και το quartier latin πληρούν το συγκεκριμένο κριτήριο , έτσι δεν είναι? Υπάρχει κάποια άλλη περιοχή που μπορείτε να μου προτίνετε? Θέλω η αναζήτηση του ξενοδοχείου να γίνει αρχικά με τη περιοχή και το οικονομικό κομμάτι να το δώ ως δευτερεύον ζήτημα χωρίς αυτο να σημαίνει πως σκοπεύουμε να δίνουμε και 300 ευρώ / βράδυ. Αν υπάρχουν και συγκεκριμένα ξενοδοχεία να μου προτίνετε απο προσωπική εμπειρία , πολύ ευχαρίστως να ρίξω μια ματιά. Ευχαριστώ!!
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Καλησπέρα , προγραμματίζω να ταξιδέψω στο Παρίσι τον Ιούνιο,κατέληξα μετά απο αρκετό διάβασμα εδώ στο φόρουμ ότι ειναι η ιδανική εποχή για επίσκεψη και ξεκινάω ήδη να παίρνω μια ιδέα για διαμονή γιατι κατάλαβα πως οι τιμές ιδιαίτερα εκείνη την εποχή είναι στα ύψη.Το βασικότερο μου κριτήριο είναι το ξενοδοχείο να βρίσκεται σε περιοχή που να μπορώ να βολτάρω το βράδυ σε απόσταση κοντινή γιατι θα είμαστε εξουθενωμένοι με το περπάτημα που θα ρίχνουμε όλη μέρα , οπότε ένα ποτό βραδινό για σβήσιμο σε περιοχή ζωντανή και με όμορφα μαγαζιά σε απόσταση πολύ κοντινή θα ήταν το καλύτερο.Το marais και το quartier latin πληρούν το συγκεκριμένο κριτήριο , έτσι δεν είναι? Υπάρχει κάποια άλλη περιοχή που μπορείτε να μου προτίνετε? Θέλω η αναζήτηση του ξενοδοχείου να γίνει αρχικά με τη περιοχή και το οικονομικό κομμάτι να το δώ ως δευτερεύον ζήτημα χωρίς αυτο να σημαίνει πως σκοπεύουμε να δίνουμε και 300 ευρώ / βράδυ. Αν υπάρχουν και συγκεκριμένα ξενοδοχεία να μου προτίνετε απο προσωπική εμπειρία , πολύ ευχαρίστως να ρίξω μια ματιά. Ευχαριστώ!!
Νομίζω εφόσον βασικό για εσάς είναι μια ζωντανή και κεντρική περιοχή, τότε το Marais θα σας υπερκαλύψει (πολύ καλύτερα μαγαζιά σε σχέση με το Quartier Latin). Έχω μείνει στο εξαιρετικά διακοσμημένο Dupond-Smith, στην καρδιά του Marais, το οποίο όμως νομίζω φτάνει τα 300 ευρώ/διαμονή, οπότε σαν εναλλακτική θα πρότεινα το Hotel Snob. Αν και ο δρόμος που βρίσκεται παλιά δεν είχε και την καλύτερη φήμη, πλέον είναι gentrified και είστε σε απόσταση αναπνοής από πολλά αξιοθέατα, δίπλα στο Marais, αλλά και στα μπαρακια της rue Saint-Saveur. Έχω περπατήσει τριγύρω μεσάνυχτα χωρίς να έχω δει κάτι παράξενο. Το μόνο αρνητικό τα αρκετά μικροσκοπικά δωμάτια.

Αλλά το Παρίσι έχει τόσα ξενοδοχεία, οπότε αφου κοιτάξετε για περιοχή και βρείτε κάποια ξενοδοχεία που σας αρέσουν, στειλτε τα να σας πούμε και μεις την άποψη μας.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.487
Likes
28.956
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Περιοχή με πολλή ζωή και μετριοπαθέστερες τιμές είναι η Μοντπαρνάς (που γνωρίζει και νέες δόξες μετά τις συνάξεις του Macron στο εξαιρετικό La rotonde).
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.283
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
rue saint sauveur 37 ειναι το διαμερισμα που εμεινα στο τελευταιο μου ταξιδι.λατρεψα την περιοχη και τον πεζοδρομο montorgueil διπλα..και φετος για εκει με βλεπω..
 
Last edited:

tripakias

Member
Μηνύματα
8.029
Likes
12.137
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Καλησπέρα , προγραμματίζω να ταξιδέψω στο Παρίσι τον Ιούνιο,κατέληξα μετά απο αρκετό διάβασμα εδώ στο φόρουμ ότι ειναι η ιδανική εποχή για επίσκεψη και ξεκινάω ήδη να παίρνω μια ιδέα για διαμονή γιατι κατάλαβα πως οι τιμές ιδιαίτερα εκείνη την εποχή είναι στα ύψη.Το βασικότερο μου κριτήριο είναι το ξενοδοχείο να βρίσκεται σε περιοχή που να μπορώ να βολτάρω το βράδυ σε απόσταση κοντινή γιατι θα είμαστε εξουθενωμένοι με το περπάτημα που θα ρίχνουμε όλη μέρα , οπότε ένα ποτό βραδινό για σβήσιμο σε περιοχή ζωντανή και με όμορφα μαγαζιά σε απόσταση πολύ κοντινή θα ήταν το καλύτερο.Το marais και το quartier latin πληρούν το συγκεκριμένο κριτήριο , έτσι δεν είναι? Υπάρχει κάποια άλλη περιοχή που μπορείτε να μου προτίνετε? Θέλω η αναζήτηση του ξενοδοχείου να γίνει αρχικά με τη περιοχή και το οικονομικό κομμάτι να το δώ ως δευτερεύον ζήτημα χωρίς αυτο να σημαίνει πως σκοπεύουμε να δίνουμε και 300 ευρώ / βράδυ. Αν υπάρχουν και συγκεκριμένα ξενοδοχεία να μου προτίνετε απο προσωπική εμπειρία , πολύ ευχαρίστως να ρίξω μια ματιά. Ευχαριστώ!!
Republique-Oberkampf, Monmartre-Pigalle, Le Marais-Chatelet, Le Quartier Latin (Saint-Michel, Odeon, Mabillon), Mouffetard, Bastille, Grands Boulevards και Montparnasse ειναι οι περιοχες με την πιο εντονη νυχτερινη ζωη στο Παρισι. Απο 'κει και περα παιζουν θετικα και καποια αρνητικα για ολες. Ιδιαιτερη σημασια εχει ο δρομος που βρισκεται το ξενοδοχειο και λιγοτερο η περιοχη.

Καλη χρονια σε ολους σας με υγεια, επιτυχιες και εμπειριες που θα σας φανουν χρησιμες καποια στιγμη (μιας και ειναι το πρωτο μου ποσταρισμα για το 2018).
 

kroti

Member
Μηνύματα
22
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Δαλματικές Ακτές
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΝΔΙΑ
Ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας! Για Le Marais το βλέπω δύσκολο , οι τιμές που βλέπω σε συνάρτηση με τις 7 διανυκτερεύσεις που σκοπεύουμε να κάνουμε , θα ανεβάσουν το budget πολύ! Για Montparnasse μας βλέπω , όταν θα ψάξω εκτενέστερα θα παραθέσω όσα ξενοδοχεία μου φανούν προτιμότερα για να μου πείτε γνώμη ακόμα πιο συγκεκριμένα. :)
 

sisyfos

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Καλημέρα σας . uα ήθελα αν είναι δυνατόν να μου πείτε την γνώμη σας για τα παρακάτω ξενοδοχεία στο Παρίσι . Προγραμματίζουμε ένα ταξίδι μαζί με άλλο ένα φιλικό ζευγάρι στις ημερομηνίες από 26 Απριλίου έως 01 Μαΐου . Θα είναι η πρώτη φορά που θα επισκεφτούμε το Παρίσι και έχουμε χαθεί στο κομμάτι της διαμονής . Θα θέλαμε η περιοχή διαμονής να είναι κοντά στο κέντρο και το βράδυ να έχει εύκολα προσβάσιμα εστιατόρια η cafes . Εννοείται ότι θα εκτιμούσα οποιαδήποτε άλλη πρόταση σας τόσο σε ξενοδοχεία όσο και σε εστιατόρια , cafes κτλ. .

http://www.sofitel.com/gb/hotel-A064-hotel-paris-bastille-boutet-mgallery-by-sofitel/index.shtml

https://hoteloriginalparis.com/

http://www.observatoirehotel.com/en/


Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων .
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.194
Μηνύματα
883.505
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom