Περι φοιτητών ο λόγος

Voyager1

Member
Μηνύματα
286
Likes
68
Επόμενο Ταξίδι
Ρουμανία
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος της Γης
προπτυχιακος .. Ισως λογω ομορφιας να μου το δωσανε for free :xalara::xalara::xmas_cool::xmas_cool::xmas_cool::xmas_cool::xmas_cool:
χαχαχαχα:xmas_cheesygrin: λες;; παντως πραγματικα μου κανει εντυπωση που δεν πληρωσες... Μ αυτο το κριτηριο λοιπον θα πρεπει να μου κανουν δωρο το καταστημα :xmas_redface::xmas_mrgreen: LoL Αυριο τ απογευμα που θα το παραλαβω θα δω τι παιζει.
 

liveloula

Member
Μηνύματα
60
Likes
26
Επόμενο Ταξίδι
Καραϊβική
Ταξίδι-Όνειρο
Καραϊβική
πως γινεται αυτο; οσοι φιλοι μου το παρελαβαν πληρωσαν 2,46 ευρω. εισαι προπτυχιακος ή μεταπτυχιακος; αν κ δεν νομιζω η διακριση να παιζει ρολο..

Κι εγώ 2,46 πλήρωσα για να παραλάβω το πάσο απο Γερμανό.
 

Krazykat

Member
Μηνύματα
268
Likes
543
Σπουδές στη Γερμανία

Voyager1 καλημέρα κι ευχαριστώ για το μήνυμά σου! Sorry που απαντάω εδώ, αλλά δυστυχώς είμαι φρέσκο μέλος και δε μπορώ να στέλνω ακόμη προσωπικά μηνύματα. Ναι, το πανεπιστήμιο το βρήκες, εκεί έκανα μεταπτυχιακό. Πες μου τι τομέας σε ενδιαφέρει να δω πώς μπορώ να σε βοηθήσω. Γενικά πάντως στη Γερμανία τα δίδακτρα είναι χαμηλά σχετικά, γύρω στα 1.000 ευρώ το χρόνο, η γνώση των γερμανικών είναι επίσης συχνά προϋπόθεση. Στη διάθεσή σου για περαιτέρω! :)
 

Voyager1

Member
Μηνύματα
286
Likes
68
Επόμενο Ταξίδι
Ρουμανία
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος της Γης
Ακριβως κατω απ το μνμ που σου στελνω εγω ή οποισδηποτε αλλος υπάρχει φορμα απαντησης. Συγκεκριμενα γράφει Quick reply to sender. Και εκει μπορεις να γραψεις την απαντηση σου. Αν θελεις κανε μια δοκιμη :)
 

Krazykat

Member
Μηνύματα
268
Likes
543
Χεχε

Όχι, δεν το εννοούσα έτσι το "φρέσκια"! Απλά για να μπορώ να στέλνω πμ, πρέπει πρώτα να έχω στείλει 20 μηνύματα, κι εγώ είμαι ακόμη στα 16! Οπότε λίγη υπομονή, και μόλις συμπληρώσω το μαγικό αριθμό, αναμείνατε προσωπική απάντηση! Εν τω μεταξύ αν θέλεις μου στέλνεις πμ με το αντικείμενο σπουδών σου και τι μεταπτυχιακό θα σε ενδιέφερε. Γράψε και πόλεις που σου κινούν το ενδιαφέρον, να δω αν ξέρω περισσότερες πληροφορίες... Συμβουλευτικά, πάντως, και πέρα από όποια βοήθεια με χαρά θα σου δώσω εγώ, εμένα τις καλύτερες συμβουλές για να επιλέξω πανεπιστήμιο πριν έρθω στη Γερμανία, μου τις είχαν δώσει στο ινστιτούτο Goethe... Σκέψου μήπως κλείσεις κανένα ραντεβού εκεί, που παίζουν τα πανεπιστήμια αλλά και την αγορά εργασίας της Γερμανίας στα δάχτυλα! Εγώ πήγα με λίστα πολλών υποψήφιων πανεπιστημίων, και όταν τους εξήγησα τι θέλω να κάνω, μου είπαν απερίφραστα να τσακιστώ στο Μόναχο - και είχαν δίκιο! Καλό ΣΚ!:cool:
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Ακριβως κατω απ το μνμ που σου στελνω εγω ή οποισδηποτε αλλος υπάρχει φορμα απαντησης. Συγκεκριμενα γράφει Quick reply to sender. Και εκει μπορεις να γραψεις την απαντηση σου. Αν θελεις κανε μια δοκιμη :)
Υπόψιν ότι αυτό δεν είναι προσωπικό μήνυμα, θα εμφανιστεί κανονικά στη συζήτηση του φόρουμ, απλά όπως λέει είναι πιο γρήγορο!
 

Voyager1

Member
Μηνύματα
286
Likes
68
Επόμενο Ταξίδι
Ρουμανία
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος της Γης
Αληθεια;;; Εγω αναφερομαι οχι σε οποιοδηποτε μνμ στα θεματα του φορουμ, αλλα τη φορμα κατω απ το προσωπικο μνμ που σου στελνει καποιος. Μπερδευτηκα τωρα. :S
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Αληθεια;;; Εγω αναφερομαι οχι σε οποιοδηποτε μνμ στα θεματα του φορουμ, αλλα τη φορμα κατω απ το προσωπικο μνμ που σου στελνει καποιος. Μπερδευτηκα τωρα. :S
Α όχι τότε, γράψε λάθος, άλλο κατάλαβα εγώ-μιλούσα για τα δημόσια μηνύματα! Απλά δεν μπορεί να στείλει προσωπικό μήνυμα κάποιος που δεν έχει συμπληρώσει 20 μηνύματα στο φόρουμ.
 

osfialgia

Member
Μηνύματα
756
Likes
250
Voyager1 καλημέρα κι ευχαριστώ για το μήνυμά σου! Sorry που απαντάω εδώ, αλλά δυστυχώς είμαι φρέσκο μέλος και δε μπορώ να στέλνω ακόμη προσωπικά μηνύματα. Ναι, το πανεπιστήμιο το βρήκες, εκεί έκανα μεταπτυχιακό. Πες μου τι τομέας σε ενδιαφέρει να δω πώς μπορώ να σε βοηθήσω. Γενικά πάντως στη Γερμανία τα δίδακτρα είναι χαμηλά σχετικά, γύρω στα 1.000 ευρώ το χρόνο, η γνώση των γερμανικών είναι επίσης συχνά προϋπόθεση. Στη διάθεσή σου για περαιτέρω! :)
Στη Γερμανια τα διδακτρα, εξαρτονται απο το κρατιδιο, στο οποιο βρικσεται το Πανεπιστημιο. Σε μερικα κρατιδια ειναι δωρεαν , σε μερικα φτηνα, σε μερικα αλλα σχετικα ακριβα. Αυτο βεβαι ισχυει για του Γερμανους φοιτητες, οι Ελληνες μπορει να πληρωνουν σε ολα, δεν ειμαι σιγουρος.
 

varis81

Member
Μηνύματα
345
Likes
79
Επόμενο Ταξίδι
California
Ταξίδι-Όνειρο
Africa overland!!
Παντως οποιος θελει βοηθεια για το μοναχο μπορω και εγω να βοηθησω,κανω μεταπτυχιακο στο ΤUM και δουλευω παραλληλα σε μια εταιρεια τωρα!
 

alkistismaria

Member
Μηνύματα
528
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Ηθελα να ρωτησω με το ελληνικο πασο μπορω να βγαλω εβδομαδιαια μειωμενη καρτα η αν υπαρχει καποια αλλη εκπτωση;ειμαι 27 χρονων.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.212
Μηνύματα
883.810
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom