Πηλιο για καλοκαιρι?

Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Πωπω ελληναράς...off topic closed ;)
 

thalia 35

Member
Μηνύματα
162
Likes
93
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Για το Σαλκίμι +1 και απο μένα, είναι πολύ κοντά στη πλατεία των Μηλεών, δεν είναι ακριβώς ψησταριά αλλά έχει και ψητά. Οι σπεσιαλιτέ του είναι μικρασιάτικη κουζίνα, μαγειρεμένα φαγητά, πολύ ωραίες γεύσεις...
Και αν τυχόν βρεθείς στην Άφησσο και επιθυμείς ποτό, κρέπες κλπ στον ARRIBA το πρώτο όπως μπαίνεις στο χωριό. Σωστό παληκάρι και πολύ εξυπηρετικός τύπος και έχει και δωμάτια σε πολύ καλές τιμές.....
Τι μου θύμησες τώρα με το ARRIBA!!!!! τέλειο ήταν. Τέσσερις μέρες που μείναμε στην ΄Αφησσο κάθε βράδυ πηγαίναμε εκεί. Θα συμφωνήσω απολύτως και για τον ιδιοκτήτη ήταν άψογος. Δεν ήξερα ότι είχε και δωμάτια.
 

elbono

Member
Μηνύματα
190
Likes
17
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
?????
φιλοι μου!!!σε αναζητηση δωματιου ειμαι αναμεσα στην περιοχη μουρεσι κ στην τσαγκαραδα,βοηθηστε με λιγο...
για καφε ποτο φαγητο που ειναι καλυτερα?η αποσταση για τη θαλασσα ειναι μικρη αποτι ειδα!η τσαγκαραδα ειναι χειμερινος προορισμος η εχει κοσμο κ το καλοκαιρι?θελουμε σχετικη ηρεμια οχι νεκρα!!!
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.675
Likes
16.419
Τι μου θύμησες τώρα με το ARRIBA!!!!! τέλειο ήταν. Τέσσερις μέρες που μείναμε στην ΄Αφησσο κάθε βράδυ πηγαίναμε εκεί. Θα συμφωνήσω απολύτως και για τον ιδιοκτήτη ήταν άψογος. Δεν ήξερα ότι είχε και δωμάτια.
Φέτος ξεκίνησε και είναι και στο booking..
 

Elenik

Member
Μηνύματα
295
Likes
97
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΗΣΙΑ ΚΟΥΚ - ΑΛΑΣΚΑ
Εμείς πέρυσι είχαμε μείνει στο πέλαγος στο παπα νερό, πολύ καλός ξενώνας και τουλάχιστον είχαμε λυμένο το θέμα του πάρκινκ για το βράδυ μιας και τα μπαράκια του αη γιάννη ήταν 10 λεπτά με τα πόδια. Πάντως για όποια παραλία χρειάζεται αυτοκίνητο θα πρέπει να έχεις στο νου σου να ξεκινάς σχετικά νωρίς αν θέλεις να μην ταλαιπωρηθείς με το παρκάρισμα.
 

Panagiota^

Member
Μηνύματα
658
Likes
276
Ταξίδι-Όνειρο
Ιράν, Εκουαδόρ, Τανζανία
Πάντως για όποια παραλία χρειάζεται αυτοκίνητο θα πρέπει να έχεις στο νου σου να ξεκινάς σχετικά νωρίς αν θέλεις να μην ταλαιπωρηθείς με το παρκάρισμα.
Υπερβάλλεις. Μπορεί να μη βρούν ακριβώς δίπλα στην παραλία, αλλά ακόμη και Μυλοπόταμο βρίσκεις να τ'αφήσεις.
 

elbono

Member
Μηνύματα
190
Likes
17
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
?????
οι μερες εφτασαννν!!!οταν λετε να ξεκιναω νωρις τι ωρα ας πουμε 10????ειμαι κ υπναρου!!!
ο,τι θεωρειτε must για φαγητο κ ποτο,αφου τις παραλιες μου τις προτεινατε περιμενω να το ακουσω!!!!
 

blackcat26

Member
Μηνύματα
7
Likes
2
καλημέρα...ήμασταν πήλιο το σκ...ήταν εκπληκτικά.υπέροχη βλάστηση λουλούδια να ξετρυπώνουν από παντού,πράσινο άφθονο,η θάλασσα στο χορευτό και στο παπα νερο πολύ καλή.μέναμε στη ζαγορά σε ένα καινούριο ξενοδοχείο που βρήκαμε σε ένα σάιτ προσφορών πανέμορφο με πολύ ωραία θέα...φαγητό την αλέκα και στον κύριο πέτρο πλατεία ζαγοράς!αυτά...το σεπτέμβρη θα ξαναπάμε σίγουρα
 

alexandra75

Member
Μηνύματα
199
Likes
25
αποφασίσαμε με τον σύζυγο να περάσουμε οι δύο μας 6 μέρες τον αύγουστο στο Πήλιο. και επαναφέρω το μέγα ερώτημα. που να μείνουμε.
είμαστε 35+, το βράδυ θέλουμε να βγούμε για φαγάκι και ποτό, αλλά αν θυμάμαι καλά -είχα πάει πριν πολλά χρόνια- ο Αη Γιάννης μου έκανε ολίγον Λούτσα Αττικής από άποψη γραφικότητας.

Έλεγα να μέναμε Τσαγκαράδα, αλλά το βράδυ θα φρικάρουμε? πόση ώρα είναι Τσαγκαράδα - Αη Γιάννης για να κατεβαίνουμε το βράδυ ή είναι δύσκολη και κουραστική διαδρομή?
 

thessaris

Member
Μηνύματα
599
Likes
871
Όντως ο Αηγιάννης δεν είναι ότι πιο γραφικό μπορεί να φανταστεί κανείς, όχι ότι είναι και τραγικά όμως και σίγουρα καλύτερο από πολλά ελληνικά βλαχομπαρόκ θέρετρα. Εν πάσει περιπτώσει η διαμονή στην Τσαγκαράδα (ή σε κάποιο άλλο ορεινό χωριό) σίγουρα είναι πολύ πιο γοητευτική. Η διαδρομή ακόμη και για βράδυ δεν είναι μακρινή (5-6 χιλιόμετρα με προσοχή φυσικά λόγω απότομων στροφών, αλλά αν δεν έχεις πιει είναι οκ.) Το βασικό πρόβλημα της βραδινής εξόδου στον Αηγιάννη (όπως και του καθημερινού μπάνιου) είναι φυσικά το πάρκιγκ, που τον Αύγουστο είναι μεγάλο πρόβλημα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.529
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom