Πηλιο για καλοκαιρι?

thalia 35

Member
Μηνύματα
162
Likes
93
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Εγώ έκλεισα στο Pilio Holiday Club στο Μούρεσι για πέντε μέρες. ΄Εχει κανείς άποψη γι' αυτό;
 

alexandra75

Member
Μηνύματα
199
Likes
25
και το βράδυ στη Τσαγκαράδα υπάρχει κανένα μπαράκι έστω κανένα παραδοσιακό καφενείο να αρχίσουμε τα τσίπουρα με τους ντόπιους ή ύπνος από νωρίς?
 

Alekoukitsa

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Γειά σας παιδιά!!ευχαριστώ παρα πολύ για τις χρήσιμες πληροφορίες σας!!θα ήθελα να ρωτήσω κάτι!έχω κανονίσει περίπου 29 ιουλίου να πάω με την παρέα μου στον αι γιάννη πηλίου!!για τις παραλίες ξέρω!!θέλω αν μπορείτε να μου προτείνετε καμία καλή ταβέρνα και να μου περιγράψετε την νυχτερινή ζωή!!έχει τίποτα??απ'ότι θυμάμαι μονο δυο τρεις καφετέριες!!απο δραστηριότητες(θλάσσιες και μη) τι μπορώ να κάνω!!(χωρις χρήση αυτοκινήτου)!ευχαριστώ πολύ!!!
 

ΣυραΪνα

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελωνη
Ταξίδι-Όνειρο
Μαγιορκα
ενταξει αλεκουκιτσα λογικα θα εχεισ καποια δραστηρια φιλη που θα βρει καποια λυσηηη!! οποτε μην κανεισ συγκεκριμενα σχεδια!! θα περασεις καλυτερα πιστεψε με!!
 

elbono

Member
Μηνύματα
190
Likes
17
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
?????
ειμαι τσαγκαραδα απο Δευτερα στο iris Ξενώνας IRIS Τσαγκαράδα - Ξενώνας Πήλιο ola einai teleia!!!!!!!συνδυαζει βουνο με θαλασσα εχει κ φαγητο κ κανα 2 μπαρ για το βραδυ!!!ο μυλοποταμος ειναι φανταστικη παραλια κ απεχει 8 λεπτα!!!!
 

mfish

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
1.280
Ταξίδι-Όνειρο
ολη η γη
ειμαι τσαγκαραδα απο Δευτερα στο iris Ξενώνας IRIS Τσαγκαράδα - Ξενώνας Πήλιο ola einai teleia!!!!!!!συνδυαζει βουνο με θαλασσα εχει κ φαγητο κ κανα 2 μπαρ για το βραδυ!!!ο μυλοποταμος ειναι φανταστικη παραλια κ απεχει 8 λεπτα!!!!
αφου πας προς τα εκει , περνα και απο φακιστρα αν δε βαριεσαι το εικοσαλεπτο περπατημα, ειναι μια μικρη πανεμορφη παραλια και αν εχει και ακομα νερο ο καταρρακτης πισω(χλωμο βεβαια) ειναι ακομα πιο ωραια...:D
 

alexandra75

Member
Μηνύματα
199
Likes
25
ειμαι τσαγκαραδα απο Δευτερα στο iris Ξενώνας IRIS Τσαγκαράδα - Ξενώνας Πήλιο ola einai teleia!!!!!!!συνδυαζει βουνο με θαλασσα εχει κ φαγητο κ κανα 2 μπαρ για το βραδυ!!!ο μυλοποταμος ειναι φανταστικη παραλια κ απεχει 8 λεπτα!!!!

Elbono, είσαι ο άνθρωπος μου!! δηλαδή παλεύεται η κατάσταση στη Τσαγκαράδα το βράδυ. Δεν θα πέφτουμε για ύπνο από τις 9.
 

stefanos80

Member
Μηνύματα
80
Likes
5
εγώ θυμάμαι ένα ωραίο beach bar και για βράδυ στον Μυλοπόταμο. παίζει αυτό άραγε?
 

Alekoukitsa

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
αφου πας προς τα εκει , περνα και απο φακιστρα αν δε βαριεσαι το εικοσαλεπτο περπατημα, ειναι μια μικρη πανεμορφη παραλια και αν εχει και ακομα νερο ο καταρρακτης πισω(χλωμο βεβαια) ειναι ακομα πιο ωραια...:D

για αι γιαννη έχεις να προτείνεις τίποτα;;;;από αι γιάννη σε άγιους σαράντα μπορείς να πας με τα πόδια???υπάρχει μονοπάτι??βοηθήστε παιδιά!σε λίγες μέρες φεύγουμε και δεν ξέρουμε τι μας γίνεται!!:pευχαριστώ
 

Panagiota^

Member
Μηνύματα
658
Likes
276
Ταξίδι-Όνειρο
Ιράν, Εκουαδόρ, Τανζανία
για αι γιαννη έχεις να προτείνεις τίποτα;;;;από αι γιάννη σε άγιους σαράντα μπορείς να πας με τα πόδια???υπάρχει μονοπάτι??βοηθήστε παιδιά!σε λίγες μέρες φεύγουμε και δεν ξέρουμε τι μας γίνεται!!:pευχαριστώ
Αι-Γιάννη θα βρεις 2 μπαράκια(το ένα καταλήγει σε κλαμποκατάσταση αργότερα), κάποια καφέ, κρεπερί, ένα σουβλατζίδικο και ταβέρνες, αν και θα πρότεινα να προτιμήσεις τις ταβέρνες του Παπά-Νερό, κυρίως την τελευταία στη σειρά. Αι-Γιάννη μη κολυμπήσετε, προτιμήστε Πλάκα ή Παπά-Νερό. Νταμούχαρη μπορείτε να πάτε με τα πόδια μέσω μονοπατιού από Αι-Γιάννη.
 

Fil

Member
Μηνύματα
79
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
ΝΑΞΟΣ
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος της Πελοποννήσου
για προτείνετε ταβέρνα στο Ανατολικό Πήλιο πάνω στη θάλασσα με καλό φαγητό.
Πάνω στη θάλασσα με καλό φαγητό?
Χμμμμμ
Στο Χορευτό στον ''Πέτρο'' απλώς ικανοποιητικό (Κάποτε ήταν από τις καλύτερες ταβέρνες,αλλά τώρα.....).
''Εκτός θαλάσσης'', εκτός από την ''Αλέκα'' στην Τσαγκαράδα,που έχει αναφερθεί πιο πάνω,είναι και ο ''Μάκης'' στο Πουρί (πας από Ζαγορά),γραφικό χωριό με φοβερή θέα στο Αιγαίο.Εκπληκτικό φαγητό και πολύ καλές τιμές.
Α και στο Χορευτό για σουβλακοκατάσταση πας στην ''Εξάρτηση''....το καλύτερο σουβλάκι του Πηλίου, μπιφτέκι εξαιρετικό και ''εξοχικό'' άψογο (αλλά μόνο βράδυ και να έχεις υπομονή γιατί γίνεται συνήθως χαμός).
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.532
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom