Πιάνα παντού!

fenia42

Member
Μηνύματα
3.880
Likes
14.420
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
:clap::clap::clap::clap::clap:

Ο κόσμος χρειάζεται περισσότερους πιανίστες.
Τα έχουμε ξαναπεί τα της μουσικής παιδείας. Για μένα είναι αναπόσπαστο κομμάτι της διαπαιδαγώγησης γι’αυτό κι έστειλα την κόρη μου σε ωδείο από την ηλικία των τριών ετών. Αν και προσωπικά με κέρδισαν τα πνευστά όργανα και στην αρχή την προόριζα για φλάουτο, της έδωσα την επιλογή στα έξι της να διαλέξει τι αγαπάει κι επέλεξε το πιάνο. Εγώ ως μάνα είμαι δίπλα της πάντα να τη στηρίζω στις επιλογές και να είμαι παντα πρώτη στο κοινό της. Η εξέλιξη της με συγκινεί πολύ ενώ δεν υπάρχει ούτε μια φορά να την ακούσω να παίζει και να μη συγκινηθώ.
 

arabickostas

Member
Μηνύματα
469
Likes
1.536
Σόρυ για το οφ τοπικ, είναι σε σταθμό τρένου και όχι σε αεροδρόμιο:D
Αλλά μου αρέσει πολύ.
Και ελεγα ποτε θα το αναφέρει καποιος/καποια. Πραγματικά εντυπωσιακό ότι δυο τυχαιοι ανθρωποι συγχρονιστηκαν τοσο ομορφα πανω σε ενα πιανο. Το κομματι ειναι απλα υπεροχο. Για την ιστορια, ο πιανιστας με τη μπλουζα της Μπαρτσελονα ειναι Ισπανος ( τι πιο προφανες ε ; ). Ο ορθιος με την ασπρη μπλουζα ειναι Αλγερινος, κατοικος Γερμανιας. Και οι δυο με βαση αυτο το βιντεο εγιναν απιστευτα διασημοι για απλοι ταξιδιωτες.....
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Και ελεγα ποτε θα το αναφέρει καποιος. Πραγματικά εντυπωσιακό ότι δυο τυχαιοι ανθρωποι συγχρονιστηκαν τοσο ομορφα πανω σε ενα πιανο. Το κομματι ειναι απλα υπεροχο. Για την ιστορια, ο πιανιστας με τη μπλουζα της Μπαρτσελονα ειναι Ισπανος ( τι πιο προφανες ε ; ). Ο ορθιος με την ασπρη μπλουζα ειναι Αλγερινος, κατοικος Γερμανιας. Και οι δυο με βαση αυτο το βιντεο εγιναν απιστευτα διασημοι για απλοι ταξιδιωτες.....
Με το που ανακάλυψα το παρόν θέμα είναι το πρώτο που μου ήρθε στο μυαλό! Υπέροχη όντως μελωδία που τους βγαίνει τόσο αβίαστα και αρμονικά!
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.370
Likes
6.858
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
Υπάρχει πιάνο στο Τσιαμπινο της Ρώμης που είδα πριν 10 λεπτά.
IMG_20190518_051338.jpg



IMG_20190518_051325.jpg





Half off topic: Το πρωί καθώς ανέβηκα στον 1ο όροφο του σιδηροδρομικου σταθμού Τερμινι στη Ρώμη, είχε κι εκεί πιάνο για κάθε ενδιαφερόμενο μέλος!

IMG_20190517_104608.jpg
 

escursione

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
4.504
Πιάνο στο δρόμο στις χριστουγεννιάτικες αγορές της Φρανκφούρτης.
(Με μία μικρή αλλαγή στον τίτλο του τόπικ θα μπορούσαμε να ανεβάζουμε φώτο και βιντεάκια από αεροδρόμια, σταθμούς και γενικά δημόσιους χώρους, για να χωρέσουμε όλοι.....).
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.186
Μηνύματα
883.351
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom