Αίγυπτος Πληροφορίες - Ερωτήσεις για Αίγυπτο

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Φετος που πεφτει και νωρις το ιδιο χαλι θα ειναι (+ απειροι ορθοδοξοι ρωσσοι, νέο απόκτημα αυτό).
 

traveladdict

Member
Μηνύματα
1.380
Likes
1.341
Επόμενο Ταξίδι
Λος Άντζελες
Ταξίδι-Όνειρο
ΣριΛάνκα,Βενεζουέλα ξανά!
Και συμπίπτει με το Καθολικό επίσης.
Κάντε νωρίς τις κρατήσεις σας, γιατί σε κανά μήνα τα βλέπω όλα γεμάτα για το Πάσχα και δεν μιλάω μόνο για την Αίγυπτο βέβαια...
 

liz

Member
Μηνύματα
159
Likes
343
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Για να ρωτήσω κι εγώ κάτι μιας κι έκλεισα αεροπορικά για Αίγυπτο με την προσφορά που 'χε βγάλει η Aegean...στην όαση της Σίβα (σε συνδυασμό με Great Sand Sea) και σε White desert έχει πάει κανείς? Ποιο σας άρεσε περισσότερο? Θα ήθελα να πάω και στα δύο αλλά θα πρέπει να επιλέξω λόγω έλλειψης χρόνου. Ευχαριστώ!
 

KIKA

Member
Μηνύματα
107
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
ΡΡΡΡΡΡΩΜΗΗΗΗΗΗΗ!!!!!
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΠΟΡΑ ΜΠΟΡΑ..ΜΠΟΡΩ?!!
Γεια σας!!!

Μετα απο πολυ σκεψη και ψαξιμο αποφασισαμε να μην παμε στην πραγα,να μην παμε βιεννη να μην παμε λονδινο αλλα να παμε αιγυπτο!καμια σχεση!
θα ταξιδεψουμε μετα τις 15 δεκεμβριου και ενδιαφερομαστε για ενα ταξιδι μεχρι 10 ημερες το πολυ!
διαβασα αρκετα μεσα στο φορουμ και εχω γεμισει με απειρες πολυτιμες πληροφοριες και συμβουλες,να στε καλα παιδια!!!
θελω ομως και γω να ρωτησω...:clap:
αποφασισαμε να παμε με γκρουπ,ειμαι αναμεσα σε pyramids kai boutros travel,ποιο μου προτεινετε?διαβασα εδω πολυ καλα σχολια για pyramids,εχει ταξιδεψει καποιος με boutros?
εχω ακομα καποιεσ αμφιβολιες για το αν θα πρεπει να κανουμε την κρουαζιερα στο νειλο,με προβληματιζει η διαμονη στο κρουαζιεροπλοιο...αν τελικα το επιλεξουμε ποσες μερες θα ηταν αρκετες?ειδα καποια πακετα πχ στο boutros που περιλαμβανουν και 5 μερες κρουζιερα ...εχει και αλλα πακετα με τρεις μερες,ποια ειναι η γνωμη σας?
 

KIKA

Member
Μηνύματα
107
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
ΡΡΡΡΡΡΩΜΗΗΗΗΗΗΗ!!!!!
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΠΟΡΑ ΜΠΟΡΑ..ΜΠΟΡΩ?!!
α και κατι ακομα...ποια η γνωμη σας για σαρμ ελ σειχ?
υπαρχει περιπτωση τετοια εποχη(δεκεμβριο) ο καιρος να ειναι καταλληλος
ακομα και για μπανιο?(γιατι βλεπω πολλες εξωτερικες πισινες στα
ξενοδοχεια!!!!!)
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Καλα βρε KIKA δεν θα πάτε στην Χριστουγεννιάτικη Βιέννη και στο Glorius και θα πάτε στην Αίγυπτο και με γκρουπ?? έλα Χριστέ και Παναγιά... αυτό να το κοιτάξετε...

Στις απορίες σου θα δώσει απάντηση η εξαιρετική ιστορία της ΕΡΣΗΣ...
Για τις κρουαζιέρες το έχω πει και στο παρελθόν... φασόν... ο καλύτερος τρόπος είναι με μικρά μη τουριστικά καραβάκια... υπέροχα αλλά πανάκριβα...
 

marydim

Member
Μηνύματα
1.631
Likes
410
Επόμενο Ταξίδι
Μεσόγειος
Ταξίδι-Όνειρο
Δρόμος Αγ. Ιακώβου-Ισπανί
Γειά σου Kika. Χάθηκες ή μου φαίνεται?

Σαρμ Ελ Σέιχ θα είναι καλά για μπάνιο τον Δεκέμβριο αλλά προσωπικά θα στο πρότεινα να πας μόνο αν σκέφτεσαι να επισκεφτείς το Όρος Σινά και τη Μονή της Αγίας Αικατερίνης ή να κάνεις καταδύσεις. Κατά τη γνώμη μου το Σαρμ Ελ Σέιχ είναι χάλια και πανάκριβο!

Καλά να περάσετε αλλά θα έχει πολύ κόσμο τον Δεκέμβριο.
 

xanele

Member
Μηνύματα
28
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω..
Ταξίδι-Όνειρο
παντου!
kika αποψη μου ειναι να πας me boutros..πηγα περυσι το καλοκαιρι Καιρο-Αλεξανδρεια και περασα ομορφα και το ταξιδι ηταν πολυ οργανωμενο.. οπωσδηποτε να επισκεφθεις σαρλ-ελ σειχ και κατα την γνωμη μου μην πας με τριημερο πακετο γιατι χρειαζεσαι μια ημερα να ξεκουραστεις και να επισκεφθεις κατι εκτος του γκρουπ.ειναι παρα πολυ φθηνα εκει , μπορεις να κανεις αρκετα ψωνια ειδικα στο ελ χαλιλι αλλα με παρα πολλα παζαρια.Για οτιδηποτε εχεις απορια μπορεις να ρωτησεις..!!
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Καλα να περασεις οπου και αν αποφασισεις τελικα να πας. Εχω παει και με το Pyramisκαι με το Boutros στην Αιγυπτο και τα δυο ειναι πολυ οργανωμενα γραφεια.
Στο Σαρμ ειναι πιθανο να κανεις μπανιο στην πισινα Δεκεμβρη μηνα, για τη θαλασσα χλωμο το κοβω.
Την ταξιδιωτικη μου αφηγηση για την Αιγυπτο την εχω γραψει εδω: http://www.travelstories.gr/%F4%E1%EE%E9%E4%E9%F9%F4%E9%EA%DD%F2-%E9%F3%F4%EF%F1%DF%E5%F2-%F3%E5-%E5%EE%DD%EB%E9%EE%E7/5604-%E3%E9%E1-%E1%EB%EB%EF%FD-%EA%E9%ED%DE%F3%E1%EC%E5-%ED%E1-%F0%DC%EC%E5-%EA%E9-%E1%EB%EB%EF%FD-%E7-%E6%F9%DE-%EC%E1%F2-%F0%DC%E5%E9.html
και οσον αφορα τη γνωμη μου για την κρουαζιερα στον Νειλο δες εδω: http://www.travelstories.gr/%E1%F6%...%E5%F2-%E3%E9%E1-%E1%DF%E3%F5%F0%F4%EF-3.html
 

dimitr

Member
Μηνύματα
81
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΛΑΤΙΝΙΚΗ ΑΜΕΡΙΚΗ
Αν πας Αιγυπτο πρέπει να κάνεις και την κρουαζιέρα στον Νείλο. Είναι συνήθως 4ημερη απο το Λούξορ στο Ασουαν. Τα πλοία πολυ καλά, πολυτέλεια θα έλεγα. Με το "HORIZON" που περάσαμε το Νείλο ταξιδευε την ημερα και το βράδυ σταματουσε. Ετσι εβλεπες τα πάντα.
Καλό ταξιδι
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.829
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom