Αίγυπτος Πληροφορίες - Ερωτήσεις για Αίγυπτο

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Αααα...την έχω πολύ πολύ πρόσφατη την Αίγυπτο! Αξίζει φυσικά, το 8ήμερο και πάνω όμως... Δεν ξέρω τί παίζει καλοκαίρι, έχω ακούσει για πολύ ζέστη (όχι ότι ξέρω τι παίζει με το Μπαλί καλοκαίρι). Οι τιμές είναι ανάλογα με τον τύπο ξενοδοχείου, αν θα έχεις μέσα καμιά έξτρα εκδρομή (πχ Άμπου Σίμπελ) κ.α τέτοια, αλλά υπολόγιζε πάνω απο 1200 χοντρά χοντρά. Πάντως η οργάνωση με τα πρακτορεία είναι τέλεια και δε χρειάζεται να ψάξεις απολύτως τίποτα εσύ, απλά...πληρώνεις! :xmas_mrgreen: Όσο για τα πρακτορεία για Αίγυπτο παίζουν 2 πολύ, τα έχουμε αναφέρει εδώ νομίζω (έτσι τα βρήκα και εγώ). Εγώ πήγα με pyramis και έμεινα παραπάνω απο ευχαριστημένος, όλα άψογα!
 

Minas

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
Αίγυπτος

Αν ήμουν μόνος θα επέλεγα Μπαλί. Μιάς όμως και δεν είμαι πρέπει να βολιδοσκοπήσω για διάφορες επιλογές. Βασικός γνώμονας είναι το μπάτζετ. Άρα δεν υπάρχει ακόμα σαφήνεια προορισμού...
 
Μηνύματα
778
Likes
624
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου μακριά
Ταξίδι-Όνειρο
Λος Ρόκες
Αν ήμουν μόνος θα επέλεγα Μπαλί. Μιάς όμως και δεν είμαι πρέπει να βολιδοσκοπήσω για διάφορες επιλογές. Βασικός γνώμονας είναι το μπάτζετ. Άρα δεν υπάρχει ακόμα σαφήνεια προορισμού...
Σίγουρα, από θέμα μπάτζετ σε συμφέρει η Αίγυπτος. Αλλά... καλοκαίρι, θα τοσ κεφτόμουν πάρα πολύ λόγω ζέστης.
Και πάλι πάντως θα σου προτείνω να αποφύγεις τα πρακτορεία και να το δουλέψεις μόνος σου. Στο φόρουμ θα βρείς άπειρες πληροφορίες, ενώ οι πτήσεις από Αθήνα για Αίγυπτο και οι εσωτερικές με την Egypt Air Express είναι πάμφθηνες.
 
Μηνύματα
12
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
??????????
Ταξίδι-Όνειρο
ΒΡΑΖΙΛΙΑ
καλήσπερα σε όλους.είμαι νεό μέλος στο forum αλλά και στα ταξίδια επίσης.Ωστόσο τα ταξίδια είναι όνειρο ζωής.Εχω ταξιδέψει εκτός Ελλάδας δυο φορες.Το Μάρτη ετοιμάζομαι για Αιγυπτο.Θα πάω με το φίλο μου,με γκρουπ.Θέλω να μου πείτε τη πρέπει να προσεξω κυριως πραγματα που δεν εχω σκεφτει λογω του οτι δεν εχω εμπειρία στα ταξιδια.Φοβαμαι τις γαστρεντεριτιδες-εχω ευαίσθητο στομαχι-...
 

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.988
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...
τα δόντια, πλήσιμο με εμφιαλομένο! (μιλάω εκ πείρας)
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
τα δόντια, πλήσιμο με εμφιαλομένο! (μιλάω εκ πείρας)
Και επίσης να μην πίνεις χυμούς με παγάκια αφού τα παγάκια σίγουρα τα έχουν φτιάξει με νερό βρύσης.
Να μην τρως αξεφλούδιστα φρούτα και ωμά λαχανικά.
Το νερό που παραγγέλνεις στα εστιατόρια να μην το πίνεις αν δεν το έχεις ανοίξει μόνη σου, θυμάμαι ότι στην Τυνησία κάποια στιγμή μας έφεραν ένα μπουκάλι που έκαναν ότι το άνοιξαν εκείνη τη στιγμή, αλλά ήταν νεράκι απευθείας από τη βρύση.
 
Μηνύματα
2.491
Likes
3.199
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
Καλώς όρισες,καλά ταξίδια να έχεις πάντα και καλά να περάσεις στην Αίγυπτο!
 

maιra1

Member
Μηνύματα
206
Likes
118
Επόμενο Ταξίδι
ΙΝΔΟΚΙΝΑ
Αίγυπτος μεθυστική!!! Να κλείσετε να πάτε Αμπου-Σίμπελ.Κορυφαίο!!!

Καλά να περάσετε και πάντα καλοτάξιδοι :)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.278
Μηνύματα
886.100
Μέλη
38.947
Νεότερο μέλος
anthger

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom