Βέλγιο Πληροφορίες για Βέλγιο

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.571
Ολο το travelstories Βελγιο φετος?κ μεις θα παμε ενα γεματο τριημερο τον Αυγουστο με πρωτη μερα διανυκτερευση Μπριζ,δευτερη πρωι μεχρι μεσημερι Γανδη κ μετα Βρυξελλες μεχρι την επομενο βραδυ...στη Μπρυζ παρολο που παμε καθημερινη τα ξενοδοχεια ειναι σχεδον ολα πανω απο 120 ευρω
Εγώ πάω δεύτερη φορά αλλά θα πάω με τη κολλητή μου που δεν έχει ξαναπάει. Οπότε θα προσπαθήσω να κάνουμε και ένα πέρασμα από Μπριζ ή Γάνδη, ότι θέλει. Αν δεν έχεις κλείσει ήδη ξενοδοχείο αρκετοί συμφορουμίτες έχουμε μείνει στο Ibis (δίπλα στον σταθμό τρένων). Δεν είναι και το πιο γραφικο σημείο, αλλά ήταν πολύ πιο οικονομικό από όσα κοιτούσαμε και 10 λεπτά με τα πόδια απ'την κεντρική πλατεία..
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.778
Ευχαριστώ! Αν είμαστε εκεί γύρω στις 11 το πρωί και φύγουμε 6-7 το απόγευμα τα προλαβαίνουμε όλα αυτά; Είναι μαζεμένη πόλη ή θα χρειαστούμε και πολύ μετρό για τα αξιοθέατα;
Ιδιο πλανο ειχα κι εγω και προλαβα οσα σου ειπα. Απο το σταθμο ξεκινας με ταποδια και ειναι ολα στη σειρα. Στο τελευταιο ( Carolus Borromeus) πηρα λεωφορειο/ τραμ δεν θυμάμαι για τον σταθμο που σε πάει απ' ευθείας. Υπόψιν ότι χρησιμοποιείς το ίδιο εισιτήριο για τις συγκοινωνίες και για τις 3 πόλεις (Μπριζ, Γάνδη, Αμβέρσα).
Με το εισιτήριο του τρένου έχεις έκπτωση στο Rubenshuis.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.778
Οχι, δεσμίδα των 10 της De Lijn με 10 ευρώ. Η καλύτερη λύση, ισχύει και για τις 3 πόλεις
 

dimitrak

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
500
Επόμενο Ταξίδι
????
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Εγώ πάω δεύτερη φορά αλλά θα πάω με τη κολλητή μου που δεν έχει ξαναπάει. Οπότε θα προσπαθήσω να κάνουμε και ένα πέρασμα από Μπριζ ή Γάνδη, ότι θέλει. Αν δεν έχεις κλείσει ήδη ξενοδοχείο αρκετοί συμφορουμίτες έχουμε μείνει στο Ibis (δίπλα στον σταθμό τρένων). Δεν είναι και το πιο γραφικο σημείο, αλλά ήταν πολύ πιο οικονομικό από όσα κοιτούσαμε και 10 λεπτά με τα πόδια απ'την κεντρική πλατεία..
εχω κανει κρατηση σ ενα bed and breakfast με δωρεαν ακυρωση...θα το κοιταξω,θενξ
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.778
Ελέγξτε και το Summer Deal στα τρένα του Βελγίου τις καθημερινές εκτός από την προσφορά Παρασκευή ως Κυριακή. Ωραίο μήνα ταξιδεύετε...
 

dimitrak

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
500
Επόμενο Ταξίδι
????
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Ελέγξτε και το Summer Deal στα τρένα του Βελγίου τις καθημερινές εκτός από την προσφορά Παρασκευή ως Κυριακή. Ωραίο μήνα ταξιδεύετε...
εχει καποιο link,δε βρισκω κατι στο site
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.571
Ελέγξτε και το Summer Deal στα τρένα του Βελγίου τις καθημερινές εκτός από την προσφορά Παρασκευή ως Κυριακή. Ωραίο μήνα ταξιδεύετε...
Eμείς θαμαστε ΠΚΣ οπότε μας βολεύει η weekend προσφορά.. Mπήκα στο επίσημο site και έχει επιλογή που τη λέει "weekend internet"
@dimitrak δες εδώ: http://www.belgianrail.be/jp/sncb-nmbs-routeplanner/query.exe/en

@paefstra μήπως ξέρεις αν η τιμή είναι ίδια αν κλείσουμε επιτόπου; Μήπως λέγεται weekend internet επειδή πλέον την αγοράζεις μόνο online; ή μήπως έχει έξτρα έκπτωση αν αγοράσεις online; Το 2011 πάντως θυμάμαι έπαιρνες κανονικά τα summer και τα weekend εισιτήρια και επιτόπου.
 

dimitrak

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
500
Επόμενο Ταξίδι
????
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Eμείς θαμαστε ΠΚΣ οπότε μας βολεύει η weekend προσφορά.. Mπήκα στο επίσημο site και έχει επιλογή που τη λέει "weekend internet"
@dimitrak δες εδώ: http://www.belgianrail.be/jp/sncb-nmbs-routeplanner/query.exe/en

@paefstra μήπως ξέρεις αν η τιμή είναι ίδια αν κλείσουμε επιτόπου; Μήπως λέγεται weekend internet επειδή πλέον την αγοράζεις μόνο online; ή μήπως έχει έξτρα έκπτωση αν αγοράσεις online; Το 2011 πάντως θυμάμαι έπαιρνες κανονικά τα summer και τα weekend εισιτήρια και επιτόπου.
δεν εχει κατι για προσφορα μεσοβδομαδα
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.675
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom