Γερμανία Πληροφορίες για Βαυαρία

thanosth

Member
Μηνύματα
3.370
Likes
6.861
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
Καλημέρα! επειδή φεύγουμε την Δευτέρα 17/09 για Γκάρμις- Παρτενκίρχεν και έχω διαβάσει σχεδόν όλες τις πληροφορίες που έχετε γράψει (και όπως πάντα είναι απίστευτα βοηθητικές) ...
Εχε υπ όψιν σου ότι πριν λίγες μέρες η σύγχρονη γονδολα που σε ανεβάζει στην κορυφή της Τσουγκσπιτσε καταστράφηκε ολοσχερώς και θα παραμείνει κλειστή για αρκετό καιρό μέχρι να απομακρυνθει...
 

Attachments

zoi_zoitsa

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Βέλγιο
Ταξίδι-Όνειρο
Σανγκάη
Η πρόγνωση του καιρού τί λέει;;;
Φίλη που μένει στο Λινταου, έλεγε ότι πρίν 10μέρες είχε 14 βαθμούς και άναβαν καλοριφέρ
Δείχνει ήλιο και 23-25 βαθμούς το πρωί μέχρι και τη μέρα που θα φύγουμε !
 

zoi_zoitsa

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Βέλγιο
Ταξίδι-Όνειρο
Σανγκάη
Εχε υπ όψιν σου ότι πριν λίγες μέρες η σύγχρονη γονδολα που σε ανεβάζει στην κορυφή της Τσουγκσπιτσε καταστράφηκε ολοσχερώς και θα παραμείνει κλειστή για αρκετό καιρό μέχρι να απομακρυνθει...
Πολύ Κρίμα... δεν το γνώριζα αυτό !Ευχαριστώ...
 

ΧΡΥΣΑ 18

Member
Μηνύματα
19
Likes
21
Επόμενο Ταξίδι
Άγνωστο
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Καλημέρα! εν όψει Octoberfest αποφασίσαμε με τον σύζυγο να επισκεφτούμε τους κουμπάρους μας στο Μόναχο. Βρήκα εισιτήρια ( με Ryanair)από 5 έως 8 Οκτωβρίου για Μέμινγκεν . Κλείσαμε αυτοκίνητο και επειδή προσγειώνομαι στις 11 το πρωί θέλω να φτάσω Μόναχο μέσω Βαυαρικών Άλπεων. Με όσα διάβασα (και ξετρελάθηκα!!) αποφάσισα να κάνω την διαδρομή Μέμινγκεν - κάστρο Νοισβανστάιν- Γκαρμις Παρτενκίρχεν- Ομπεραμμεργκαου- Μόναχο. Το ερώτημά μου είναι αν έχει κάνει κανείς αυτή την διαδρομή και αν αξίζει-προλαβαίνω να δω το κάστρο και από μέσα. Το σάιτ μου δίνει να καταλάβω ότι είναι πολύ αυστηροί ως προς τα εισιτήρια και τις ώρες εισόδου αλλά ,δεν ξέρω αυτήν την εποχή πόσο κόσμο έχει και αν αξίζει να ρισκάρω να κλείσω εισιτήρια από το ίντερνετ;;;
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.431
Likes
4.415
Είναι κοντά στις 4 ώρες (μόνο η διαδρομή).
Δεν την έχω κάνει προσωπικά, από αυτά που ξέρω είναι ωραία, απλά αν θες να επισκεφτείς το κάστρο, να κάνεις καμιά βόλτα, να φας κάτι κλπ. θα σε φάει η νύχτα.
It's up to you
 

angelo_kav

Member
Μηνύματα
384
Likes
419
Επόμενο Ταξίδι
ΤΑΛΙΝ
Ταξίδι-Όνειρο
ΟΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΕΙ
Σάλτσμπουργκ - Ίνσμπρουκ - Φούσσεν μήπως γίνεται καμιά ημερήσια εκδρομή από Μόναχο?
 

NightcoreKing

Member
Μηνύματα
241
Likes
567
Επόμενο Ταξίδι
Άγνωστο_Καλοκαίρι :P
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Ζηλανδια!
Πάρτε την ημερήσια κάρτα Βαυαρίας κ πάτε Σαλζμπουργκ πολύ πιο φθηνά κ γυρίστε... Επίσης για το κάστρο ισχύει το ίδιο αν κ η διαδρομή από Μόναχο είναι μεγαααλη, πρπ να ξεκινήσετε με το 1ο τρένο μετά τις 9
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.094
Likes
23.912
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
Πάρτε την ημερήσια κάρτα Βαυαρίας κ πάτε Σαλζμπουργκ πολύ πιο φθηνά κ γυρίστε... Επίσης για το κάστρο ισχύει το ίδιο αν κ η διαδρομή από Μόναχο είναι μεγαααλη, πρπ να ξεκινήσετε με το 1ο τρένο μετά τις 9
Αν είναι Σάββατο ή Κυριακή μπορούν να ξεκινήσουν και νωρίτερα.
 

angelo_kav

Member
Μηνύματα
384
Likes
419
Επόμενο Ταξίδι
ΤΑΛΙΝ
Ταξίδι-Όνειρο
ΟΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΕΙ
Απο το Μόναχο στο Φούσεν με τι μπορώ να πάω για να δουμε το καστρο και απο κει το απογευμα να φύγουμε για Μέμμιγκεν αεροδρόμιο..
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.094
Likes
23.912
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.382
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom