Γερμανία Πληροφορίες για Βαυαρία

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.035
ενιαίο εισητήριο για τα μουσεία της Νυρεμβέργης.
http://www.museums.nuremberg.de/current-information/admission-fees.html
Διαβασε αυτο που αν καταλαβαινω,με 7,5 ευρω μπαινεις στα μουσεια της πολης που αναγραφονται διπλα.....αυτο μπορεις να το μαθεις η στο ξενοδοχειο σου(αν το ξερουν)η στο πρωτο μουσειο που θα πας.
για να πάω μόνο στη γέφυρα πληρώνω πάλι εισιτήριο??
Οχι,μονο αν χρησιμοποιησεις λεωφορειο.Αν πεσει χιονι,κλεινει η γεφυρα-εγω δεν μπορεσα να παω.
Υπάρχουν οδηγοί για Νυρεμβέργη κ Σαλτσμπουργκ
Φοβαμαι πως στα ελληνικα δεν εχει,εκτος αν παρεις ολης της Γερμανιας η της Αυστριας.Αν,ομως τα αγγλικα σου ειναι καλα,σιγουρα θα βρεις τις πολεις.
 

Travel4Fun

Member
Μηνύματα
143
Likes
253
Επόμενο Ταξίδι
Χαϊδελβέργη
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου
Ευχαριστώ πολύ.. Μπαίνουμε στην τελική ευθεία:clap:
 

angela.lad

Member
Μηνύματα
62
Likes
72
Επόμενο Ταξίδι
Σκωτία
Καλησπέρα παιδιά!οργανώνουμε 4 άτομα εκδρομή γιορτινη31/12-5/1) Βαυαρία.πετάμε στις 31/12 για Μόναχο όπου κ θα αλλάξουμε χρόνο.τις επόμενες μέρες θα κινηθούμε με αυτοκίνητο.λοιπόν,λεμε
1/1 διανυκτέρευση Nuremberg
2/1 διανυκτέρευση Rothenburg
3/1 διανυκτέρευση Fussen
4/1 Μόναχο
5/1 επιστροφή.
Είναι πολλά??δεν ξέρουμε τι να κόψουμε,μας αρέσουν όλα.Έχουμε ξετρελαθει με τοπία κ μεσαιωνικές πόλεις.
Πειτε μια γνώμη!!!βοήθηστε!!!
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.091
Likes
23.855
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
Όλες οι περιοχές είναι πανέμορφες αλλά πολύ τρέξιμο θα έχετε. :)
 

greco

Member
Μηνύματα
1.147
Likes
3.320
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος Τουρκιας
Η διανυκτερευση στο Fussen μπορει να παραληφθει και να προστεθει στο Μοναχο.Ανετα βλεπετε τα καστρα με μονοημερη απο το Μοναχο.
 

angela.lad

Member
Μηνύματα
62
Likes
72
Επόμενο Ταξίδι
Σκωτία
Βαλαμε το fussen και για τα κάστρα αλλά κ ως κατάληξη της ρομαντική οδού.αν βγαίνει όμως διανυκτέρευση Μόναχο, θα βόλευε περισσότερο!!ευχαριστουμε!
 

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ταξίδι-Όνειρο
greenland-φεροε-svalbard
στο δρομο για Passau απο Μοναχο εχουμε κανα γλυκοχωρι τυπου χανς εντ γκρετελ;λατρευουμε λεμε!
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.091
Likes
23.855
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ταξίδι-Όνειρο
greenland-φεροε-svalbard
Το Landshut είναι πανέμορφο. Αν είναι και γλυκοχώρι δεν το ξέρω. :)
πανω που ειχα χασει καθε ελπιδα οτι καποιος θα μου απαντησει ηρθες εσυ !καλη περιπτωση φαινεται αλλα αξιζει να μεινω κι ολας;θελω να αποφυγω λιγο το σαλτσςμπουργ που εχω στο μυαλο γιατι το βαρεθηκα!
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.091
Likes
23.855
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
πανω που ειχα χασει καθε ελπιδα οτι καποιος θα μου απαντησει ηρθες εσυ !καλη περιπτωση φαινεται αλλα αξιζει να μεινω κι ολας;θελω να αποφυγω λιγο το σαλτσςμπουργ που εχω στο μυαλο γιατι το βαρεθηκα!
Δεν ξέρω κατά πόσο θα μπορούσες να μείνεις σε ένα μικρό χωριό και να μην πας στο Salzburg. Εγώ πάντως θα προτιμούσα το Salzburg αν και έχω πάει αρκετές φορές.
Βέβαια γούστα είναι αυτά. :)
 

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ταξίδι-Όνειρο
greenland-φεροε-svalbard
Δεν ξέρω κατά πόσο θα μπορούσες να μείνεις σε ένα μικρό χωριό και να μην πας στο Salzburg. Εγώ πάντως θα προτιμούσα το Salzburg αν και έχω πάει αρκετές φορές.
Βέβαια γούστα είναι αυτά. :)
αντε με βαρια καρδια τελικα παλι salzburg...θα κανουν τουλαχιστον καμια συναυλια πρωτοχρονιατικα ή ολα θα ειναι ήδη νεκρα;
@karfitsa ειχα παει regensburg τοτε την καλη χρονια..14!οντως κουκλα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.784
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom