Ινδία Νεπάλ Πληροφορίες για Ινδία,Νεπάλ,...

dmdoc

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
899
Χωρίς παρεξήγηση κυρίες μου,αλλά radisson και varanasi,δεν μου κάθεται καλά....
 

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ταξίδι-Όνειρο
Ολος ο κόσμος
vario,ναι κι εμεις εκει φαγαμε!!! Μην μου τα θυμιζεις!! Μουρλια!!!:clap::clap:
dmdoc, ναι μετα απο 1 νυχτα σε καποιο αθλιο στα γκατς,φαντασου πως ημουνα που μου δωσανε τσαμπα σπεσιαλ δωματιο...:D
 

amsterdam

Member
Μηνύματα
814
Likes
280
Μήπως έπρεπε να μείνω στα guesthouses πάνω στα ghats όπου τα σεντόνια και οι πετσέτες πλένονται και απλώνονται στον Γάγγη??? :roll:

Έχεις την εντύπωση ότι του Radisson πλένονται κάπου αλλού?
Έπρεπε να σε είχα μαζί μου στο Dharavi slum tour που έκανα στην Βομβάη,εκεί να δεις πoύ πλένουν τα σεντονάκια από το Radisson και πού φτιάχνουν τις Samsonite βαλιτσούλες.....;)
 

dmdoc

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
899
Το ματαξανατονίζω..."χωρίς παρεξήγηση".
Μου φαίνεται πολύ "αποστειρωμένο" ένα radisson,στο Varanasi.Σίγουρα και εμείς θα θέλαμε να είχαμε αποφύγει τον απόπατο των ghats,αλλά είμασταν απελπισμένοι.Από την άλλη,να ομολογήσω ότι από τις 4 μέρες Varanasi,νιώσαμε εκτός κλίματος,μόνο όταν επισκεφτήκαμε το hotel Surya,για μασάζ και φαγητό.Καθαρό,ήσυχο,περιποιημένο έμοιαζε εξηγήινο.
Η πόλη μας είχε συνεπάρει τόσο,που από ένα σημείο και μετά,ούτε που ασχολούμασταν με το δωμάτιο.

@vario.Όλα αυτά μπορείς να τα αποφύγεις,αν μείνεις σε κάποιο που δεν αλλάζουν καν τα σεντόνια:bleh::bleh::bleh:

@meli....τουλάχιστο είχες την εμπειρία των guesthouse...

Υ.Γ.Άποψη για κουβέντα είναι και όχι υπόδειξη ή μομφή.Ο καθένας κάνει τις επιλογές του...
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.488
Likes
7.972
Το ματαξανατονίζω..."χωρίς παρεξήγηση".
Μου φαίνεται πολύ "αποστειρωμένο" ένα radisson,στο Varanasi.Σίγουρα και εμείς θα θέλαμε να είχαμε αποφύγει τον απόπατο των ghats,αλλά είμασταν απελπισμένοι.Από την άλλη,να ομολογήσω ότι από τις 4 μέρες Varanasi,νιώσαμε εκτός κλίματος,μόνο όταν επισκεφτήκαμε το hotel Surya,για μασάζ και φαγητό.Καθαρό,ήσυχο,περιποιημένο έμοιαζε εξηγήινο.
Η πόλη μας είχε συνεπάρει τόσο,που από ένα σημείο και μετά,ούτε που ασχολούμασταν με το δωμάτιο.

@vario.Όλα αυτά μπορείς να τα αποφύγεις,αν μείνεις σε κάποιο που δεν αλλάζουν καν τα σεντόνια:bleh::bleh::bleh:

@meli....τουλάχιστο είχες την εμπειρία των guesthouse...

Υ.Γ.Άποψη για κουβέντα είναι και όχι υπόδειξη ή μομφή.Ο καθένας κάνει τις επιλογές του...
E εσύ είσαι άνω ποταμών... Μας λες ότι είμαστε εκτός κλίματος Βαρανάσι που μείναμε στο Radisson (που σιγά το χοτελ κιόλας μιας που βρώμαγε μουχλίλα), τη στιγμή που πήγες Βαρανάσι και έκανες μασάζ??? :shock::shock::shock: :bleh::bleh::bleh::bleh:
 

dmdoc

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
899
E εσύ είσαι άνω ποταμών... Μας λες ότι είμαστε εκτός κλίματος Βαρανάσι που μείναμε στο Radisson (που σιγά το χοτελ κιόλας μιας που βρώμαγε μουχλίλα), τη στιγμή που πήγες Βαρανάσι και έκανες μασάζ??? :shock::shock::shock: :bleh::bleh::bleh::bleh:
Ήταν στα must do του LP,αλλά δυστυχώς πήγαμε αργά και το πετύχαμε στο κλείσιμο.:( Μου έκανε όμως ένας γεράκος head massage στα σκαλιά στο lalita ghat.
Μουχλίλα ΜΟΝΟ;:shock::shock::shock: Τελικά είναι πολύ ανώτερο των φωτογραφιών στο site:bleh::bleh:
 

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ταξίδι-Όνειρο
Ολος ο κόσμος
Στο μαζαζ με το μπαρδον,αλλα εχω κανει το καλυτερο με διαφορά στη Τζαιπουρ. Σε ενα που ελεγε το L.P (ναι,την πατησα κι εγω) ,οπου σε ενα λιγδιαρικο μας ελουσε με λαδι,μας σκουπισε με ενα πετσετακι 5 εκατοστα ολο το σωμα (ντουζ? τι ειναι αυτο?) και ετσι λαδοποντικες ανεβηκαμε στο νυχτερινο τρενο για Τζαισαλμερ...:shock:
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Να σημειωσω μηπως οτι Ερση και vario πηγατε με πρακτορειο? Μηπως πηρανε τα χρηματα τα παραπανω αυτοι?:roll:
Εκανα κατι απλο: Αφου το πρακτορειο μου εδωσε τα ονοματα των ξενοδοχειων μπηκα στο booking (και κατοπιν στο asia room) και ζητησα δωματια στα ιδια ξενοδοχεια για τις συγκεκριμενες ημερομηνιες που θα πηγαινα. Το κοστος των συνολικων διανυκτερευσεων υπερεβαινε κατα τι το κοστος ολου του πακετου που ειχαμε κλεισει το οποιο περιελαμβανε, εκτος απο τις διανυκτερευσεις και οδηγο για ολες τις ημερες και ξεναγους σε καθε μερος. Οποτε σε καμια περιπτωση δε μας συνεφερε να τα κλεισουμε εμεις μονοι μας. Πηγαμε μεσα στις εορτες των Χριστουγεννων και αυτο μπορει να παιζει ρολο: Αλλιως ισως ειναι τα κατακαλοκαιρο που πηγε η meli:
Ισως επισης να ειναι διαφορετικο αν πας επι τοπου και τους παζαρευεις, αλλα αυτο δεν ηταν στα ζητουμενα του δικου μου ταξιδιου τουλαχιστον.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.335
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom