Ινδία Νεπάλ Πληροφορίες για Ινδία,Νεπάλ,...

williamgr

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Παιδιά καλημέρα,
επειδή είμαι στη φάση να κλείσω ξενοδοχεία για Ινδία μέσω booking.com έχουμε καμία πρόταση? τελικά συζήτησα με τη μητέρα μου και θα πάμε μόνο στο χρυσό τρίγωνο (+ Βαρανάσι) για να αφιερώσουμε περισσότερες μέρες στην Κίνα. Οπότε χρειάζομαι συμβουλές για accommodation σε Δελχί, Άγκρα, τζαιπούρ και Βαρανάσι. Όπως πάντα, κάθε βοήθεια is greatly appreciated!
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.302
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
Ο κανόνας για ξενοδοχεία στην Ινδία είναι απλός, ή τα "χώνεις" χοντρά και μένεις αξιοπρεπώς ή κάνεις τσιγγουνιές και μένεις σε πάτους. Μέσες λύσεις/κατηγορίες δεν υπάρχουν.
Ψάξε με γνώμονα την τιμή λοιπόν. Μην περιμένεις το κελεπούρι. Η Ινδία δεν διαθέτει. Οτι πληρώνεις παίρνεις.

*Απο Δελχί εκτελούνται ημερήσιες εκδρομες στο Taj. Η Αγκρα είναι χάλια. Πήγαινε Δελχί, κάνε μια ημερήσια απο εκεί στο Ταζ και μην σπαταλάς ημέρες άσκοπα σε πόλεις που δεν αξίζουν.
 

williamgr

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Πάντως μου προτείνετε να κλείσω μέσω ιστοσελίδων από πριν ή να πάω εκεί και να κλείσω?
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.302
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
Ξέρεις ημερομηνίες?
Πάντως να εχεις υπόψη σου ότι τα "ακριβά" ξενοδοχεία θα πρέπει να τα κλείσεις απο πριν μέσω διαδικτύου. Δεν συμφέρει πόρτα. Τα φτηνά καλύτερα επι τόπου με παζάρια. Εσύ αποφασίζεις (μιλάμε για 2 δωμάτια?)
 

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ταξίδι-Όνειρο
Ολος ο κόσμος
Υπαρχει και η κατηγορια heritage που ειναι μικρα ξενοδοχεια,κατι σαν boutique hotel, που ειναι οικονομικα και πολυ ωραια!!!:clap: Αναπαλαιωμενα συνηθως παλια αρχοντικα που ανηκαν σε πλουσιες οικογενειες! Αυτα που εμεινα εγω Τζαιπουρ-Τζοντπουρ και Τζαισαλμερ ηταν πολυ ωραια. Διαβασε τη ιστορια μου,τα γραφω. Τα εκλεισα κατευθειαν,πηγα εκει,μου αρεσαν και διαπραγματευτηκα την τιμη.;)
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.302
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
Υπαρχει και η κατηγορια heritage που ειναι μικρα ξενοδοχεια,κατι σαν boutique hotel, που ειναι οικονομικα και πολυ ωραια!!!:clap: Αναπαλαιωμενα συνηθως παλια αρχοντικα που ανηκαν σε πλουσιες οικογενειες! Αυτα που εμεινα εγω Τζαιπουρ-Τζοντπουρ και Τζαισαλμερ ηταν πολυ ωραια. Διαβασε τη ιστορια μου,τα γραφω. Τα εκλεισα κατευθειαν,πηγα εκει,μου αρεσαν και διαπραγματευτηκα την τιμη.;)
Μην μου τα θυμιζεις! Να σε χαρώ!
ειδικά στην Τζαισαλμέρ τα είδα ΟΛΑ!! ή θα ήταν πανάκριβα (120 ευρώ το φτηνότερο επί τόπου και με παζάρια, αν μιλάμε για αυθεντικά) ή που δεν θα βλέποταν. Εξαρτάται βέβαια και απο τα στάνταρ του καθενός.
Η αναφορά μου πάει στα εντός των τειχών. Αλλωστε εκτός τειχών τα heritage είναι (φυσικά) μαιμούδες.
 

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ταξίδι-Όνειρο
Ολος ο κόσμος
Καλα,εσυ εισαι και ειδικη στο να βρισκεις το ¨καλο πραγμα"....:bleh::bleh::bleh:
Περα απο την πλακα,αυτα που εμεινα εγω ηταν και καλα και φτηνα. Βεβαια εγω πηγα εντελως low season,καλοκαιρι και ισως γιαυτο εριχναν τις τιμες. Ριξε μια ματια..
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.302
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
Καλα,εσυ εισαι και ειδικη στο να βρισκεις το ¨καλο πραγμα"....:bleh::bleh::bleh:
Περα απο την πλακα,αυτα που εμεινα εγω ηταν και καλα και φτηνα. Βεβαια εγω πηγα εντελως low season,καλοκαιρι και ισως γιαυτο εριχναν τις τιμες. Ριξε μια ματια..
Γιατί όταν με έβλεπαν σε εμένα τις ανέβαζαν??
Μου έδιναν WC-room για 120 ευρω? (στην φθηνότερη περίπτωση) Δίκαιο? Ας το καλό!!! Αλήτες!:(
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.022
Μέλη
38.909
Νεότερο μέλος
LEANDROS GOUMENOS

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom