Ιρλανδία Πληροφορίες για Ιρλανδία

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.432
Likes
4.418
Καλημέρα σε όλους! Σας διαβάζω χρόνια και μπορώ να πω πως από αυτή την ομάδα πήρα το έναυσμα να ξεκινήσω τα ταξίδια όποτε είναι εφικτά. Θα ήθελα μια βοήθεια: ταξιδεύω στο Δουβλίνο τον επόμενο μήνα και δεν ξέρω παρότι έχω κάνει άπειρες αναζητήσεις στο Διαδίκτυο,αν χρειάζεται διαβατήριο . Πριν 1.5 μήνα ήμουν Ισλανδία αλλά δεν χρειαζόταν. Ευχαριστώ για την όποια βοήθεια
Καλημέρα και καλωσήρθες! Δε χρειάζεται διαβατήριο, με πτήση από Ελλάδα μπορείς να πας και με ταυτότητα με λατινικούς χαρακτήρες
 

DimiBiri

Member
Μηνύματα
295
Likes
950
Επόμενο Ταξίδι
Pending...
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Ναι Αθήνα-δουβλινο είναι η πτήση και στο γυρισμό έχει ανταπόκριση στην Ρώμη. Σίγουρα έτσι; 😅
Σίγουρα! Καίτοι γειτνιάζει η Ιρλανδία δεν είναι μέρος του Η.Β. είναι ενα κράτος της ΕΕ σαν όλα τα άλλα.
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.432
Likes
4.418
Δεν είναι στη συνθήκη Σένγκεν και γι'αυτό δεν έβγαζα άκρη. Ευχαριστώ πολύ
Το ότι δεν είναι στη Σένγκεν σημαίνει ότι θα περάσεις έλεγχο-immigration, αλλά δεν επηρεάζει αυτό το ταξιδιωτικό έγγραφο
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.724
Likes
14.826
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι

sabas

Member
Μηνύματα
13
Likes
59
Το ότι δεν είναι στη Σένγκεν σημαίνει ότι θα περάσεις έλεγχο-immigration, αλλά δεν επηρεάζει αυτό το ταξιδιωτικό έγγραφο
Άρα να μην αγχωθω, να το βγάλω μια και καλή για Περού όταν κ όποτε 😅

Δεν νομίζω να είναι ενημερωμένο. Λέει ότι Μεγάλη Βρετανία πας με ταυτότητα καθώς και ότι τα διαβατήρια έχουν διάρκεια 5 έτη. Πράγματα που έχουν αλλάξει.
Γι'αυτό δεν βγάζω άκρη στο διαδίκτυο
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.378
Likes
14.285
Δεν είναι στη συνθήκη Σένγκεν και γι'αυτό δεν έβγαζα άκρη. Ευχαριστώ πολύ
Και η Μ.Βρεττανία δεν ήταν στην Σένγκεν αλλά πηγαίναμε με ταυτότητα.Τώρα βέβαια χρειάζεται διαβατήριο.Δεν χρειάζεται όμως για την Ιρλανδία.
 

καλλ

Member
Μηνύματα
13
Likes
8
Καλημέρα και καλωσήρθες! Δε χρειάζεται διαβατήριο, με πτήση από Ελλάδα μπορείς να πας και με ταυτότητα με λατινικούς χαρακτήρες
Καλησπερα!ειχα κ εγω την ιδια απορια εχω ψαξει παντου κ αλλοι λενε ταυτοτητα αλλοι διαβατηριο.τι ισχυει θα τρελαθω😅αν ισχυει ταυτοτητα ιελει εντος δεκαετιας;εμενα εχει λατινικους χαρακτηρες αλλα πρεπει να εχει 15ετια😊
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.378
Likes
14.285
Καλησπερα!ειχα κ εγω την ιδια απορια εχω ψαξει παντου κ αλλοι λενε ταυτοτητα αλλοι διαβατηριο.τι ισχυει θα τρελαθω😅αν ισχυει ταυτοτητα ιελει εντος δεκαετιας;εμενα εχει λατινικους χαρακτηρες αλλα πρεπει να εχει 15ετια😊
Ισχύει η ταυτότητα.Και η 15ετία εντάξει είναι.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.535
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom