Κίμωλος Πληροφορίες για Κίμωλο

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.552
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
δε μου ανοιγει η σελιδα που μου εστειλες....ομως πολυ ακριβη βγαινει οντως....
Δουλεύει κανονικά.
Η πιο ενδεδειγμένη και οικονομική εκδρομή από Μήλο είναι η Κίμωλος. Καλύτερα προσανατολιστείτε προς τα εκεί.
 

inspiring

Member
Μηνύματα
93
Likes
140
εχεις απολυτο δικιο....ανοιξε η σελιδα τελικα και ειδα οτι ειναι τελειως αβολο και ακριβο.....την Κιμωλο την εχω βαλει ηδη στο προγραμμα....εκτος απο την παραλια Πρασσα εχεις κατι να προτεινεις για Κιμωλο?
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.552
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
την Κιμωλο την εχω βαλει ηδη στο προγραμμα....εκτος απο την παραλια Πρασσα εχεις κατι να προτεινεις για Κιμωλο?
Επίσκεψη στο Χωριό οπωσδήποτε. Έχω γράψει εδώ https://www.travelstories.gr/community/threads/Κίμωλος-2012.41927/
και αν κάνεις αναζήτηση θα βρεις πολλές πληροφορίες.
 

inspiring

Member
Μηνύματα
93
Likes
140
σε ευχαριστω πολυ....αυτοκινητο να παρουμε μαζι στην Κιμωλο, αφου θα ειμαστε εκει για μονοημερη ή δε χρειαζεται? κι αν ναι ποσο στοιχιζει το αυτοκινητο στο καραβι ξερεις?
 

Pel

Member
Μηνύματα
748
Likes
3.805
Ονειρεμένο Ταξίδι
Και πού δεν θέλω;
Εμείς είχαμε πάρει αυτοκίνητο, γιατί το χρειάζεσαι για να πας από το λιμάνι στην παραλία Πράσσα και από εκεί στο Χωριό, και πίσω στο λιμάνι. Για ΚΤΕΛ δεν ξέρω. Δεν θυμάμαι τιμή αυτοκινήτου στο καράβι αλλά δεν θυμάμαι να μου είχε φανεί ακριβό.
Επίσης, είχαμε πάει σε μια παραλία που δεν θυμάμαι όνομα, που υποτίθεται ότι μπορείς να δεις κάτι αρχαία στον βυθό, αλλά η παραλία δεν μας άρεσε, δεν βουτήξαμε καν, απλά την είδαμε και φύγαμε (αρχαία κάπου δεν φαινόντουσαν). Ρωτήσαμε για τον βράχο - μανιτάρι, αλλά θες μια ώρα πεζοπορία να πας και μία να γυρίσεις και το κάνουν συνήθως πολύ πρωί, για να μην βαράει ο ήλιος.
 

djeleni

Member
Μηνύματα
162
Likes
233
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ισλανδία, Αίγυπτος
σε ευχαριστω πολυ....αυτοκινητο να παρουμε μαζι στην Κιμωλο, αφου θα ειμαστε εκει για μονοημερη ή δε χρειαζεται? κι αν ναι ποσο στοιχιζει το αυτοκινητο στο καραβι ξερεις?
Σε αυτήν την ιστοσελίδα θα βρείτε τις πληροφορίες που χρειάζεστε. Αναχώρηση από Πολλώνια προς Ψάθη Κιμώλου. https://www.kimolos-link.gr/el/pricelist-el.html
 

gerof

New Member
Μηνύματα
2
Likes
1
Καλησπέρα,σκεφτόμαστε γαι διακοπές στην κιίμωλο. οποιος γνωρίζει και έχει πρόσφατες πληροφορίες ας ενημερώσει (αν γίνεται και καπως αναλυτικα για να παρουμε μια έικονα. )
 

gerof

New Member
Μηνύματα
2
Likes
1
Πολύ πολύ γειά σας!!! Ως εντελώς καινούριο μέλος πήρα την απόφαση να ζητήσω και εγώ τις συμβουλές σας. Σκέφτομαστε φέτος διακοπές στην Κίμωλο 31 Ιούλιου με 6 Αυγούστου. Τα καταλύματα που βρήκα είναι περί των 60 με 70 ευρώ. (φυσιολογικά?? ) θα ήθελα περαιτέρω ενημέρωση πάνω σε παραλίες, ταβέρνες, βράδυ (κυρίως ήρεμα καφενεία με ζωντανή μουσική) και πάνω κάτω κόστος για φαγητά κλπ, αλλά και ότι άλλο κρίνετε απαραίτητο. Ευχαριστώ εκ των προτέρων και καλώς σας βρηκαααα :)
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.083
Likes
23.657
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καναδάς
Πολύ πολύ γειά σας!!! Ως εντελώς καινούριο μέλος πήρα την απόφαση να ζητήσω και εγώ τις συμβουλές σας. Σκέφτομαστε φέτος διακοπές στην Κίμωλο 31 Ιούλιου με 6 Αυγούστου. Τα καταλύματα που βρήκα είναι περί των 60 με 70 ευρώ. (φυσιολογικά?? ) θα ήθελα περαιτέρω ενημέρωση πάνω σε παραλίες, ταβέρνες, βράδυ (κυρίως ήρεμα καφενεία με ζωντανή μουσική) και πάνω κάτω κόστος για φαγητά κλπ, αλλά και ότι άλλο κρίνετε απαραίτητο. Ευχαριστώ εκ των προτέρων και καλώς σας βρηκαααα :)
:welcome2:
 

ribo7

Member
Μηνύματα
176
Likes
169
Παίδες, για την Κίμωλο που λέτε, για μονοήμερη ή διήμερη από Μήλος αξίζει ή θέλει παραπάνω? Τι είναι βασικό να δεις?
 

athens8

Member
Μηνύματα
127
Likes
464
Παίδες, για την Κίμωλο που λέτε, για μονοήμερη ή διήμερη από Μήλος αξίζει ή θέλει παραπάνω? Τι είναι βασικό να δεις?
Κιμωλος......α χχχ ... αν πας μονοήμερη θα θες να πας και άλλη μέρα... σίγουρα.. πρασσα τι ωραια παραλια (να μν φυσαει) η χώρα της Κιμώλου (χωριο) το λενε... πανέμορφο!!!! Και έχει και 3 παραλιες που και να φυσαει δεν το πιάνει κύμα...και στην παραλία Ελληνικά για το ηλιοβασιλεμα και μπορεις να κανεις το γύρο του νησιού με καραβάκι ..γενικά μικρο νησί ήρεμο αλλα εχει μια ενέργεια περίεργη που το ερωτεύεσαι...
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.088
Likes
44.923
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Παίδες, για την Κίμωλο που λέτε, για μονοήμερη ή διήμερη από Μήλος αξίζει ή θέλει παραπάνω? Τι είναι βασικό να δεις?
Αξίζει παραπάνω χωρίς δεύτερη σκέψη.
Το νησάκι είναι μικρό αλλά πανέμορφο. Αν πας πχ μία ημέρα στα Πράσα, θες και μια δεύτερη για να κάνεις το τουρ με το σκάφος στη Πολύαιγο, κάτι που δε πρέπει να χάσεις.
Το βράδυ της είναι ήρεμο αλλά ποιοτικό και ατμοσφαιρικό, και σίγουρα το προτιμώ από της Μήλου.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.572
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom