Ιταλία Πληροφορίες για Κατανια

Viaggi

Member
Μηνύματα
1.248
Likes
7.002
Από το σταθμό του τρένου μέχρι την Ταορμίνα υπάρχει κάποιο ΜΜΜ ή το κόβεις σιγούλια-σιγούλια με τα πόδια και ανεβαίνεις;
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.030
Likes
41.021
Από το σταθμό του τρένου μέχρι την Ταορμίνα υπάρχει κάποιο ΜΜΜ ή το κόβεις σιγούλια-σιγούλια με τα πόδια και ανεβαίνεις;
Υπαρχει ΜΜΜ αλλα θα χασετε πολυ χρονο.
Χιλιες φορες προτιμοτερο το λεωφορειο απο Κατανια που σε ανεβαζει διπλα στην εισοδο της πολης.
Σιγουλια σιγουλια αυτη κλιση δεν ανεβαινει, μονο κατεβαινει.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.609
Likes
12.427
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Και είναι και απόσταση, καθώς έχει πολλές στροφές - όπως πάντα στις μεγάλες κλίσεις.
 

Viaggi

Member
Μηνύματα
1.248
Likes
7.002
Σκεφτόμουν να έκανα στάσεις ανεβαίνοντας στη Villa Comunale di Taormina και στο αρχαίο θέατρο, αλλά αν είναι τόσο δύσκολη η ανάβαση θα προτιμήσω το λεωφορείο
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.030
Likes
41.021
Σκεφτόμουν να έκανα στάσεις ανεβαίνοντας στη Villa Comunale di Taormina και στο αρχαίο θέατρο, αλλά αν είναι τόσο δύσκολη η ανάβαση θα προτιμήσω το λεωφορείο
Το αρχαιο θεατρο ειναι αφου μπεις στην πολη, οχι στον δρομο.
 

fantina

Member
Μηνύματα
62
Likes
111
Από το σταθμό του τρένου μέχρι την Ταορμίνα υπάρχει κάποιο ΜΜΜ ή το κόβεις σιγούλια-σιγούλια με τα πόδια και ανεβαίνεις;
Δεν συμφέρει το τραίνο. Καλύτερα λεωφορείο από τον κεντρικό σταθμό στην Κατάνια. Σε πάει παντού και σε κατεβάζει σε καλό σημείο στην Ταορμίνα λίγο πριν την πύλη της παλιάς πόλης.
 

dimigogu

Member
Μηνύματα
94
Likes
43
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Καλησπέρα παιδιά! Χριστός Ανέστη!
Παρακαλώ τη βοήθειά σας. Έχουμε κλείσει αεροπορικά για Κατάνια την πρώτη εβδομάδα του Ιουνίου. Έχουμε μία εβδομάδα στη διάθεσή μας και θα ήθελα γνώμες για το πώς να τις μοιράσουμε. Είμαστε οικογένεια με δύο μικρά παιδιά 8 και 10 ετών. Σκεφτόμαστε να κάνουμε μια διανυκτέρευση στη Κατάνια την ημέρα που φτάνουμε και μία πριν φύγουμε. Μένουν 5 διανυκτερεύσεις. Είμαστε ανάμεσα σε Ταορμίνα και Συρακούσες. Ιδανικά θα θέλαμε να τις μοιράσουμε και στα δύο μέρη, αλλά νομίζω ότι θα ταλαιπωρηθουμε. Οπότε ποιο από τα δύο να προτιμήσουμε για τις πρώτες καλοκαιρινές μας διακοπές;
 

Eliza travelover

New Member
Μηνύματα
4
Likes
3
Καλησπέρα σε όλους καλό μήνα. Έκλεισα για κατανια 4 μέρες και θα ήθελα να μου πει κάποιος ποια είναι η καλύτερη περιοχή να μείνω. Θα είμαι μόνη μου όποτε θέλω κάτι ασφαλές
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.289
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Καλησπέρα σε όλους καλό μήνα. Έκλεισα για κατανια 4 μέρες και θα ήθελα να μου πει κάποιος ποια είναι η καλύτερη περιοχή να μείνω. Θα είμαι μόνη μου όποτε θέλω κάτι ασφαλές
δεν υπαρχει μη ασφαλης περιοχη. αυτες υπαρχουν Αθηνα, οχι στην Κατανια. υπαρχουν ωραιες κ μη. μεινε ιστορικο κεντρο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.533
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom