Δανία Πληροφορίες για Κοπενχάγη

paefstra

Member
Μηνύματα
13.023
Likes
41.002
ποιο κατά την γνώμη σας είναι το πιο κεντρικό σημείο της Κοπεγχάγης για διαμονή ώστε να μπορείς να επισκεφτείς τα περισσότερα αξιοθέατα της πόλης με τα πόδια???
Έμεινα στο Cabin Max δίπλα στο Τιβολι. Μια χαρά σε 10 λεπτά με τα πόδια ήμουν κέντρο. Υπόψιν ότι έχει και βολικά και οικονομικά λεωφορεία, εγώ τα χρησιμοποίησα 2-3 φορες
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.723
Likes
14.824
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
εχω μεινει σε αυτο στην Κοπεγχάγη και νομιζω οτι ήταν η πιο κεντρική και βολικη τοποθεσια ...αυτο που λεμε στην καρδια της πολης...
http://www.booking.com/hotel/dk/thesquare.el.html?aid=357006;label=gog235jc-city-el-dk-copenhagen-unspec-gr-com-L:el-O:windowsSvista-B:firefox-N:XX-S:bo-U:c;sid=a2ff7a644ce26a6d5d17fb2b64ec5b94;checkin=2017-02-17;checkout=2017-02-18;room1=A,A;homd=1;atlas_src=hp_iw_title#tab-reviews
το ξενοδοχείο πως ήταν?? έμεινες ευχαριστημένη από την διαμονή??
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετία ξανά
ποιο κατά την γνώμη σας είναι το πιο κεντρικό σημείο της Κοπεγχάγης για διαμονή ώστε να μπορείς να επισκεφτείς τα περισσότερα αξιοθέατα της πόλης με τα πόδια???
https://www.booking.com/hotel/dk/ca...ching_block_id=2209202_94800786_2_2_0;m_occ=2 έμεινα σε αυτό κοντά στο σταθμό κοντά στο ΤΙΒΟΛΙ κοντα σε ολα , πολύ βολική τοποθεσία. .οικονομικό αλλά πολύ μικρά δωμάτια σαν καμπίνα πλοίου αλλά εγώ ήμουν μόνη και είχε καλο πρωινό..
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.723
Likes
14.824
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
όπως καταλαβαίνω καλύτερα είναι από την δεξιά πλευρά του σταθμού όπως βλέπουμε τον χάρτη. tivoli και δεξιότερα.
 

Dafni

Member
Μηνύματα
984
Likes
598
το ξενοδοχείο πως ήταν?? έμεινες ευχαριστημένη από την διαμονή??
η σχέση ποιοτητας τιμης ,οπως ξέρεις ,σε αυτες τις χωρες δεν είναι οτι καλυτερο...το ειχα βρει στο yeego νομιζω σε καλυτερη τιμη απο το booking και το ειχα κλεισει...(λιγο πανω απο 100 ευρώ,δε θυμαμαι ποσο ακριβως...γυρω στα 120 το δικλινο νομιζω)το θεωρώ καλη επιλογη ,τηρουμένων των αναλογιών ομως...οχι κελεπουρι...αλλά σε αυτες τις πολεις είναι δυσκολο να βρεις πολυ καλο και κεντρικο ξενοδοχειο ,εκτος και αν δωσεις πολλα χρηματα...
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.728
Επόμενο Ταξίδι
?
Mάκη το κέντρο είναι η κεντρική πλατεία του Δημαρχείου Radhuspladsen. Το πάρκο Tivoli βρίσκεται δίπλα. O κέντρικός σταθμός τρένων είναι στα όρια του Indre By (κέντρο) και της ανερχόμενης συνοικίας Vesterbro.

Εγώ έμεινα αριστερά του σταθμού στο Hotel Ansgar https://www.booking.com/hotel/dk/ho...oAQGoAgM;sid=279197814ffd87e27ad1210354ed7e41 με 105€ τη βραδιά με πρωινό! Για να δώσω εγώ τόσα λεφτά τη διανυκτέρευση καταλαβαίνεις πόσο ακριβά είναι τα ξενοδοχεία. Πάντως ήταν καλή επιλογή και από τοποθεσία και το ίδιο το δωμάτιο μια χαρά.

Με τη νέα πτήση της Ryanair από Θεσσαλονίκη βλέπω να ξαναχτυπάω μια Κοπεγχάγη!
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.723
Likes
14.824
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
σας ευχαριστώ πολύ όλους για τις πληροφορίες σας.
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.723
Likes
14.824
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι

duty_free

Member
Μηνύματα
903
Likes
3.223
συγγνωμη για το ασχετο της ερωτησης μου αλλα αν κανεις κρατηση μεσω ετζηαν δεν θα ειναι ακριβοτερο απο το αν πηγαινες κατευθειαν στο μπουκινγκ;
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετία ξανά
συγγνωμη για το ασχετο της ερωτησης μου αλλα αν κανεις κρατηση μεσω ετζηαν δεν θα ειναι ακριβοτερο απο το αν πηγαινες κατευθειαν στο μπουκινγκ;
Οχι...και παιρνεις κ τα μιλια
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.380
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom