Ιταλία Πληροφορίες για Μπολόνια και πέριξ

L ALALA

Member
Μηνύματα
15
Likes
6
καλησπερα σας
που ειναι καλυτερο να μεινει καποιος που θα παει πρωτη φορα στην Μπολονια;
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.320
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
καλησπερα σας
που ειναι καλυτερο να μεινει καποιος που θα παει πρωτη φορα στην Μπολονια;
Όσο πιο κοντά στο ιστορικό κέντρο τόσο το καλύτερο, αλλά δεν είναι και παράγοντας όπου πρέπει να σε προβληματίζει, αν βρεις καλή τιμή ας ειναι και λίγο πιο έξω, περπατιέται εύκολα η απόσταση και πλην του λόφου η πόλη είναι φλατ.
 

L ALALA

Member
Μηνύματα
15
Likes
6
Όσο πιο κοντά στο ιστορικό κέντρο τόσο το καλύτερο, αλλά δεν είναι και παράγοντας όπου πρέπει να σε προβληματίζει, αν βρεις καλή τιμή ας ειναι και λίγο πιο έξω, περπατιέται εύκολα η απόσταση και πλην του λόφου η πόλη είναι φλατ.
Ευχαριστώ πολυ

Ιδανικά για μένα είναι η περιοχή γύρα από τη Piazza Magiore, κατά τ 'άλλα όπως είπε και ο @psilos3 η πόλη είναι flat και περπατιέται.
Ευχαριστω πολυ
 

Maria1985

Member
Μηνύματα
19
Likes
8
Καλησπέρα και εμείς θελουμε να πάμε πρώτα μπολονια και μετά με τρένο φλωρεντια είναι κοντά ;επίσης είναι καλη ιδέα να πάρουμε αυτοκίνητο ;τι πρέπει να δούμε οπωσδηποτε μπολονια ;Αν νοικιάσουμε τελικά αυτοκίνητο υπάρχει κάτι να δούμε στη διαδρομη; Ευχαριστω πολύ !
 

apostolosgl

Member
Μηνύματα
65
Likes
135
Καλησπέρα και εμείς θελουμε να πάμε πρώτα μπολονια και μετά με τρένο φλωρεντια είναι κοντά ;επίσης είναι καλη ιδέα να πάρουμε αυτοκίνητο ;τι πρέπει να δούμε οπωσδηποτε μπολονια ;Αν νοικιάσουμε τελικά αυτοκίνητο υπάρχει κάτι να δούμε στη διαδρομη; Ευχαριστω πολύ !
Καλησπέρα, η Φλωρεντία είναι πολύ κοντά στην Μπολόνια, τριάντα πέντε λεπτά περίπου με το τρένο. Για να νοικιάσεις αυτοκίνητο θα πρέπει να έχεις ψαχτεί και να ξέρεις τι και που θέλεις να πας.
Ρίξε μία ματιά εδώ Ιταλία - Μπολόνια- Τοσκάνη με παιδί!
να πάρεις μια ιδέα.
 

Maria1985

Member
Μηνύματα
19
Likes
8
Καλησπέρα, η Φλωρεντία είναι πολύ κοντά στην Μπολόνια, τριάντα πέντε λεπτά περίπου με το τρένο. Για να νοικιάσεις αυτοκίνητο θα πρέπει να έχεις ψαχτεί και να ξέρεις τι και που θέλεις να πας.
Ρίξε μία ματιά εδώ Ιταλία - Μπολόνια- Τοσκάνη με παιδί!
να πάρεις μια ιδέα.
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση :)
Θα διαβάσω τώρα το άρθρο !μηπως γνωρίζεις και κάποιο καλό ξενοδοχείο να μείνω με καλές τιμές γιατί από ότι βλέπω ειδικά φλωρεντια κάτω από 150€ το βράδυ κέντρο δεν βρίσκω :( ευχαριστώ και πάλι
 

antoulini

Member
Μηνύματα
29
Likes
11
Επόμενο Ταξίδι
αγιοι τοποι
Ταξίδι-Όνειρο
θιβετ
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση :)
Θα διαβάσω τώρα το άρθρο !μηπως γνωρίζεις και κάποιο καλό ξενοδοχείο να μείνω με καλές τιμές γιατί από ότι βλέπω ειδικά φλωρεντια κάτω από 150€ το βράδυ κέντρο δεν βρίσκω :( ευχαριστώ και πάλι
Καλημέρα θα ταξιδέψω Φλωρεντία Ιούνιο. Ψάχνοντας για καλή τιμή έκλεισα hotel Margaret. Διπλα στο santa maria novela. Είχε καλές κριτικές. Ελπίζω να είναι εντάξει. Καλό ταξίδι
 

Maria1985

Member
Μηνύματα
19
Likes
8
Καλημέρα θα ταξιδέψω Φλωρεντία Ιούνιο. Ψάχνοντας για καλή τιμή έκλεισα hotel Margaret. Διπλα στο santa maria novela. Είχε καλές κριτικές. Ελπίζω να είναι εντάξει. Καλό ταξίδι
Το είδα και εγώ και μου φαίνεται καλό αλλά δεν έχει τις ημερομηνίες που θελουμε :(
 

elenoul

Member
Μηνύματα
15
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
Τόκυο
Γεια σας παιδες! Τελη Απριλιου πεταω για Μπολονια! Θεωρω οτι 4 βραδια ειναι υπεραρκετα.
Καποια προταση για κοντινες πολεις να μοιρασω καπως τις διανυκτερευσεις;
Φλωρεντια θα την επισκεπτω σε αλλη φαση γιατι θεωρω ειναι ενα ταξιδι απο μονη της
 

apostolosgl

Member
Μηνύματα
65
Likes
135
Γεια σας παιδες! Τελη Απριλιου πεταω για Μπολονια! Θεωρω οτι 4 βραδια ειναι υπεραρκετα.
Καποια προταση για κοντινες πολεις να μοιρασω καπως τις διανυκτερευσεις;
Φλωρεντια θα την επισκεπτω σε αλλη φαση γιατι θεωρω ειναι ενα ταξιδι απο μονη της
Καλησπέρα, δες εδώ: Ιταλία - Μπολόνια- Τοσκάνη με παιδί!
 

alltheworld

Member
Μηνύματα
83
Likes
87
Επόμενο Ταξίδι
Ταϋλάνδης
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Έχω πάει Μπολόνια και τώρα θα πάω για μια έκθεση στην Πάρμα. Από τα κοντινά Φεράρι,Μοντένα, Ραβέννα πιο αξίζει περισσότερο; Μου φαίνονται παρόμοια και μου αρέσει να βλέπω διαφορετικά πράγματα. Εγώ καταλήγω Μόντενα αλλά είναι καθαρά ένστικτο χωρίς να έχει κάποια βάση.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.300
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom