Πληροφορίες για Πάτρα

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ταξίδι-Όνειρο
Ολος ο κόσμος
Αχ,περασα υπεροχα στον Πάτρα!!!
Το μαγαζακι με τα latin venia μου αρεσε ιδαιτερα,αφου μαρεσει ο χορος!
Σε ευχαριστω ιδαιτερα!!:clap::clap::clap::clap::clap::clap:
Ειχε και υπεροχες μερες...ουζακια παραλιακα...
Αχ,υπεροχα!!
Ευχαριστω ολους για τις πληροφοριες!!:clap::clap::clap:
 

Venia

Member
Μηνύματα
242
Likes
57
Επόμενο Ταξίδι
?????
Ταξίδι-Όνειρο
Βόρειος Πόλος
Χαίρομαι πάρα πολύ meli που πέρασες ωραία!!! Να είσαι καλά και να μας ξανάρθεις!!!

Σε ποιο ξενοδοχείο έμεινες τελικά? Πού αλλού πήγες? Θέλω και τις υπόλοιπες εντυπώσεις σου! Για ουζάκια πήγες Βραχνέικα ή στη μαρίνα?

Άντε, σου εύχομαι να ξαναπάς σύντομα εκδρομούλα!!!!!
 

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ταξίδι-Όνειρο
Ολος ο κόσμος
Ξενοδοχειο εμεινα Καστελο.Πολυ καλο!! Και οικονομικο. Ουζακι πηγα ψαθοπυργο(εκει δεν μπορω να πω οτι τρελλαθηκα) και καλυτερα μου αρεσε στο δρομο για πυργο,διπλα στο κυμα...πιο οριτζιναλε!!!
 

Venia

Member
Μηνύματα
242
Likes
57
Επόμενο Ταξίδι
?????
Ταξίδι-Όνειρο
Βόρειος Πόλος
Ξενοδοχειο εμεινα Καστελο.Πολυ καλο!! Και οικονομικο. Ουζακι πηγα ψαθοπυργο(εκει δεν μπορω να πω οτι τρελλαθηκα) και καλυτερα μου αρεσε στο δρομο για πυργο,διπλα στο κυμα...πιο οριτζιναλε!!!
Δεν τρελλάθηκες στο χωριό του μπαμπά μου???? :haha: Τέλος πάντων, σε συγχωρώ... Πάντως, το καλοκαίρι είσαι κι εκεί δίπλα στο κύμα. Απλά, τα Βραχνέικα που πήγες είναι κοσμοπολίτικα όλο το χρόνο κι όχι μόνο το καλοκαίρι όπως ο Ψαθόπυργος!
 

damasta

Member
Μηνύματα
192
Likes
393
Επόμενο Ταξίδι
ιού επιτρέποντος ΠΑΝΤΟΥ
2 ενηλικες και 2 ανηλικοι (15χρ.+11χρ.) ετοιμαζονται να επισκεφτουν τηνΠατρα ανημερα του καρναβαλιου.ολοι για πρωτη φορα και στην πολη και στο καρναβαλι της.
η σκεψη ειναι παρκαρω το αμαξι και αλητευω στην πολη πεζη.
οποτε οι αποριες ειναι:
-που παρκαρω με ασφαλεια το αμαξι;
-μαλλον θα ειμαστε Πατρα απο νωρις αρα να κανουμε μια βολτα απο τα ψηλα αλωνια ή θα υπαρχουν δρωμενα στην πολη;
-για φαγητο σκεφτομαστε κατι προχειρο(ειτε κατι στο χερι ειτε κατι σε μεζε).προτεινετε κατι;
-τι δεν πρεπει να χασουμε την συγκεκριμενη μερα;
 

mio gps

Member
Μηνύματα
1.174
Likes
180
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
venia εγραψες!!!!!!!!!!!!! πιο καλυτερη απαντηση δυσκολα μπορεις να βρεις!!!
melia...μαρεσει πολυ αυτο το nick!!....κυττα επισης το Patra Pallas ωραιο ξενοδοχειο,διπλα στα κτελ,200μ απο Αγ Νικολαου με μια εξαιρετη θεα της αιθουσας πρωινου και τιμη γυρω στα 75-85 ευρω.παρκινγκ δωρεαν μπροστα στο ξενοδοχειο.
Ωποσδηποτε!!! να δοκιμασεις τις νοστιμιες στο ¨απεναντι απο το Ωδειο",δεν ειναι τυχαιο που ολοι οι θεατρανθρωποι το επισκεπτονται ...θα δοκιμασεις γευσεις διαφορετικες στα καθημερινα μας πιατα,και τιμες μια χαρα.
πως θα πας...με τα ποδια...πλ Γεωργιου...σκαλακια της γεροκωστοπουλου..εκλαφρψς αριστερα το αρχαιο τειχος και σε 50μ επι της Γερμανου θα το δεις.
θα περασεις τελεια ,οι πατρινοι ειναι εξω καρδια και εχουν αρχισει τα προεορτια του καρναβαλιου.
αν σαρεσει ο στοκας απο ΠΥΞ ΛΑΞ...θα σου πω που θα τον απολαυσεις....
καλα να περασεις!!!!;);)
 

mio gps

Member
Μηνύματα
1.174
Likes
180
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
2 ενηλικες και 2 ανηλικοι (15χρ.+11χρ.) ετοιμαζονται να επισκεφτουν τηνΠατρα ανημερα του καρναβαλιου.ολοι για πρωτη φορα και στην πολη και στο καρναβαλι της.
η σκεψη ειναι παρκαρω το αμαξι και αλητευω στην πολη πεζη.
οποτε οι αποριες ειναι:
-που παρκαρω με ασφαλεια το αμαξι;
-μαλλον θα ειμαστε Πατρα απο νωρις αρα να κανουμε μια βολτα απο τα ψηλα αλωνια ή θα υπαρχουν δρωμενα στην πολη;
-για φαγητο σκεφτομαστε κατι προχειρο(ειτε κατι στο χερι ειτε κατι σε μεζε).προτεινετε κατι;
-τι δεν πρεπει να χασουμε την συγκεκριμενη μερα;
θα γινεται χαμος!!!!!!!!!!!!!!!!
απλα δε παρκαρεις πουθενα κεντρο!!!!!
κυτα προς πελεκανεικα για παρκινγκ....αν ησουν περισσοτερο γνωστης θα σου ελεγα απο γουναρη εως προσφυγικα.ακομα και αγιο ανδρεα νοσοκομειο..πας με ποδια μεσω της γερμανου και της γεροκωστοπουλου.
φαγητο δεν εχεις προβλημα!!!
τι δεν πρεπει να χασεις....χμμ!!η μερα σου θα περασει με απιστευτη ορθοστασια,βολτες και παραστασεις...το βραδυ αργα θα καει ο καρναβαλος.προτεινω να δεις το θεαμα απο τα σκαλια της αγιου νικολαου...πιατο η πολη.
ομως θα το πω και ας σε απογοητευσω.αν φυγετε αυθημερον...ετοιμασου για ενα 5ωρο μεχρι να φθασετε κορινθο!!!!!!
 

damasta

Member
Μηνύματα
192
Likes
393
Επόμενο Ταξίδι
ιού επιτρέποντος ΠΑΝΤΟΥ
θα ερθουμε και θα φυγουμε απο προς Πυργο.γι αυτο και η "επιχειρηση:πατρινο καρναβαλι"
mio gps σε ευχαριστω για την απαντηση σου
 

mio gps

Member
Μηνύματα
1.174
Likes
180
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
θα ερθουμε και θα φυγουμε απο προς Πυργο.γι αυτο και η "επιχειρηση:πατρινο καρναβαλι"
mio gps σε ευχαριστω για την απαντηση σου
ωραια!! μοιλις δεις το Vesso περασετο και μετα απο καμια 500 μετρα μπες δεξια και οπου βρεις παρκαρε.σιγουρα θα βρεις...περπατωντας θα δεις τον αγ ανδρεα οποτε καταλαβαινεις οτι το πανηγυρι αρχιζει...:clap:
 

damasta

Member
Μηνύματα
192
Likes
393
Επόμενο Ταξίδι
ιού επιτρέποντος ΠΑΝΤΟΥ
απιστευτη παρεϊστικη ατμοσφαιρα στο Πατρινο καρναβαλι.περασαν νερακι οι ωρες τις ορθοστασιας.μονο στο τελος καταλαβαμε την κουραση,καθως και το πληθος του κοσμου που επισκεφθηκε την πολη την ημερα του καρναβαλιου.
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Να συμπληρώσω κι εγώ, μαγικά τα πυροτεχνήματα :)
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.504
Likes
8.027
Kαποια κεντρικα παρκινγκ την μερα του καρναβαλιου ηταν ανοιχτα και δωρεαν γεγονος που μας εξυπηρετησε αφανταστα.

Για καφε μου αρεσαν:
- ΠΟΙΚΙΛΗ ΣΤΟΑ (Ρηγα Φεραιου και Παντανασσης). Ουσιαστικα ειναι καλλιτεχνικο στεκι που φιλοξενει εκθεσεις, lives κλπ... το περιβαλλον ζεστο και το κλιμα παρειστικο.
- SOCIETY (Πλατεια Γεωργιου). Ωραιος καφες, ωραιος χωρος και ιδιαιτερη πινελια το εσωτερικο αιθριο.
- To cafe του ξενοδοχειου BYZANTINO (Ρηγα Φεραιου). Ηταν παλιο αρχοντικο που ανακαινιστηκε διατηρωντας ομως την ατμοσφαιρα του 19ου αιωνα θυμιζοντας μπιστρο περασμενων εποχων.

Για φαγητο:
- GINGER (Ρηγα Φεραιου). Για να ειμαι ειλικρινης εφαγα ψητο φιλετο και λαχανικα οποτε δεν μπορω να εχω σφαιρικη αποψη για την κουζινα, ομως το περιβαλλον ειναι πολυ ωραιο, μοντερνο και πολυτελες.

Για ποτο σταθερα ψηφιζω:
- DIVANI (εχει μεταφερθει απο παραλια Ροιτικων στην παραλια Βραχνεικων αν δεν κανω λαθος τα ορια των χωριων). Ειναι ενας πολυχωρος με καταπλητικη διακοσμηση, τελεια κοκτεηλ, πολυ ξεχωριστη μουσικη και θεματικες βραδυες/εκθεσεις φωτογραφιας κλπ..... Πολυ ωραιο και για καλοκαιρι.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.218
Μηνύματα
883.971
Μέλη
38.907
Νεότερο μέλος
Chrysostomos

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom