Βουλγαρία Πληροφορίες για Σόφια, Βουλγαρία

mysteredgar

Member
Μηνύματα
319
Likes
1.127
Επόμενο Ταξίδι
Αργεντινή
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κιλιμάντζαρο
Ναι, αξίζουν αρκετά αν και συνήθως η ποιοτητα τους εξαρτάται από τον ξεναγό που θα πετύχεις. Παρ'ολα αυτά εγώ τα προτείνω γενικά σε όλες τις πολεις για μια γρήγορη γεύση του τόπου.
 

Στάθης

Member
Μηνύματα
504
Likes
979
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ισλανδία
Τέλεια! Κατά πάσα πιθανότητα θα δοκιμάσουμε και εμείς τα free walking tour στη Σόφια.
Από συνάλλαγμα που συμφέρει να κάνουμε? Έχει κοντά στο κέντρο?
 

mysteredgar

Member
Μηνύματα
319
Likes
1.127
Επόμενο Ταξίδι
Αργεντινή
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κιλιμάντζαρο
Εγώ είχα αλλάξει χρήματα μέσα σε ένα κατάστημα Πειραιώς κοντά στον σταθμό Serdıka, αν θυμάμαι καλά . Ακόμη, στο αεροδρομιο μπορείς να πληρώσεις τα εισιτήρια του μετρό με κάρτα οπότε δεν θα έχεις πρόβλημα να πας στην πόλη και να κάνεις εκεί συνάλλαγμα.
 

Στάθης

Member
Μηνύματα
504
Likes
979
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ισλανδία
Ωραία,ευχαριστώ και πάλι! Θα διαβάσω και τις ιστορίες και αν είναι κάτι άλλο θα επανέλθω! :lol:
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.412
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Καλημέρα σε όλους! Σε ποιο μέρος στη Σόφια πιστεύετε αξίζει να μείνουμε ?
 
Last edited:

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.726
Επόμενο Ταξίδι
?
Καλημέρα σε όλους! Σε ποιο μέρος στη Σόφια πιστεύετε αξίζει να μείνουμε ?
Οπουδήποτε στο κέντρο. Περιοχή Serdica, λεωφόρος Vitosha, λεωφόρος Tsar Osvoboditel, και γύρω από τον καθεδρικό Alexander Nevski.
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.412
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.726
Επόμενο Ταξίδι
?
Δεν το λες και μακριά αλλά όχι και στην καρδιά των σημείων ενδιαφέροντος! Το κέντρο της Σόφιας δεν είναι μεγάλο και η περιοχή που αναφέρεις θεωρείται κέντρο. Όμως προσπάθησε να είσαι κοντά στα σημεία που έγραψα πιο πάνω. Άνοιξε τον χάρτη για να καταλάβεις τη δομή της πόλης και να δεις τις περιοχές.
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.412
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Δεν το λες και μακριά αλλά όχι και στην καρδιά των σημείων ενδιαφέροντος! Το κέντρο της Σόφιας δεν είναι μεγάλο και η περιοχή που αναφέρεις θεωρείται κέντρο. Όμως προσπάθησε να είσαι κοντά στα σημεία που έγραψα πιο πάνω. Άνοιξε τον χάρτη για να καταλάβεις τη δομή της πόλης και να δεις τις περιοχές.
Ναι κατάλαβα τι εννοείς. Όμως η τιμή του μαζί με Δωρεάν Πάρκινγκ για το αμάξι νομίζω είναι πολύ καλή για 2 βράδια! 78 ΕΥΡΩ! Έχεις να προτείνεις κάτι καλύτερο με δωρεάν πάρκινγκ?
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.726
Επόμενο Ταξίδι
?
Ναι κατάλαβα τι εννοείς. Όμως η τιμή του μαζί με Δωρεάν Πάρκινγκ για το αμάξι νομίζω είναι πολύ καλή για 2 βράδια! 78 ΕΥΡΩ! Έχεις να προτείνεις κάτι καλύτερο με δωρεάν πάρκινγκ?
Αν υπαρχει το θεμα του παρκινγκ τοτε κλειστο. Δεν εχω κατι υποψιν. Εισαι 15 λεπτα περπατημα απο το κεντρο Serdika και 30 απο τον Καθεδρικο. Ουτε κοντα ουτε μακρια.
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.702
Likes
11.121
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική
Όπως και να έχει τα ταξί στη Σόφια είναι εξευτελιστικά φθηνά (συν πολύ καλά ποιοτικά). Και λίγο πιο έξω από το "καράκεντρο" να μείνει κανείς, αν είναι κουρασμένος πχ το βράδυ παίρνει ένα ταξί και πληρώνει ψιλολόγια.
 

escursione

Member
Μηνύματα
1.412
Likes
4.501
Εγώ στη Σόφια έμεινα στο Sofia Place Hotel που βρίσκεται στο κατάκεντρο 2 λεπτά από το πεζόδρομο της Vitosha μεγάλο δωμάτι, ωραίο πρωινό, πεντακάθαρο, σχετικά οικονομικό άριστη επιλογή. Είχε και πάρκινγκ στο υπόγειο που κατέβασε το αυτοκίνητο με ασανσέρ (λίγο φασαρία το ανεβοκατέβασμα αλλά εγώ το άφησα την πρώτη μέρα και το πήρα την τελευταία). Αν θυμάμαι καλά έξτρα χρέωση 10 λέβα την ημέρα αλλά επειδή δεν είχε πολλές θέσεις απαιτούσε τηλεφωνική κράτηση.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.624
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom