Βουλγαρία Πληροφορίες για Σόφια, Βουλγαρία

pappoy

Member
Μηνύματα
10
Likes
8
Καλησπέρα,
Υπάρχει κάποιος που να ξέρει καλά από περιοχές στη Σοφια προς αποφυγή? απο θέμα κακόφημης γειτονιας κλπ.
Έχω κλεισει ξενοδοχείο κοντά στο σταθμό μετρό Opalchenska 1 km στην ευθεία από τον κεντρικό (απ οτι εχω καταλάβει) σταθμό Serdika. Είναι οκ με τα πόδια;
 
Μηνύματα
234
Likes
925
Επόμενο Ταξίδι
Μαρόκο
Καλησπέρα,
Υπάρχει κάποιος που να ξέρει καλά από περιοχές στη Σοφια προς αποφυγή? απο θέμα κακόφημης γειτονιας κλπ.
Έχω κλεισει ξενοδοχείο κοντά στο σταθμό μετρό Opalchenska 1 km στην ευθεία από τον κεντρικό (απ οτι εχω καταλάβει) σταθμό Serdika. Είναι οκ με τα πόδια;
Ημουν Σόφια το Σ/Κ που πέρασε και εμένα ακόμα ποιο πέρα απο εκέι που θα μέινεις. Μια χάρα είναι εκέι που έκλεισε. Καθέ μέρα περπάταγα πρώι -βράδυ. Κάνενα πρόβλημα. Είναι πολύ ήρεμα
 

escursione

Member
Μηνύματα
1.412
Likes
4.501
Καλησπέρα,
Υπάρχει κάποιος που να ξέρει καλά από περιοχές στη Σοφια προς αποφυγή? απο θέμα κακόφημης γειτονιας κλπ.
Έχω κλεισει ξενοδοχείο κοντά στο σταθμό μετρό Opalchenska 1 km στην ευθεία από τον κεντρικό (απ οτι εχω καταλάβει) σταθμό Serdika. Είναι οκ με τα πόδια;
Εαν πας με αυτοκίνητο οπωδήποτε να αγοράσεις ηλεκτρονική βινιετα. Τέρμα το αυτοκόλλητο που κολουσαμε στο τζάμι. Πλέον σταματάνε και το ψάχνουν σαν τρελοί. Πρόσφατα με σταμάτησαν 2 φορές μόνο για αυτό και η δεύτερη λίγο πριν τα βουλγαρικα σύνορα προς Ελλάδα. Επίσης μου είπαν Βούλγαροι ότι κυκλοφορούν αυτοκίνητα που σκαναρουν τη πινακίδα και ελέγχουν αν έχεις ή όχι. Επίσης προσοχή στα όρια έχει πολλές κάμερες παντού στους δρόμους.
 

Stelios123

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπέρα
Μέχρι τι ώρα το βράδυ λειτουργεί το μετρό από το αεροδρόμιο της Σόφιας για το κέντρο;
 

pantelis08

Member
Μηνύματα
52
Likes
5
Γειά σας παιδιά. Θα ταξιδέψουμε σοφια για 4 μέρες. Θα νοικιάσουμε αυτόκινητο από τη σοφία και για τις 4 μέρες. Οι απορίες που θέλω να κάνω είναι. Μπορώ να ταξιδέψω με ενοικιαζόμενο από σοφια προς Θεσσαλονίκη? Και εάν ναι υπάρχουν διόδια και κανονισμοί που πρέπει να ακολουθήσουμε? Τι Πρέπει να προσεξουμε? 2ον το ξενοδοχείο στην σοφια δεν διαθέτει πάρκινγκ. Είναι εύκολο να βρω καπου για να αφήνω το βράδυ? 3ον Επίσης μια από αυτές τις μέρες σκεφτόμαστε να πάμε στο sunny beach στην Βάρνα. Είναι εύκολη διαδρομή και πόση ώρα θέλουμε για να πάμε? Ευχαριστώ πολύ.
 

Bobcat89

Member
Μηνύματα
190
Likes
193
Επόμενο Ταξίδι
ΙΝΔΟΝΗΣΙΑ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΚΑΝΚΟΥΝ
κάποιο καλό ανταλακτηριο??αξιζει να κανω στο αεροδρομιο?η στο κεντρο οταν φτασω?να πληρωσω με πιστωτικη στο αεροδρομιο?
 

Klair

Member
Μηνύματα
2.190
Likes
25.363
Ονειρεμένο Ταξίδι
Υπερσιβηρικός
κάποιο καλό ανταλακτηριο??αξιζει να κανω στο αεροδρομιο?η στο κεντρο οταν φτασω?να πληρωσω με πιστωτικη στο αεροδρομιο?

@Bobcat89

1) Στον κεντρικό πεζόδρομο Vitosha έχει ανταλλακτήρια με καλές ισοτιμίες.

2) Όχι στο αεροδρόμιο.

3) Στο κέντρο όταν φτάσεις.

4) Τα μηχανήματα στο metro δέχονται και κάρτες και μετρητά.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.110
Μηνύματα
880.635
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom