Τήνος Πληροφορίες για Τήνο

thanos75

Member
Μηνύματα
1.364
Likes
3.409
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Καλιφόρνια-Χαβάη
Αχ τι πολλες και χρησιμες συμβουλες σε ευχαριστω παρα πολυ φιλε Θανο!!!
Βασικα η μανουλα ειναι μικρουλα σε ηλικια οποτε δεν εχει θεμα με το περπατημα.
Απο παραλιες ποιες προτεινεις;
Αααα και κατι ακομα υπαρχει η δυνατοτητα εκδρομων σε αλλα κοντινα νησακια με τουριστικα καραβακια οπως σε αλλα νησια;
Μπορεί να σου φανεί περίεργο αυτό που θα πω, αλλά όλες τις παραλίες τις βρήκα συμπαθητικές. Δεν θυμάμαι κάποια να με εντυπωσίασε ιδιαίτερα, όπως δεν θυμάμαι κ κάποια να με απογοήτευσε! Την εποχή πάντως που ΘΑ πάτε ακόμα κ οι πιο πολυσύχναστες όπως ο άγιος Φωκάς η ο αη Γιάννης Πόρτο θα είναι μια χαρά. Σίγουρα χαρτιά σε περίπτωση αέρα είναι ο όρμος Γιαννάκη (επινειο της καρδιανης) κ ο όρμος των υστερνιων κατω από τα υστερνια -και οι δύο στα δυτικα. Έχω ακούσει εξαιρετικά λόγια για τις ανατολικές παραλίες όπως την κολυμπήθρα κ τη λιβαδα αλλά λόγω αέρα ποτέ μου δεν κατάφερα να πάω. Εάν ο καιρός είναι γλυκός, επιδιωξτε να τις δείτε. Όσο για τα καραβάκια, θυμάμαι ότι είχα δει στο παλιό λιμάνι ένα σκάφος που έκανε εκδρομές στη Δήλο. Μου φάνηκε περίεργο κ ταυτόχρονα ενδιαφέρον. Δεν ξέρω εαν υπάρχει ακόμα...Τέλος ας μην ξεχνάς ότι η Σύρος κ η Μύκονος είναι σε απόσταση αναπνοής για κάποια μονοήμερη
 

stathis23

Member
Μηνύματα
66
Likes
8
Ευχαριστουμε παρα πολυ για ολες τις πληροφοριες.

θα παω με την κοπελα μου και θα συμπέσουμε και με καποιους φιλους.

Διαμονή εκλεισα στο Anemos-tinos. Αν έχει μεινει κάποιος ας μου πει την αποψή του :)
 

tiniakos

Member
Μηνύματα
39
Likes
10
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Καλό φαίνεται και είναι και πολύ κοντά σε παραλία για μπάνιο.
Από την χώρα της Τήνου απέχει 10 λεπτά με το αυτοκίνητο
 

stathis23

Member
Μηνύματα
66
Likes
8
Λοιπόν κλείσαμε και το δωμάτιο και λειπουν μονο τα εισιτήρια .

Απο καράβια ανάμεσα σε Golden Start ferries kai Cyclades Fast Ferries ποιο θα επιλέγατε? ίδιες τιμές, ιδια σχεδόν διάρκεια και ίδια ωράρια.
 

tiniakos

Member
Μηνύματα
39
Likes
10
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Προτίμησε το Superferry είναι κάπως μεγαλύτερο και πιο άνετο.
Το Αικατερίνη και το Άνδρος πιο μικρά και κουνάνε πιο πολύ αν έχει μποφόρ σε σχέση με το θεολόγος της ίδια εταιρείας
Εγώ πέρυσι ταξίδεψα τις πιο πολλές φορές με το superrunner της golden star. Έκανε το Ραφήνα - Τήνο 2.5 ώρες όταν τα συμβατικά έκαναν 4 ώρες και ήταν μόνο 2 ευρώ πιο ακριβό,ασε που ήταν αριθμημένη η θέση σου και δεν είχες φόβο να τη βγάλεις σε πλαστική καρέκλα .
 

stathis23

Member
Μηνύματα
66
Likes
8
Προτίμησε το Superferry είναι κάπως μεγαλύτερο και πιο άνετο.
Το Αικατερίνη και το Άνδρος πιο μικρά και κουνάνε πιο πολύ αν έχει μποφόρ σε σχέση με το θεολόγος της ίδια εταιρείας
Εγώ πέρυσι ταξίδεψα τις πιο πολλές φορές με το superrunner της golden star. Έκανε το Ραφήνα - Τήνο 2.5 ώρες όταν τα συμβατικά έκαναν 4 ώρες και ήταν μόνο 2 ευρώ πιο ακριβό,ασε που ήταν αριθμημένη η θέση σου και δεν είχες φόβο να τη βγάλεις σε πλαστική καρέκλα .
Ευχαριστώ πολυ για τις πληροφορίες.

Και εγω με το Superrunner θα πήγαινα αλλα θα εχω και το σκυλο μαζί και επειδή ειναι μεγαλόσωμος το βλέπω λιγο δύσκολο γενικά αν δεν εχει εξωτερικο χώρο που θα τον εχω?

Ευχαριστω πολυ παντως
 

VALANTIS_p

Member
Μηνύματα
151
Likes
46
Επόμενο Ταξίδι
Αναλόγως τα λεφτά μου...
Ταξίδι-Όνειρο
Kόστα Ρίκα
Παίδες, ετοιμάζομαι για Τήνο σε 2 βδομάδες, στα ξαφνικά..
Θα διαβάσω κ θα ρωτήσω πράγματα. 1η κ επείγουσα ερώτηση, οι παραλίες και τα αξιοθέατα είναι προσβάσιμα όλα με απλό επιβατικό αμάξι ή χρειάζεται κάτι πιο ψηλό?
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.659
Likes
50.483
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Παίδες, ετοιμάζομαι για Τήνο σε 2 βδομάδες, στα ξαφνικά..
Θα διαβάσω κ θα ρωτήσω πράγματα. 1η κ επείγουσα ερώτηση, οι παραλίες και τα αξιοθέατα είναι προσβάσιμα όλα με απλό επιβατικό αμάξι ή χρειάζεται κάτι πιο ψηλό?
Εμείς δεν είχαμε δυσκολία με μηχανάκι της πλάκας και δεν είδα κάπου ψηλό αμάξι.
 

melissokomos

Member
Μηνύματα
110
Likes
125
Επόμενο Ταξίδι
Δέχομαι προτάσεις
Ταξίδι-Όνειρο
Ο ΓΥΡΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ
Παίδες, ετοιμάζομαι για Τήνο σε 2 βδομάδες, στα ξαφνικά..
Θα διαβάσω κ θα ρωτήσω πράγματα. 1η κ επείγουσα ερώτηση, οι παραλίες και τα αξιοθέατα είναι προσβάσιμα όλα με απλό επιβατικό αμάξι ή χρειάζεται κάτι πιο ψηλό?
όλα εύκολα και προσβάσιμα να γυρίσετε τα χωριά της είναι μοναδικά και πανέμορφα αξίζει τον κόπο και γευτείτε την τοπική κουζίνα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.170
Μηνύματα
882.791
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom