Ταϊλάνδη Πληροφορίες για Ταϊλάνδη

Μηνύματα
135
Likes
261
Επόμενο Ταξίδι
Κεντρική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Poda μονο του η ως μερος του 4island tours
Πως αξιζει;
Καλησπέρα! Αν ξαναπήγαινα θα πήγαινα μόνο Poda. Έχει πάρα πολύ κόσμο στα υπόλοιπα νησάκια του[ Tup Island (Tale wek) Chicken Island(Koh Gai)]. Ωστόσο στο συγκεκριμένο tour περιλαμβάνεται και βόλτα στην Railay beach. Ίσως τα συνδυάσεις έτσι για να μην ξαναπηγαίνεις Railay(αν και αξίζει να κάτσεις ώρες εκεί κατά την γνώμη μου).
 
Μηνύματα
15
Likes
10
Καλησπέρα! Αν ξαναπήγαινα θα πήγαινα μόνο Poda. Έχει πάρα πολύ κόσμο στα υπόλοιπα νησάκια του[ Tup Island (Tale wek) Chicken Island(Koh Gai)]. Ωστόσο στο συγκεκριμένο tour περιλαμβάνεται και βόλτα στην Railay beach. Ίσως τα συνδυάσεις έτσι για να μην ξαναπηγαίνεις Railay(αν και αξίζει να κάτσεις ώρες εκεί κατά την γνώμη μου).
Θα εχω ηδη μια μερα αφιερωμενη στην Railay
Χμμ
Εχω μπερδευτει 😊
 
Μηνύματα
135
Likes
261
Επόμενο Ταξίδι
Κεντρική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία

alltheworld

Member
Μηνύματα
83
Likes
87
Επόμενο Ταξίδι
Ταϋλάνδης
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Καλημέρα και με το καλό να πάς. Όπως είπαν και τα παιδιά Krabi τότε. Πολλές επιλογές για εκδρομές σε νησιά. Και καλύτερες τιμές (τουλάχιστον όταν είχαμε πάει εμείς) σε σχέση με Phuket).
Σας ευχαριστώ όλους. Και πάλι τυφλή πίστη στο φόρουμ και έκλεισα Κραμπι. Βασικά Κο Σαμούι ήθελα, αλλά μέχρι να το αποφασίσω τα αεροπορικά πήγαν στα ύψη και δεν έχει μεγάλη διαφορά
 

dimis87

Member
Μηνύματα
125
Likes
47
Επόμενο Ταξίδι
Καραιβικη
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνια
Σας ευχαριστώ όλους. Και πάλι τυφλή πίστη στο φόρουμ και έκλεισα Κραμπι. Βασικά Κο Σαμούι ήθελα, αλλά μέχρι να το αποφασίσω τα αεροπορικά πήγαν στα ύψη και δεν έχει μεγάλη διαφορά
Από που πετάς ;ποια πόλη ;
 

traveller@86

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπέρα σε όλους! Υπάρχει κάποιος που να έχει πάει στην Ταϊλάνδη πρόσφατα; Απαιτείται βίζα ή κάποιο άλλο παρόμοιο έγγραφο τύπου ESTA; Ευχαριστώ.
 

poised

Member
Μηνύματα
874
Likes
6.469
Όχι για έως 45 μέρες για τουριστικούς λόγους, αλλά από Απρίλη (αν δεν κάνω λάθος) μπαίνει "τουριστικός φόρος" κάπου 10$ ανά άτομο.
 

vrea

Member
Μηνύματα
233
Likes
212
Καλησπέρα!! Εχω τις ακόλουθες απορίες...

1. Από Μπανγκοκ πως κινούμε σε Πλωτή Αγορά και Αγιουτάγια? Εχετε να προτείνετε κάποιον οδηγό για τις μεταφορές που θα μπορούσε να μας εξυπηρετήσει?

2. Από χρήματα τι κάνω? Χρειάζονται μετρητά? Από που να βγάλω?

3. Εκδρομές από Τσιαγκ Μάι - τι αξίζει?

4. Αγορές και σημεία με ωραία αυρα που δεν πρέπει να χάσουμε?

5. Ταξί από αεροδρόμιο Μπανγκοκ? Τι πρέπει να ξέρω?

6. Πληροφορίες για φαγητό / εστιατόρια Μπανγκοκ και Τσιαγκ Μαι που δεν πρέπει να χασουμε

Ευχαριστώ πολύ πολύ εκ των προτέρων για την βοήθεια και τις οδηγίες σας :)
 
Last edited:

Яна

Member
Μηνύματα
262
Likes
288
Καλησπέρα σε όλους! Υπάρχει κάποιος που να έχει πάει στην Ταϊλάνδη πρόσφατα; Απαιτείται βίζα ή κάποιο άλλο παρόμοιο έγγραφο τύπου ESTA; Ευχαριστώ.
Μέχρι το προηγούμενο καλοκαίρι που πήγα, όχι.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.779
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom