Ταϊλάνδη Πληροφορίες για Ταϊλάνδη

whoknows

Member
Μηνύματα
742
Likes
2.228
Επόμενο Ταξίδι
Στο φεγγαρι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Στο κεντρο της Γης
γιατι να πατε απο κραμπι στο μπανγκογκ και μετα ξανα πισω πουκετ οταν μπορειτε μια χαρα να πατε απο κραμπι με καραβι πι πι , απο κει πουκετ και απο κει μπανγκοκ?
πιο cost effective ειναι ετσι..
 

stafos30

Member
Μηνύματα
41
Likes
98
γιατι να πατε απο κραμπι στο μπανγκογκ και μετα ξανα πισω πουκετ οταν μπορειτε μια χαρα να πατε απο κραμπι με καραβι πι πι , απο κει πουκετ και απο κει μπανγκοκ?
πιο cost effective ειναι ετσι..
Ακριβώς το ίδιο πράγμα σκέφτηκα και ήθελα να τους προτείνω κι εγώ... Αν υποθέσουμε ότι η πτήση επιστροφής από Πουκετ- Αθήνα δεν αλλάζει είναι προτιμότερο την εσωτερική πτήση Μπανγκόκ-Πουκετ να την αφήσετε στο τέλος την μέρα που φεύγετε δηλαδή.
 
Last edited:

dino4tennis

Member
Μηνύματα
37
Likes
28
Τα Πι Πι έχουν γίνει πλέον τόσο τουριστικά που δεν νομίζω πως αξίζει να κάνει κανείς και διανυκτέρευση.Τα βλέπεις μια χαρά με ημερήσια κρουαζιέρα που έχει και από το Κραμπι αλλά και από Πουκέτ. Τώρα για τα ξενοδοχεία.Εγω που πάω χρόνια από το 2005,νοικιαζω διαμέρισμα με το μήνα αλλά έχει και με λιγότερες ημέρες και έρχεται πολύ φθηνότερα.Και σίγουρα από Κραμπι πας πρώτα Πουκέτ που είναι κοντά με καράβι και της γραμμής αλλά και ημερήσιες κρουαζιέρες.
 

stelios2000

Member
Μηνύματα
6
Likes
2
γιατι να πατε απο κραμπι στο μπανγκογκ και μετα ξανα πισω πουκετ οταν μπορειτε μια χαρα να πατε απο κραμπι με καραβι πι πι , απο κει πουκετ και απο κει μπανγκοκ?
πιο cost effective ειναι ετσι..

εχουμε αναχωρηση για αθηνα απο πουκετ
ευχαριστω
 
Μηνύματα
5
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Ταύλανδη- Σύδνεϋ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ζάμπια
Γεια σας και από εμένα, ετοιμάζουμε με το αγόρι φέτος τον Νοέμβριο το πρώτο μας ταξίδι εκτός Ευρώπης.. επειδή το οργανώνουμε μόνοι μας θεωρήσαμε.πως κάτι πιο βατό όπως η ταυλανδη, που υπάρχουν πολλές πληροφορίες, είναι ιδανική.. το πρόγραμμα του έχουμε σκεφτεί έχει ως εξής.

10 νοε αναχώρηση από Αθήνα
11-13 Νοεμβρίου Bangkok
13-16 νοεμβριου Chiang Mai
16-17 Νοεμβρίου phucket
17-18 Νοεμβρίου khao sok
18-19 Νοεμβρίου khao lak
19-20 Νοεμβρίου phucket

Αναχώρηση από πουκετ για Σίδνεϋ σε συγγενής..

Πιστεύετε είναι εφικτό ταξίδι σαν αποστάσεις.. οι μεταφορές από bangok σε chiang mai και από chiang mai για phucket θα γίνουν με εσωτερικές πτήσεις και τα υπόλοιπα με λεωφορείο..

Είμαι ανοιχτή σε όλες τις προτάσεις.. αφού τα μόνα που έχουν κλείσει είναι η άφιξη και η αναχώρηση.

Σας ευχαριστούμε εκ των προτέρων.!
 

Despinadmk

Member
Μηνύματα
288
Likes
1.122
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλασκα... <3
Γεια σας και από εμένα, ετοιμάζουμε με το αγόρι φέτος τον Νοέμβριο το πρώτο μας ταξίδι εκτός Ευρώπης.. επειδή το οργανώνουμε μόνοι μας θεωρήσαμε.πως κάτι πιο βατό όπως η ταυλανδη, που υπάρχουν πολλές πληροφορίες, είναι ιδανική.. το πρόγραμμα του έχουμε σκεφτεί έχει ως εξής.

10 νοε αναχώρηση από Αθήνα
11-13 Νοεμβρίου Bangkok
13-16 νοεμβριου Chiang Mai
16-17 Νοεμβρίου phucket
17-18 Νοεμβρίου khao sok
18-19 Νοεμβρίου khao lak
19-20 Νοεμβρίου phucket

Αναχώρηση από πουκετ για Σίδνεϋ σε συγγενής..

Πιστεύετε είναι εφικτό ταξίδι σαν αποστάσεις.. οι μεταφορές από bangok σε chiang mai και από chiang mai για phucket θα γίνουν με εσωτερικές πτήσεις και τα υπόλοιπα με λεωφορείο..

Είμαι ανοιχτή σε όλες τις προτάσεις.. αφού τα μόνα που έχουν κλείσει είναι η άφιξη και η αναχώρηση.

Σας ευχαριστούμε εκ των προτέρων.!
Καλημέρα! :)

Εντάξει, είναι ένα πολύ λάχα-λάχα πρόγραμμα. Δεν ξέρω τι θέλετε να κάνετε στο Πουκέτ αλλά αν καταλαβαίνω σωστά από το πρόγραμμα σας, ουσιαστικά του δίνετε μόνο μια μέρα. Τι θα προλάβετε να κάνετε? έχει κάποιες εκδρομές απο πουκετ που ίσως σαν ενδιέφεραν. Εάν τελικά δείτε πως σας ενδιαφέρουν οι εκδρομές απο Πουκέτ και απο την στιγμή που θα μετακινηθείτε με εσωτερικές πτήσεις ίσως θα έπρεπε να περιοριστείτε σε Μπανγκόκ, Τσιάνγκ Μαι και Πουκέτ.
Διαφορετικά, περιοριστείτε σε Μπανγκόκ, Πουκέτ και ιιιιιιισως ένα από τα δύο πάρκα που ανέφερες.
 
Last edited:
Μηνύματα
5
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Ταύλανδη- Σύδνεϋ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ζάμπια
Καλημέρα! :)

Εντάξει, είναι ένα πολύ λάχα-λάχα πρόγραμμα. Δεν ξέρω τι θέλετε να κάνετε στο Πουκέτ αλλά αν καταλαβαίνω σωστά από το πρόγραμμα σας, ουσιαστικά του δίνετε μόνο μια μέρα. Τι θα προλάβετε να κάνετε? έχει κάποιες εκδρομές απο πουκετ που ίσως σαν ενδιέφεραν. Εάν τελικά δείτε πως σας ενδιαφέρουν οι εκδρομές απο Πουκέτ και απο την στιγμή που θα μετακινηθείτε με εσωτερικές πτήσεις ίσως θα έπρεπε να περιοριστείτε σε Μπανγκόκ, Τσιάνγκ Μαι και Πουκέτ.
Διαφορετικά, περιοριστείτε σε Μπανγκόκ, Πουκέτ και ιιιιιιισως ένα από τα δύο πάρκα που ανέφερες.
Έυχαριστω πολύ για την άμεση απάντηση,
Στο πουκετ δεν έχουμε δώσει ημέρες γιατί απ' ότι έχουμε διαβάσει είναι κυρίως τουριστικά, για αυτό διαλέξαμε τα υπόλοιπα μέρη.. θα γυρίσουμε εκεί γιατί είναι η πτήση της επιστροφής..
 

Despinadmk

Member
Μηνύματα
288
Likes
1.122
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλασκα... <3
Έυχαριστω πολύ για την άμεση απάντηση,
Στο πουκετ δεν έχουμε δώσει ημέρες γιατί απ' ότι έχουμε διαβάσει είναι κυρίως τουριστικά, για αυτό διαλέξαμε τα υπόλοιπα μέρη.. θα γυρίσουμε εκεί γιατί είναι η πτήση της επιστροφής..
Ωραια! Αν αλλαζα κατι λοιπον απο το πρόγραμμα θα επελεγα να επισκεφθουμε το ενα απο τα δυο πάρκα. Μια μερα μου φαινεται λιγη και για το khao sok και για το khao lak. Επίσης, τον Οκτώβριο συνήθως έχει αρκετές βροχές. Εάν τύχει να βρεχει την μερα που θα ειστε εκεί ισως και να μην καταφερετε να κανετε τιποτα. Ενω αν μείνετε και δευτερη μερα αυξάνετε τις πιθανότητες σας να ευχαριστηθείτε το πάρκο και τις δραστηριότητες που προσφέρουν.
 

dino4tennis

Member
Μηνύματα
37
Likes
28
Το Πουκέτ έχει ωραίες παραλίες.Μετα την Ελληνική θάλασσα που το καλοκαίρι είναι ασυναγώνιστο είναι το καλύτερο δυνατόν για περίοδο Χριστουγέννων που πάω εγώ.Εγω όπως το βλέπω χαρά στο κουράγιο σας για τόσα πολλά σε τόσες ημέρες.
 
Μηνύματα
5
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Ταύλανδη- Σύδνεϋ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ζάμπια
Ωραια! Αν αλλαζα κατι λοιπον απο το πρόγραμμα θα επελεγα να επισκεφθουμε το ενα απο τα δυο πάρκα. Μια μερα μου φαινεται λιγη και για το khao sok και για το khao lak. Επίσης, τον Οκτώβριο συνήθως έχει αρκετές βροχές. Εάν τύχει να βρεχει την μερα που θα ειστε εκεί ισως και να μην καταφερετε να κανετε τιποτα. Ενω αν μείνετε και δευτερη μερα αυξάνετε τις πιθανότητες σας να ευχαριστηθείτε το πάρκο και τις δραστηριότητες που προσφέρουν.
Ευχαριστώ και πάλι για την απάντηση.. σωστή η σκέψη για τα πάρκα.. δεν θα πάμε Οκτώβριο, αλλά 15 Νοέμβριου.. και τότε είναι εποχή βροχών? Γιατί διάβασα ότι από Νοέμβριο και έπειτα έχει ιδανικό καιρο.
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Ευχαριστώ και πάλι για την απάντηση.. σωστή η σκέψη για τα πάρκα.. δεν θα πάμε Οκτώβριο, αλλά 15 Νοέμβριου.. και τότε είναι εποχή βροχών? Γιατί διάβασα ότι από Νοέμβριο και έπειτα έχει ιδανικό καιρο.
Όσο πιο αργά τον Νοέμβρη τόσο καλύτερα. Και στις αρχές καλά είναι, απλά μπορεί να κάνει κάποια ολιγόλεπτη τροπική καταιγίδα.
 
Μηνύματα
133
Likes
260
Επόμενο Ταξίδι
Κεντρική Αμερική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
Καλημέρα σε όλους..
Πλησιάζει το ταξίδι μας στην Ταϋλάνδη και κοιτάζουμε τελευταίες λεπτομέρειες.
Κάτι που είχα ξεχάσει να ρωτήσω. Ξέρει κανείς τί παίζει με κάρτα τραπέζης Revolut; Αξίζει το ρίσκο να έχουμε (εκτός απο τα χρήματα πάνω μας) τα υπόλοιπα χρήματα μας εκεί ή να έχουμε για σιγουριά και μερικά στην κάρτα της Ελληνικής Τράπεζας μας;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.765
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom