Ταϊλάνδη Πληροφορίες για Ταϊλάνδη

AnastasiaSpir

Member
Μηνύματα
11
Likes
5
Καλησπέραα! Ταξιδεύω για Ταιλανδη σε μερικές μέρες και θα ήθελα να ρωτήσω κάποιον που έχει πάει πρόσφατα, εάν αρκεί το πιστοποιητικό εμβολιασμού των 2 δόσεων που έγινε ένα χρόνο πριν ή πρέπει να έχουμε πιστοποιητικό εμβολιασμού πιο πρόσφατο με την Τρίτη δόση του εμβολίου. Επίσης εκτός από πιστοποιητικό εμβολιασμού και διαβατήριο χρειάζεται κάποιο άλλο έγγραφο να εχω μαζί μου για να ταξιδέψω ; (Συγνώμη για τις ανόητες ίσως ερωτήσεις αλλά στο Ίντερνετ που εχω ψάξει δεν μπορώ να βγάλω άκρη ) Έπισης θα ήθελα να ρωτήσω και κάτι ακόμα, το πρόγραμμα είναι μέχρι στιγμης: Μπανγκοκ- πουκετ-φι φι- κραμπι- καο σοκ ; - Μπανγκοκ. Θέλω να ρωτήσω λίγο πληροφορίες γενικά με το καο σοκ γιατί σκεφτόμαστε να μείνουμε ένα 3 ημερο και εκεί, όμως στο Ίντερνετ δεν βρίσκω πολλά πράγματα. Αρχικά πως από κραμπι μπορώ να πάω καο σοκ και επίσης για να πάω μετά Μπανγκοκ υπάρχει κάποιο τραινο ή κάποιο λεωφορείο που να πηγαίνει Μπανγκοκ ή θα πρέπει να γυρίσω ξανά κραμπι ή πουκετ και να πάω αεροπορικός; Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων 🙂🙂
 

Яна

Member
Μηνύματα
256
Likes
286
Καλησπέραα! Ταξιδεύω για Ταιλανδη σε μερικές μέρες και θα ήθελα να ρωτήσω κάποιον που έχει πάει πρόσφατα, εάν αρκεί το πιστοποιητικό εμβολιασμού των 2 δόσεων που έγινε ένα χρόνο πριν ή πρέπει να έχουμε πιστοποιητικό εμβολιασμού πιο πρόσφατο με την Τρίτη δόση του εμβολίου. Επίσης εκτός από πιστοποιητικό εμβολιασμού και διαβατήριο χρειάζεται κάποιο άλλο έγγραφο να εχω μαζί μου για να ταξιδέψω ; (Συγνώμη για τις ανόητες ίσως ερωτήσεις αλλά στο Ίντερνετ που εχω ψάξει δεν μπορώ να βγάλω άκρη ) Έπισης θα ήθελα να ρωτήσω και κάτι ακόμα, το πρόγραμμα είναι μέχρι στιγμης: Μπανγκοκ- πουκετ-φι φι- κραμπι- καο σοκ ; - Μπανγκοκ. Θέλω να ρωτήσω λίγο πληροφορίες γενικά με το καο σοκ γιατί σκεφτόμαστε να μείνουμε ένα 3 ημερο και εκεί, όμως στο Ίντερνετ δεν βρίσκω πολλά πράγματα. Αρχικά πως από κραμπι μπορώ να πάω καο σοκ και επίσης για να πάω μετά Μπανγκοκ υπάρχει κάποιο τραινο ή κάποιο λεωφορείο που να πηγαίνει Μπανγκοκ ή θα πρέπει να γυρίσω ξανά κραμπι ή πουκετ και να πάω αεροπορικός; Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων 🙂🙂
Το καλοκαίρι με τις δύο δόσεις ήμουν εντάξει. Χωρίς να χρειάζεται τεστ.
 

Vera rd

Member
Μηνύματα
6
Likes
20
Καλησπέραα! Ταξιδεύω για Ταιλανδη σε μερικές μέρες και θα ήθελα να ρωτήσω κάποιον που έχει πάει πρόσφατα, εάν αρκεί το πιστοποιητικό εμβολιασμού των 2 δόσεων που έγινε ένα χρόνο πριν ή πρέπει να έχουμε πιστοποιητικό εμβολιασμού πιο πρόσφατο με την Τρίτη δόση του εμβολίου. Επίσης εκτός από πιστοποιητικό εμβολιασμού και διαβατήριο χρειάζεται κάποιο άλλο έγγραφο να εχω μαζί μου για να ταξιδέψω ; (Συγνώμη για τις ανόητες ίσως ερωτήσεις αλλά στο Ίντερνετ που εχω ψάξει δεν μπορώ να βγάλω άκρη ) Έπισης θα ήθελα να ρωτήσω και κάτι ακόμα, το πρόγραμμα είναι μέχρι στιγμης: Μπανγκοκ- πουκετ-φι φι- κραμπι- καο σοκ ; - Μπανγκοκ. Θέλω να ρωτήσω λίγο πληροφορίες γενικά με το καο σοκ γιατί σκεφτόμαστε να μείνουμε ένα 3 ημερο και εκεί, όμως στο Ίντερνετ δεν βρίσκω πολλά πράγματα. Αρχικά πως από κραμπι μπορώ να πάω καο σοκ και επίσης για να πάω μετά Μπανγκοκ υπάρχει κάποιο τραινο ή κάποιο λεωφορείο που να πηγαίνει Μπανγκοκ ή θα πρέπει να γυρίσω ξανά κραμπι ή πουκετ και να πάω αεροπορικός; Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων 🙂🙂
Καλησπέρα, πριν λίγες μέρες ήρθα και δεν μου ζήτησαν τίποτα, ούτε πιστοποιητικό εμβολιασμού, ούτε τεστ. Ούτε βίζα χρειάζεται ν βγάλεις
 

Bill7

Member
Μηνύματα
183
Likes
200
Επόμενο Ταξίδι
Νεα Υορκη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νεα Υορκη
Καλησπερα σε όλους . Έκλεισα εισητηρια για Φλεβάρη 20 μέρες με Gulf air. Θα επανέλθω κάποια στιγμή για περισοτερες πληροφορίες ! Καλά ταξίδια μας σε όλους με ευχή να πάνε όλα καλά !!!
 
Μηνύματα
15
Likes
10
Καλησπεραα με ερωτησουλα
εισητηρια φερρυ αναμεσα σε κραμπι-πιπι-πουκετ τα αγοραζεις επι τοπου η μπορεις και απο το 12goasia;δρομολογια ειναι συχνα;
Επισης απο κραμπι για πιπι φευγει φερρυ απο ao nang γιατι κατι ειδα για klong jilad
 

Bill7

Member
Μηνύματα
183
Likes
200
Επόμενο Ταξίδι
Νεα Υορκη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νεα Υορκη
Άμα βρεις κάτι καλό, γιατί να μην κλείσεις?
Με δωρεάν ακύρωση πάντα, έτσι?
Σωστά και δ
Άμα βρεις κάτι καλό, γιατί να μην κλείσεις?
Με δωρεάν ακύρωση πάντα, έτσι?
Έχω βάλει στο μάτι το khao sok. Κοίταξα στο χάρτη έχει βλέπω tour κτλ . Πως πάω εκεί και με τι ; Από πουκετ η να πΑω όταν φτάσω αεροδρόμιο πουκετ και πάω khao sok? Μετα πάω στην πατονγκ ;
 

melissokomos

Member
Μηνύματα
110
Likes
125
Επόμενο Ταξίδι
Δέχομαι προτάσεις
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ο ΓΥΡΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ
Καλησπερα σε όλους . Έκλεισα εισητηρια για Φλεβάρη 20 μέρες με Gulf air. Θα επανέλθω κάποια στιγμή για περισοτερες πληροφορίες ! Καλά ταξίδια μας σε όλους με ευχή να πάνε όλα καλά !!!
Καλησπερα. Έχω κλείσει αερομπορικα 1-20φεβ. Να κλείσω ξενοδοχείο αππ τώρα η είναι νωρίς ;;;
Ειναι νωρίς ακομα αλλά αν αγωνιας ψάξε να βρείς κάτι καλό μόνο για τις 2 πρώτες τις υπόλοιπες όταν θα είσαι εκεί γιατι και το πρόγραμμα είναι ρευστό
 

vrea

Member
Μηνύματα
232
Likes
209
Γεια σας

Σχεδιάζουμε να επισκευτουμε την Ταϋλάνδη οικογενειακώς για 10 μέρες το Πάσχα.
Θα κλείσω αεροπορικά για Μπανγκογκ.
Τι πρόγραμμα με συμβουλεύετε?
Σκεφτόμουν να μείνω 6μέρες Μπαννγοκ και εκδρομές απο εκεί και 4 μέρες νησί. Είναι καλήιδέα? Να αποφύγω το νησί και να πάω Τσιάγκ Μαι?
Τι θα συμβολεύατε μια οικογένεια με δύο παιδιά στην προεφηβεία?
 
Last edited:

GTS

Member
Μηνύματα
6.767
Likes
18.143
Γεια σας

Σχεδιάζουμε να επισκευτουμε την Ταϋλάνδη οικογενειακώς για 10 μέρες το Πάσχα.
Θα κλείσω αεροπορικά για Μπανγκογκ.
Τι πρόγραμμα με συμβουλεύετε?
Σκεφτόμουν να μείνω 6μέρες Μπαννγοκ και εκδρομές απο εκεί και 4 μέρες νησί. Είναι καλήιδέα? Να αποφύγω το νησί και να πάω Τσιάγκ Μαι?
Τι θα συμβολεύατε μια οικογένεια με δύο παιδιά στην προεφηβία?
Εγώ θα έλεγα 4μ καθαρές Μπανγκόκ και οι υπόλοιπες νησιά (1-2).
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.415
Likes
7.753
Γεια σας

Σχεδιάζουμε να επισκευτουμε την Ταϋλάνδη οικογενειακώς για 10 μέρες το Πάσχα.
Θα κλείσω αεροπορικά για Μπανγκογκ.
Τι πρόγραμμα με συμβουλεύετε?
Σκεφτόμουν να μείνω 6μέρες Μπαννγοκ και εκδρομές απο εκεί και 4 μέρες νησί. Είναι καλήιδέα? Να αποφύγω το νησί και να πάω Τσιάγκ Μαι?
Τι θα συμβολεύατε μια οικογένεια με δύο παιδιά στην προεφηβία?
Με 2 παιδια στην προεφηβεια, προσωπικα θα επελεγα νησια και οχι Τσιανγκ Μει
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.561
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom