Ταϊλάνδη Πληροφορίες για Ταϊλάνδη

vrea

Member
Μηνύματα
233
Likes
209
Με 2 παιδια στην προεφηβεια, προσωπικα θα επελεγα νησια και οχι Τσιανγκ Μει
Για νησιά τι πρόγραμμα προτείνεις?
Αυτό που θα εντυπωσιάσει τα παιδιά νομίζω είναι το εξωτικό και όχι το κοσμικό. Είναι μικρά ακομη
 
Μηνύματα
133
Likes
260
Επόμενο Ταξίδι
Κεντρική Αμερική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
Γεια σας

Σχεδιάζουμε να επισκευτουμε την Ταϋλάνδη οικογενειακώς για 10 μέρες το Πάσχα.
Θα κλείσω αεροπορικά για Μπανγκογκ.
Τι πρόγραμμα με συμβουλεύετε?
Σκεφτόμουν να μείνω 6μέρες Μπαννγοκ και εκδρομές απο εκεί και 4 μέρες νησί. Είναι καλήιδέα? Να αποφύγω το νησί και να πάω Τσιάγκ Μαι?
Τι θα συμβολεύατε μια οικογένεια με δύο παιδιά στην προεφηβεία?
Δείτε στα εισερχόμενα
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.428
Likes
7.807
Για νησιά τι πρόγραμμα προτείνεις?
Αυτό που θα εντυπωσιάσει τα παιδιά νομίζω είναι το εξωτικό και όχι το κοσμικό. Είναι μικρά ακομη
Μια χαρα εξωτικα ειναι τα νησια…
Εχοντας ως ορμητηριο το Πουκετ ή το Κραμπι καθε μερα μπορειτε να κανετε εκδρομες σε μικρα νησακια κι ετσι τα παιδια θα ευχαριστηθουν διαδρομες με ταχυπλοο, snorkelling, βολτες με κανο/καγιακ, βουτιες κ μπανιο καθε μερα σε διαφορετικη εξωτικη παραλια.
 

vrea

Member
Μηνύματα
233
Likes
209
Να ρωτήσω...
Για εκδρομές Από Μπανγκογκ για πλωτή αγορά, Αγιοτάγια κλπ το προτείνετε? Υπάρχει κάποιος οδηγός/ πρακτορείο που συστήνετε?
Από νησιά για Απρίλιο τι προτείνετε και τι εκδρομές?
 

kalliaa

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
χαίρεται. Ως καινούργια εδώ συην ομάδα ζητάω την κατανόηση σας. Ταξιδεύω με το αγορι μου ταϊλανδη μέσα μαρτη για 11 μερούλες φτάνουμε στο κραμπι και αναχωρούμε από μπανγκοκ
Ψάχνω συνεχώς στο Ίντερνετ για πληροφορίες αλλά δν βρισκω όσα θ ήθελαζ Όσα πιο πολλά τιπ μας δώσετε και μας πείτε πως να το χειριστούμε, τι να προσέχουμε τόσο το καλύτερο.
ΘΕλουμε να ενοικιάσουνε και μηχανάκι εκεί είναι καλή επιλογή;
Χρειεζεται εμβόλιο ή κάποιο είδους τεστ μπαίνοντας η βγαίνοντας ;
Πρέπει ν βγάλουμε διεθνή δίπλωμα οδήγησης ;
Σε ποια μέρη να μείνουμε και πόσες μέρες ;
Τσιανγκ μαι , ταιανγκ ραι αξίζει ; Και αν ναι πως να πάμε ως εκεί ;
Συγνώμη για τις τόσες ώρες ερωτήσεις αλλά είναι πολλά αυτά π θέλω ν μάθω.
Σκέφτομαι να κάτσουμε 3 μερούλεςκραμπι κραμπι —> πι πι(μονοήμερη) —>πουκετ (2 ημερεσ )μετά να πάμε κο σαμουι (αν αξίζει ) και της υπόλοιπες μέρες μπανγκοκ τι λέτε ;
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.767
Likes
18.143
χαίρεται. Ως καινούργια εδώ συην ομάδα ζητάω την κατανόηση σας. Ταξιδεύω με το αγορι μου ταϊλανδη μέσα μαρτη για 11 μερούλες φτάνουμε στο κραμπι και αναχωρούμε από μπανγκοκ
Ψάχνω συνεχώς στο Ίντερνετ για πληροφορίες αλλά δν βρισκω όσα θ ήθελαζ Όσα πιο πολλά τιπ μας δώσετε και μας πείτε πως να το χειριστούμε, τι να προσέχουμε τόσο το καλύτερο.
ΘΕλουμε να ενοικιάσουνε και μηχανάκι εκεί είναι καλή επιλογή;
Χρειεζεται εμβόλιο ή κάποιο είδους τεστ μπαίνοντας η βγαίνοντας ;
Πρέπει ν βγάλουμε διεθνή δίπλωμα οδήγησης ;
Σε ποια μέρη να μείνουμε και πόσες μέρες ;
Τσιανγκ μαι , ταιανγκ ραι αξίζει ; Και αν ναι πως να πάμε ως εκεί ;
Συγνώμη για τις τόσες ώρες ερωτήσεις αλλά είναι πολλά αυτά π θέλω ν μάθω.
Σκέφτομαι να κάτσουμε 3 μερούλεςκραμπι κραμπι —> πι πι(μονοήμερη) —>πουκετ (2 ημερεσ )μετά να πάμε κο σαμουι (αν αξίζει ) και της υπόλοιπες μέρες μπανγκοκ τι λέτε ;
Χοντρικά, με 11 μόνο ημέρες περιοσριστείτε σε Μπανγκόκ (προτείνω 4μ) και τις υπόλοιπες όπου θέλετε στις δυτικές ακτές, έχει άπειρα νησιά (+Κράμπι) να επιλέξετε.
 

Connie G

Member
Μηνύματα
11
Likes
5
Καλησπέρα travelers!
Επιτέλους έκανα join στο αγαπημένο Forum! Έχω κλείσει εισιτήρια για Bangkok 27/02-12/03. Είναι το honeymoon ταξίδι μας και πραγματικά ανυπομονώ! Δεν έχω κλείσει ούτε δωμάτια, ούτε κάτι άλλο ακόμη. Έχουμε σκεφτεί να πάμε Bangkok - Koh Samui-Koh Pagan-Koh Tao. Καμία πρόταση για την διαδρομή; Σκεφτόμουν Koh Tao 2 μέρες (απλά δεν έχω βρει με ποιο τρόπο θα πάω εκεί από Μπανγκόκ) 3 μέρες Koh Pagan, 4 μέρες Κoh Samui και 3 μέρες περίπου στην πρωτεύουσα. Δεν έχω βρει ακόμη πως θα μετακινηθώ σε όλα αυτά και που είναι καλύτερο να μείνω σε όλα αυτά. Καμία πρόταση; Γενικά δεν έχουμε πάρα πολύ μεγάλο μπάτζετ αλλά θα ήθελα σε ένα από αυτά τα μέρη να βρω ένα ωραίο κατάλυμα λόγω και honeymoon.
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.767
Likes
18.143
Γενικώς από Μπανγκοκ θα πάτε στην ακτή απέναντι από Σαμουι κ μετά με πλοία Πανγκαν και στη συνέχεια Ταο. Θα έλεγα κόψτε μια μέρα από Σαμουι κ βάλτε τη στο Πανγκαν ή στο Ταο. Μπανγκοκ οπωσδήποτε 3 φουλ ημέρες.
 
Μηνύματα
133
Likes
260
Επόμενο Ταξίδι
Κεντρική Αμερική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
Καλησπέρα travelers!
Επιτέλους έκανα join στο αγαπημένο Forum! Έχω κλείσει εισιτήρια για Bangkok 27/02-12/03. Είναι το honeymoon ταξίδι μας και πραγματικά ανυπομονώ! Δεν έχω κλείσει ούτε δωμάτια, ούτε κάτι άλλο ακόμη. Έχουμε σκεφτεί να πάμε Bangkok - Koh Samui-Koh Pagan-Koh Tao. Καμία πρόταση για την διαδρομή; Σκεφτόμουν Koh Tao 2 μέρες (απλά δεν έχω βρει με ποιο τρόπο θα πάω εκεί από Μπανγκόκ) 3 μέρες Koh Pagan, 4 μέρες Κoh Samui και 3 μέρες περίπου στην πρωτεύουσα. Δεν έχω βρει ακόμη πως θα μετακινηθώ σε όλα αυτά και που είναι καλύτερο να μείνω σε όλα αυτά. Καμία πρόταση; Γενικά δεν έχουμε πάρα πολύ μεγάλο μπάτζετ αλλά θα ήθελα σε ένα από αυτά τα μέρη να βρω ένα ωραίο κατάλυμα λόγω και honeymoon.
Καλησπέρα και με το καλό να πάτε! Θεωρώ ότι αξίζει να πάτε με αεροπλάνο απο Bangkok →Koh Samui
 
Μηνύματα
133
Likes
260
Επόμενο Ταξίδι
Κεντρική Αμερική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
Και στο πηγαινε και στο έλα;

Φυσικά αξίζει αν τα κλείσεις πήγαινε έλα βγαίνει και φθηνότερα.
Εκτός αν πάς μια πτήση και απο εκεί πτήση σε άλλο νησί.
 

Connie G

Member
Μηνύματα
11
Likes
5
Γενικώς από Μπανγκοκ θα πάτε στην ακτή απέναντι από Σαμουι κ μετά με πλοία Πανγκαν και στη συνέχεια Ταο. Θα έλεγα κόψτε μια μέρα από Σαμουι κ βάλτε τη στο Πανγκαν ή στο Ταο. Μπανγκοκ οπωσδήποτε 3 φουλ ημέρες.
Στο θέμα μετακίνησης από και προς Μπανγκοκ τι προτείνετε; Έλεγα για βραδινό λεωφορείο & καραβάκι για Μπανγκοκ στο Κο Ταο και αεροπλάνο απο Κο Σαμουι για Μπανγκοκ . Γενικά είναι κάπως τσιμπημένα τα αεροπορικά πια.

Φυσικά αξίζει αν τα κλείσεις πήγαινε έλα βγαίνει και φθηνότερα.
Εκτός αν πάς μια πτήση και απο εκεί πτήση σε άλλο νησί.
Επειδή ήθελα αυτά τα 3 συγκεκριμένα νησιά δεν ξέρω ποια είναι η καλύτερη μετακίνηση από και προς Μπανγκοκ.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.804
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom